Cyberbezpieczeństwo - kierunek studiów

Cyberbezpieczeństwo na skróty

Gdzie studiować cyberbezpieczeństwo?

Wszystkie studia na kierunku cyberbezpieczeństwo w Polsce

 • Niestety, nie znaleźliśmy wpisów pasujących do Twoich kryteriów Zresetuj filtry
 • List view

  Informatyczne studia podyplomowe w Polsce

  Gdzie zdobywać wiedzę na studiach podyplomowych, kursach, szkoleniach?

  Poradniki dla przyszłych studentów cyberbezpieczeństwa

  Opinie studentów, absolwentów i pracodawców

  Cyberbezpieczeństwo
  Redakcja Studia.pl

  Administrowanie systemami bezpieczeństwa

  Studia z zakresu administowania bezpieczeństwem to znajomość funkcjonowania organów porządku publicznego oraz prawnej ochrony osób i mienia. W trakcie nauki poszerza się zdolność strategicznego planowania,

  Czytaj więcej »

  Czy warto studiować cyberbezpieczeństwo?

  Zastanawiasz się nad studiowaniem kierunku cyberbezpieczeństwo uczelni prywatnej lub państwowej? Podpowiadamy, co warto o tym wiedzieć.

  Kierunek cyberbezpieczeństwo w pigułce

  Co warto wiedzieć o kierunku cyberbezpieczeństwo? Jeśli wahasz się, czy studiowanie cyberbezpieczeństwa ma sens, to poniższe informacje będą dla Ciebie bardzo interesujące. Zanim przystąpisz do rekrutacji na studia o cyberbezpieczeństwie – dowiedz się więcej o tym kierunku. Na pewno interesuje Cię program studiowania, co takiego będzie działo się na zajęciach. Tak naprawdę wiele zależy od uczelni, które prowadzą studia w zakresie cyberbezpieczeństwa. Jednak w każdym przypadku będą one wiązały się z określonym profilem. Cyberbezpieczeństwo to inaczej bezpieczeństwo technologii informatycznych. Ekspert w tym zakresie potrafi zabezpieczyć sieci informatyczne przed niepowołanym dostępem. Podczas wykładów, ćwiczeń i laboratoriów poznasz takie obszary kompetencji, wiedzy i umiejętności, jak audyt informatyczny, zwalczanie cyberprzestępczości, systemy bezpieczeństwa danych, bazy danych, język angielski, realizowanie testów bezpieczeństwa, tworzenie i stosowanie procedur bezpieczeństwa, zapobieganie atakom, wykrywanie różnego rodzaju zagrożeń bezpieczeństwa, stosowanie przepisów prawa z zakresu ochrony informacji. Współcześnie wiedza o cyberbezpieczeństwie ma znacznie szersze zastosowania, w dobie Big Data oraz Internetu rzeczy potrzeba ludzi, którzy znając technologie potrafią przewidzieć i zapobiegać zagrożeniom. Przejrzyj dokładnie ofertę uczelni, które zachęcają do studiowania cyberbezpieczeństwa. Zapoznaj się z oferowanymi specjalnościami, szczegółowym programem zajęć, poznaj wykładowców oraz współpracę z potencjalnymi pracodawcami. Ten kierunek może nie tylko stworzyć możliwości budowania kariery, ale i rozwijania pasji oraz poszerzania horyzontów.
  Kierunek cyberbezpieczeństwo - program studiów, praca, zarobki (film)

  Zobacz kierunek studiów w wideopigułce. Dowiesz się najważniejszych informacji: o czym są te studia, czego można się na nich nauczyć, przedmioty w planie zajęć, jakie trzeba mieć predyspozycje do kierunku, z czego można pisać pracę dyplomową, gdzie można znaleźć pracę po studiach. Przejrzyj dokładnie ofertę uczelni, które zachęcają do studiowania cyberbezpieczeństwa. Zapoznaj się z oferowanymi specjalnościami, szczegółowym programem zajęć, poznaj wykładowców oraz współpracę z potencjalnymi pracodawcami. Ten kierunek może nie tylko stworzyć możliwości budowania kariery, ale i rozwijania pasji oraz poszerzania horyzontów.

  Podyplomowe na kierunku cyberbezpieczeństwo

  Co warto wiedzieć o podyplomowych studiach w zakresie cyberbezpieczeństwa? Jeśli myślisz o podyplomówce jako absolwent studiów na kierunku cyberbezpieczeństwo, to poniższe informacje będą dla Ciebie bardzo interesujące. Takie zdobywanie wiedzy i umiejętności może być bardzo efektywnym sposobem pozyskiwania nowych kompetencji. Po pierwsze – możesz wybrać studia podyplomowe ściśle związane z ukończonym kierunkiem studiów. Współcześnie wiedza o cyberbezpieczeństwie ma znacznie szersze zastosowania, w dobie Big Data oraz Internetu rzeczy potrzeba ludzi, którzy znając technologie potrafią przewidzieć i zapobiegać zagrożeniom. Zatem możesz dzięki edukacji podyplomowej specjalizować się w jakimś obszarze cyberbezpieczeństwie. Poszukaj programów podyplomówek, np. związanych z pogłębianiem wiedzy i umiejętności wyniesionych ze studiów, takich jak audyt informatyczny, zwalczanie cyberprzestępczości, systemy bezpieczeństwa danych, bazy danych, język angielski, realizowanie testów bezpieczeństwa, tworzenie i stosowanie procedur bezpieczeństwa, zapobieganie atakom, wykrywanie różnego rodzaju zagrożeń bezpieczeństwa, stosowanie przepisów prawa z zakresu ochrony informacji. Jednak nie ograniczaj się do myślenia tylko o studiach będących kontynuacją dotychczasowej ścieżki kształcenia, ale także komplementarnych do cyberbezpieczeństwa. Zastanów się nad innymi podyplomowymi studiami z dziedzin o informatyce. Może także zainteresują cię różne kierunki skierowane do osób chcących awansować, rozwiać się zawodowo poprzez nowe uprawnienia, miękkie kompetencje, czy łączące specyfikę Twoich doświadczeń ze studiów, praktyk i staży z zarządzaniem projektami, ludźmi albo strukturami operacyjnymi.

