Site logo

Inżynieria i gospodarka wodna - kierunek studiów

Inżynieria i gospodarka wodna na skróty

Gdzie studiować inżynierię i gospodarkę wodną?

Wszystkie studia na kierunku inżynieria i gospodarka wodna w Polsce

List view

Techniczne studia podyplomowe w Polsce

Gdzie zdobywać wiedzę na studiach podyplomowych, kursach, szkoleniach?

Poradniki dla przyszłych studentów inżynierii i gospodarki wodnej

Opinie studentów, absolwentów i pracodawców

Zobacz inne kierunki techniczne

Szukasz innych studiów technicznych? Sprawdź wszystkie kierunki techniczne

Czy warto studiować inżynierię i gospodarkę wodną?

Zastanawiasz się nad studiowaniem kierunku inżynieria i gospodarka wodna na uczelni prywatnej lub państwowej? Podpowiadamy, co warto o tym wiedzieć.

Kierunek inżynieria i gospodarka wodna w pigułce

Co warto wiedzieć o kierunku inżynieria i gospodarka wodna? Jeśli wahasz się, czy studiowanie inżynierii i gospodarki wodnej ma sens, to poniższe informacje będą dla Ciebie bardzo interesujące. Zanim przystąpisz do rekrutacji na studia inżynieryjne – dowiedz się więcej o tym kierunku. Na pewno interesuje Cię program studiowania, co takiego będzie działo się na zajęciach. Tak naprawdę wiele zależy od uczelni, które prowadzą studia w zakresie inżynierii i gospodarki wodnej. Jednak w każdym przypadku będą one wiązały się z określonym profilem. Zadaniem inżyniera jest projektowanie, konstruowanie, modyfikacja i eksploatacja urządzeń. W wypadku inżynierii wodnej chodzi oczywiście o budowle i konstrukcje hydrotechniczne. Podczas wykładów, ćwiczeń i laboratoriów poznasz takie obszary kompetencji, wiedzy i umiejętności, jak biologia i ekologia, hydrogeologia, wodociągi i kanalizacje, prawo i administracja wodna, rysunek techniczny, projektowanie budowli hydrotechnicznych, eksploatacja obiektów inżynierii wodnej, modyfikowanie i optymalizacja działania obiektów hydrologicznych, wznoszenie i konstruowanie obiektów hydrotechnicznych, planowanie i realizacja skutecznych działań przeciwpowodziowych. Absolwenci tych studiów podejmują bardzo ważne zadania. Dzięki ich pracy możliwe jest dostarczanie wody na cele przemysłowe i komunalne oraz np. zapobieganie powodziom. Przejrzyj dokładnie ofertę uczelni, które zachęcają do studiowania inżynierii i gospodarki wodnej. Zapoznaj się z oferowanymi specjalnościami, szczegółowym programem zajęć, poznaj wykładowców oraz współpracę z potencjalnymi pracodawcami. Ten kierunek może nie tylko stworzyć możliwości budowania kariery, ale i rozwijania pasji oraz poszerzania horyzontów.
Kierunek inżynieria i gospodarka wodna - program studiów, praca, zarobki (film)

Zobacz kierunek studiów w wideopigułce. Dowiesz się najważniejszych informacji: o czym są te studia, czego można się na nich nauczyć, przedmioty w planie zajęć, jakie trzeba mieć predyspozycje do kierunku, z czego można pisać pracę dyplomową, gdzie można znaleźć pracę po studiach. Przejrzyj dokładnie ofertę uczelni, które zachęcają do studiowania inżynierii i gospodarki wodnej. Zapoznaj się z oferowanymi specjalnościami, szczegółowym programem zajęć, poznaj wykładowców oraz współpracę z potencjalnymi pracodawcami. Ten kierunek może nie tylko stworzyć możliwości budowania kariery, ale i rozwijania pasji oraz poszerzania horyzontów.

Podyplomowe na kierunku inżynieria i gospodarka wodna

Co warto wiedzieć o podyplomowych studiach inżynieryjnych? Jeśli myślisz o podyplomówce jako absolwent studiów na kierunku inżynieria i gospodarka wodna, to poniższe informacje będą dla Ciebie bardzo interesujące. Takie zdobywanie wiedzy i umiejętności może być bardzo efektywnym sposobem pozyskiwania nowych kompetencji. Po pierwsze – możesz wybrać studia podyplomowe ściśle związane z ukończonym kierunkiem studiów. Absolwenci tych studiów podejmują bardzo ważne zadania. Dzięki ich pracy możliwe jest dostarczanie wody na cele przemysłowe i komunalne oraz np. zapobieganie powodziom. Zatem możesz dzięki edukacji podyplomowej specjalizować się w jakimś obszarze inżynierii i gospodarce wodnej. Poszukaj programów podyplomówek, np. związanych z pogłębianiem wiedzy i umiejętności wyniesionych ze studiów, takich jak biologia i ekologia, hydrogeologia, wodociągi i kanalizacje, prawo i administracja wodna, rysunek techniczny, projektowanie budowli hydrotechnicznych, eksploatacja obiektów inżynierii wodnej, modyfikowanie i optymalizacja działania obiektów hydrologicznych, wznoszenie i konstruowanie obiektów hydrotechnicznych, planowanie i realizacja skutecznych działań przeciwpowodziowych. Jednak nie ograniczaj się do myślenia tylko o studiach będących kontynuacją dotychczasowej ścieżki kształcenia, ale także komplementarnych do inżynierii i gospodarki wodnej. Zastanów się nad innymi podyplomowymi studiami z dziedzin o technice. Może także zainteresują cię różne kierunki skierowane do osób chcących awansować, rozwiać się zawodowo poprzez nowe uprawnienia, miękkie kompetencje, czy łączące specyfikę Twoich doświadczeń ze studiów, praktyk i staży z zarządzaniem projektami, ludźmi albo strukturami operacyjnymi.

