Łódź – studia, uczelnie i kierunki

Łódź – studia, uczelnie i kierunki - na skróty

Znajdź kierunek studiów

Uczelnie państwowe i prywatne

Kierunki studiów

Co warto studiować w Łodzi i województwie łódzkim?

Studia podyplomowe i MBA

Jakie podyplomówki warto wybrać w Łodzi i województwie łódzkim

Co się dzieje w Łodzi i województwie łódzkim

Rekrutacja na studia, drzwi otwarte, juwenalia, imprezy studenckie, noce naukowców i wszystko co ważne w Łodzi i łódzkich miastach akademickich.

Dlaczego warto tutaj studiować?

Studiowanie w Łodzi i województwie łódzkim

Łódź to największy ośrodek akademicki w środkowej Polsce. Co roku studiuje tutaj ponad 75 tysięcy studentek i studentów, a mury uczelni opuszcza  około 20 tysięcy absolwentów i absolwentek. Znajdziesz tutaj interesująca ofertę studiów licencjackich, inżynierskich, magisterskich, podyplomowych – około 250 kierunków studiów. Na uczelniach funkcjonują nowoczesne laboratoria, a miasto ma dobrą infrastrukturę akademików i stancji z miasteczkiem akademickim Lumumbo na czele. Łódź o dobre miejsce do studiowania także z punktu widzenia absolwenta studiów. W stolicy województwa łódzkiego funkcjonuje około 95 tys. pracodawców. Podczas studiowania w Łodzi nie będziesz narzekać na nudę po zajęciach. Spędzać czas i wypoczywać na łonie natury.  30 miejskich parki zajmuje ~ w sumie około 500 ha, a leżący w granicach miast  Las Łagiewnicki to ok. 1250 hektarów. Łódź jest miastem coraz bardziej przyjaznym dla rowerzystów korzystających z własnych i miejskich rowerów – w sumie około 200  km tras. Łódzkie atrakcje dla studentów związane są także z kulturą i życiem towarzyskim. Działa tutaj ponad 30 teatrów i scen teatralnych, a w multipleksach i kinach studyjnyc – około 40 sal kinowych.  Co roku dobywa się sporo koncertów, imprez, wystaw i festiwali – zwłaszcza w sezonie letnim. Cały rok działa około 100 pubów i klubów muzycznych,i drugie tyle restauracji, barów i kawiarni. To w końcu miasta łódzkiej filmówki i aktywności słynnej Łodzi Kaliskiej,  Akademicki region łódzki to jednak nie tylko sama Łódź, ale i uczelnie w innych miejscowościach regionu, w tym w Skierniewicach, Piotrkowie Trybunalskim, Sieradzu, Kutnie, Tomaszowie Mazowieckim. One także oferujące ciekawą ofertę edukacyjną.

Portal Studia.pl wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci pełnego dostępu do jego funkcjonalności i gromadzeniu danych analitycznych. View more
Akceptuję