Studia informatyczne

Informatyka to jeden z najbardziej przyszłościowych kierunków studiów i pewna praca po otrzymaniu dyplomu. Jeśli interesuje Cię ten kierunek, to koniecznie sprawdź ofertę studiów informatycznych na polskich uczelniach państwowych i prywatnych. Do najpopularniejszych kierunków należą, m.in.: Informatykaprogramowanie oraz Big data i analiza danychPełną listę dostępnych kierunków IT możesz znaleźć w sekcji “Kierunki informatyczne”

Studia informatyczne na skróty

{{locationDetails}}

{{locationDetails}}

{{locationDetails}}

{{locationDetails}}

{{locationDetails}}

{{locationDetails}}

Back to filters

Browse sub-categories

 • Niestety, nie znaleźliśmy wpisów pasujących do Twoich kryteriów Reset Filters
 • Dlaczego warto studiować informatykę?

  Początkujący absolwent informatyki zarabia 4000-5000 złotych brutto miesięcznie. Po kilku latach zdobywania doświadczenia branżowego może już jednak liczyć na wynagrodzenie rzędu nawet kilkunastu tysięcy złotych miesięcznie. Jak to osiągnąć? Wystarczy wybrać studia informatyczne na takiej uczelni, gdzie jest mało teorii, a dużo praktyki. Branża IT dynamicznie rozwija się a to wymusza odpowiednie przygotowanie absolwentów do wejścia na rynek pracy. Sama teoria nie ma w zasadzie większego znaczenia w późniejszej pracy (choć stanowi niezłą bazę) – zdecydowanie istotniejsze jest zdobycie praktycznych kompetencji, bez których po prostu nie poradzimy sobie w pracy.

  Studia podyplomowe z informatyki

  Wejście do świata IT nie wymaga wcześniejszego ukończenia studiów inżynierskich. Odnajdują się tu bowiem również absolwenci innych kierunków, którzy następnie skorzystali z bardzo bogatej oferty studiów podyplomowych IT, którą można znaleźć zarówno na uczelniach państwowych, jak i prywatnych. Większość programów ma charakter typowo praktyczny, nastawiony na zdobycie przez słuchaczy konkretnych umiejętności a nie tylko wiedzy teoretycznej. Jak wybrać podyplomówkę z informatyki? Zwróć szczególnie uwagę na program i na to, kto prowadzi zajęcia. W wielu przypadkach Twoimi “wykładowcami” będą praktycy z konkretnych firm, które uczestniczą w realizacji programu. Zasada w przypadku wyboru podyplomówki jest prosta: im więcej praktyki, tym lepiej.

  Informatyczne studia podyplomowe

  Jaki zawód z branży IT powinienem wybrać?

  Informatyk, administrator, programista czy tester to tylko kilka z wielu współcześnie istniejących zawodów (lub raczej specjalizacji) w branży IT. Każda specjalizacja dzieli się dodatkowo na kilka, kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt innych (w zakresie chociażby języka programowania). Wiele osób niesłusznie przypisuje pracę w IT wyłącznie programistom i administratorom, ale to duże i błędne uproszczenie tematu. Branżę tworzą bowiem dziesiątki specjalistów, które w wielu przypadkach nie muszą nawet znać się na programowaniu. Ba, w IT znajdzie się miejsce nawet dla absolwentów kierunków humanistyczno-społecznych. Jeśli interesuje cię zatem ten kierunek studiów, to koniecznie sprawdź ofertę studiów informatycznych na polskich uczelniach państwowych i prywatnych.

  Zawody informatyczne

  Administrator sieci, powszechnie określany mianem szanownego admina, to osoba, której zadaniem jest zapewnienie sprawnego i bezawaryjnego działania systemów informatycznych. Stanowisko administratora śmiało można zatem zaliczyć zatem do grona zarówno prestiżowych, jak i niezwykle odpowiedzialnych. Uważasz, że się nadajesz? Jak zostać Administratorem? W zawodzie administratora profil posiadanego wykształcenia ma znaczenie drugorzędne. Nie oznacza to jednak, że […]

  Zawód: Administrator sieci

  Dlaczego warto studiować informatykę?

  Początkujący absolwent informatyki zarabia 4000-5000 złotych brutto miesięcznie. Po kilku latach zdobywania doświadczenia branżowego może już jednak liczyć na wynagrodzenie rzędu nawet kilkunastu tysięcy złotych miesięcznie. Jak to osiągnąć? Wystarczy wybrać Informatykę na takiej uczelni, gdzie jest mało teorii, a dużo praktyki. Branża IT dynamicznie rozwija się a to wymusza odpowiednie przygotowanie absolwentów do wejścia na rynek pracy. Sama teoria nie ma w zasadzie większego znaczenia w późniejszej pracy (choć stanowi niezłą bazę) – zdecydowanie istotniejsze jest zdobycie praktycznych kompetencji, bez których po prostu nie poradzimy sobie w pracy.

  Opinie o studiach IT i poradniki dla przyszłych studentów kierunków informatycznych

  W liceum stworzył aplikację do nawigacji po swojej szkole. Jeszcze w LO był na stażu w firmie IT, gdzie stworzył aplikację mobilną do działań HR. Teraz chętnie korzysta ze studenckiego klastra “superkomputera” – 200 procesorów i 2TB pamięci w chmurze obliczeniowej. Ceni praktyczny program studiowania, skupiony na kształceniu programistów aplikacji webowych i kontakt z branżą […]

  Informatyka praktyczna okiem Aleksandra Wardyna | Opinia studenta Uniwersytetu Gdańskiego

  Studia informatyczne w pytaniach i odpowiedziach (video)

  Portal Studia.pl wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci pełnego dostępu do jego funkcjonalności i gromadzeniu danych analitycznych. View more
  Akceptuję