Praca po kierunku inżynieria i gospodarka wodna

Zastanawiasz się, jakie perspektywy pracy po skończeniu kierunku inżynieria i gospodarka wodna?

Zawód: Elektryk

Praca elektryka wiążę się z dużą odpowiedzialnością za bezpieczeństwo ludzi korzystających z sieci energetycznej czy też nadzorowanych przez niego urządzeń. Elektrykiem może zostać każda osoba, która nie boi się prądu, jest bystra i zna zasady fizyki. Osoba ta powinna mieć dobry wzrok i słuch, posiadać zdolność koncentracji i mieć uzdolnenia techniczne, a zwłaszcza matematyczne.

Czytaj więcej »

Zawód: Mechanik

Mechanik to zawód o bardzo długiej tradycji. Rozwój technik komputerowych zmienił charakter tego zawodu. Pojawiło się wiele nowych specjalizacji. Zmieniły się metody projektowania i sposoby obróbki materiałów. Obecnie obserwuje się duże zapotrzebowanie rynku na wykwalifikowaną kadrę techniczną o profilu mechanicznym.

Czytaj więcej »

Zawód: mechatronik

Choć mechatronika istnieje jako dziedzina nauki dopiero kilkadziesiąt lat, jej rozwiązania towarzyszą nam każdego dnia. Jeśli na co dzień prowadzisz auto czy obsługujesz drukarkę, możesz podziękować mechatronikom, którzy opracowują oraz projektują urządzenia wykorzystując nowoczesne techniki sterowania. Jak zostać mechatronikiem, czym zajmuje się osoba na taki stanowisku i na jakie wynagrodzenie może liczyć? Jak zostać mechatronikiem? W Polsce można zdobyć wykształcenie

Czytaj więcej »

Możliwości zawodowe po kierunku inżynieria i gospodarka wodna

Jak będzie wyglądała Twoja przyszłość po studiach inżynieryjnych? Na pewno warto brać pod uwagę możliwości rozwoju po ich ukończeniu. Zastanów się, czy charakter pracy dla absolwentów kierunku studiów o technice zgodny jest z Twoimi predyspozycjami, charakterem i upodobaniami. Po tym kierunku studiów możesz brać pod uwagę budowanie swoich ścieżek kariery w firmach i instytucjach publicznych, poprzez pracę w biurze projektowym, kierowanie firmą projektową w branży inżynierii wodnej, pracę w jednostkach samorządu terytorialnego, pracę w pozarządowych organizacjach ekologicznych, kierowanie firmą wykonawczą w branży inżynierii wodnej. Możesz też założyć własną działalność gospodarczą. Kompetencje wyniesione ze studiów pomogą w prowadzeniu własnego biznesu. Masz szansę na sukces zarówno w branży bezpośrednio związanej z kierunkiem inżynieria i gospodarka wodna, jak i w innych sektorach gospodarki. Wykorzystasz wtedy kompetencje miękkie i doświadczenia związane z pracą w kołach naukowych, zdobyte podczas praktyk studenckich oraz w programach stażowych. Oczywiście jakość studiów to nie wszystko. O sukcesie zawodowym po ukończeniu studiów inżynieryjnych będą decydowały także Twoje predyspozycje do tego kierunku studiów i do pracy po ich ukończeniu, takie jak: skrupulatność, precyzja, odpowiedzialność, talent techniczny, ścisły umysł, wyobraźnia. Na pewno pomoże w wyborze dalszej drogi zawodowej profilowanie zainteresowań podczas wyboru seminarium dyplomowego oraz tematu pracy dyplomowej. Możesz zagłębiać się w szczegółowe obszary inżynierii i gospodarki wodnej i tworzyć prace dyplomowe na tematy takie jak: opracowanie algorytmu i wykonanie bilansu wodnego wybranego zbiornika retencyjnego, modelowanie jakości wód powierzchniowych, ograniczenie sedymentacji w przepuście pod budynkiem, koncepcja zapory przeciwrumowiskowej na potoku górskim.
Portal Studia.pl wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci pełnego dostępu do jego funkcjonalności i gromadzeniu danych analitycznych. View more
Akceptuję