  Praca po kierunku cyberbezpieczeństwo

  Zastanawiasz się, jakie perspektywy pracy po skończeniu kierunku cyberbezpieczeństwo?

  Zawód: Tester gier

  Diablo przeszedłeś trzy razy, w Warcrafta grasz od dziecka, a Dead Island nie ma przed Tobą tajemnic? Zdobycie kolejnego levela jest dla Ciebie ważną częścią dnia, a Twoi znajomi mają większą szansę spotkać Cię na Steamie niż w realu? Jeśli w dodatku błędy w najbardziej znanych RPG-ach wymieniasz nawet obudzony w środku nocy to powinieneś spróbować swoich sił jako tester

  Czytaj więcej »

  Zawód: Programista

  Programiści, określani również mianem developerów, to naprawdę wybitne jednostki, które potrafią przekuć na język programowania nawet najbardziej kuriozalne pomysły klientów oraz account’ów. Czy warto wkroczyć do świata, w którym panuje PHP, Java, Ruby, C# oraz Python? Kim jest programista i jak nim zostać? “Jestem programistą!” – brzmi dumnie, prawda? Sam prestiż to jednak nie wszystko, gdyż zarobki w branży IT

  Czytaj więcej »

  Zawód: Administrator sieci

  Administrator sieci, powszechnie określany mianem szanownego admina, to osoba, której zadaniem jest zapewnienie sprawnego i bezawaryjnego działania systemów informatycznych. Stanowisko administratora śmiało można zatem zaliczyć zatem do grona zarówno prestiżowych, jak i niezwykle odpowiedzialnych. Uważasz, że się nadajesz? Jak zostać Administratorem? W zawodzie administratora profil posiadanego wykształcenia ma znaczenie drugorzędne. Nie oznacza to jednak, że adminem może zostać absolutnie każdy!

  Czytaj więcej »

  Możliwości zawodowe po kierunku cyberbezpieczeństwo

  Jak będzie wyglądała Twoja przyszłość po studiach w zakresie cyberbezpieczeństwa? Na pewno warto brać pod uwagę możliwości rozwoju po ich ukończeniu. Zastanów się, czy charakter pracy dla absolwentów kierunku studiów o informatyce zgodny jest z Twoimi predyspozycjami, charakterem i upodobaniami. Po tym kierunku studiów możesz brać pod uwagę budowanie swoich ścieżek kariery w firmach i instytucjach publicznych, poprzez pracę w korporacjach, pracę w organizacjach pozarządowych, zatrudnienie w firmach z branży cyberbezpieczeństwa, pracę freelancera-specjalisty z zakresu bezpieczeństwa systemów, pełnienie roli konsultanta. Możesz też założyć własną działalność gospodarczą. Kompetencje wyniesione ze studiów pomogą w prowadzeniu własnego biznesu. Masz szansę na sukces zarówno w branży bezpośrednio związanej z kierunkiem cyberbezpieczeństwo, jak i w innych sektorach gospodarki. Wykorzystasz wtedy kompetencje miękkie i doświadczenia związane z pracą w kołach naukowych, zdobyte podczas praktyk studenckich oraz w programach stażowych. Oczywiście jakość studiów to nie wszystko. O sukcesie zawodowym po ukończeniu studiów w zakresie cyberbezpieczeństwa będą decydowały także Twoje predyspozycje do tego kierunku studiów i do pracy po ich ukończeniu, takie jak: skrupulatność, kreatywność, zapobiegliwość, ścisły umysł, dyscyplina logiczna, uczciwość. Na pewno pomoże w wyborze dalszej drogi zawodowej profilowanie zainteresowań podczas wyboru seminarium dyplomowego oraz tematu pracy dyplomowej. Możesz zagłębiać się w szczegółowe obszary cyberbezpieczeństwa i tworzyć prace dyplomowe na tematy takie jak: cyberbezpieczeństwo jako wyzwanie dla państwa, cyberświat, jego wyzwania i zagrożenia rzeczywistość, cyberterroryzm jako forma zagrożeń dla bezpieczeństwa państwa i jednostki, istota bezpieczeństwa infrastruktury krytycznej.
  Portal Studia.pl wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci pełnego dostępu do jego funkcjonalności i gromadzeniu danych analitycznych. View more
  Akceptuję