Kraków – studia, uczelnie i kierunki

Kraków – studia, uczelnie i kierunki - na skróty

Znajdź kierunek studiów

Kierunki studiów

Co warto studiować w Krakowie i Małopolsce?

Studia podyplomowe i MBA

Jakie podyplomówki warto wybrać w Krakowie i Małopolsce?

Co się dzieje w Krakowie i Małopolsce

Rekrutacja na studia, drzwi otwarte, juwenalia, imprezy studenckie, noce naukowców i wszystko co ważne w Krakowie i małopolskich miastach akademickich.

Dlaczego warto tutaj studiować?

Studia w Krakowie i Małopolsce. Informacje o kierunkach studiów, opinie studentów o tym jak się studiuje w Krakowie i województwie małopolskim. Możliwości pracy dla absolwentów małopolskich uczelni.

Studiowanie w Krakowie i Małopolsce

Kraków to największy ośrodek akademicki południowej Polski. Co roku studiuje tutaj ponad 135 tysięcy studentek i studentów, a mury uczelni opuszcza około 40 tysięcy absolwentów i absolwentek. Znajdziesz tutaj interesująca ofertę studiów licencjackich, inżynierskich, magisterskich, podyplomowych – ponad 230 kierunków studiów. Kraków o dobre miejsce do studiowania także z punktu widzenia absolwenta studiów. W Krakowie funkcjonuje około 150 tys, pracodawców. Podczas studiowania w Krakowie nie będziesz narzekać na nudę po zajęciach. Spędzać czas i wypoczywać na łonie natury możesz w terenach zielonych, m.in. w miejskich parkach i okolicznych lasach. Warto zwrócić uwagę oczywiście na krakowskie planty, ale i na Las Wolski, Błonia, Park Jordana, okolice kopców krakowskich – Krakusa, Wandy, Kościuszki i Piłsudskiego, Ogród Botaniczny, Park Lotników Polskich. Wiele atrakcji czeka na miłośników wspinaczki skałkowej – na terenie Jury Krakowsko-Cżeęstochowskiej, ale i w granicach miasta – na Zakrzówku, Krzemionkach oraz Libanie. Kraków jest miastem coraz bardziej przyjaznym dla rowerzystów korzystających z własnych i miejskich rowerów – w sumie ponad 165 km tras. Krakowskie atrakcje dla studentów związane są także z kulturą i życiem towarzyskim. Co roku dobywa się mnóstwo koncertów, imprez, wystaw i festiwali – zwłaszcza w sezonie letnim. Cały rok działa ponad 100 pubów i klubów muzycznych,i drugie tyle restauracji, barów i kawiarni. Akademicka Małopolska to jednak nie tylko Kraków, ale i uczelnie w innych miejscowościach regiony, w tym w Nowym Sączu, Nowym Targu, Tarnowie. One także oferujące ciekawą ofertę edukacyjną.

Portal Studia.pl wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci pełnego dostępu do jego funkcjonalności i gromadzeniu danych analitycznych. View more
Akceptuję