Trójmiasto – studia, uczelnie i kierunki

Akademickie Trójmiasto

Znajdź kierunek studiów

Uczelnie państwowe i prywatne

Kierunki studiów

Co warto studiować w Trójmieście i na Pomorzu?

Studia podyplomowe i MBA

Jakie podyplomówki warto wybrać w Trójmieście i na Pomorzu?

Co się dzieje w Trójmieście i na Pomorzu?

Rekrutacja na studia, drzwi otwarte, juwenalia, imprezy studenckie, noce naukowców i wszystko co ważne w Trójmieście i pomorskich miastach akademickich.

Dlaczego warto tutaj studiować?

Studia w Gdańsku, Gdyni, Sopocie i innych ośrodkach akademickich regionu. Informacje o kierunkach studiów, opinie studentów o tym jak się studiuje w Trójmieście i na Pomorzu. Możliwości pracy dla absolwentów pomorskich uczelni.

Studiowanie w w Trójmieście i na Pomorzu

Trójmiasto to jeden z największych ośrodków akademickich w Polsce. Co roku studiuje tutaj około 80 tysięcy studentów, a mury uczelni opuszcza ponad 20 tys. absolwentów i absolwentek. Znajdziesz tutaj szeroką ofertę studiów licencjackich, inżynierskich, magisterskich, podyplomowych – ponad 230 kierunków studiów. Trójmiejskie uczelnie mają z reguły dobrą infrastrukturę – dobrze wyposażone laboratoria, nowoczesne centra dydaktyczne, takie jak uniwersytecki campus Gdańsk Oliwa. Trójmiasto to dobre miejsce do studiowania także z punktu widzenia absolwenta studiów. Około 270 tys. firm oferuje tu pracę, a poziom bezrobocia od lat jest jednym z najniższych w kraju. Podczas studiowania w Trójmieście nie będziesz narzekać na nudę po zajęciach. Wolny czas możesz spędzać nad morzem – na plażach Zatoki Gdańskiej i uprawiając sporty wodne na wodach Bałtyku. Aktywnie spędzać czas i wypoczywać na łonie natury możesz także na terenach zielonych – przede wszystkim Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, olbrzymich terenów zielonych położonych częściowo zarówno na terenie Gdańska, Sopotu i Gdyni, jak i sięgających dalej, na północny zachód od Trójmiasta. Trójmiasto jest miastem coraz bardziej przyjaznym dla rowerzystów korzystających z własnych i miejskich rowerów – trasy rowerowe liczą ponad 850 km, a na uczelnie często można dojechać w większości DDR. Trójmiejskie atrakcje dla studentów związane są także z kulturą i życiem towarzyskim. Co roku dobywa się mnóstwo koncertów, imprez, wystaw i festiwal. Działa kilkanaście scen teatralnych, kin studyjnych i multipleksów, blisko 100 pubów i klubów muzycznych, dziesiątki restauracji, barów i kawiarni. Akademickie Pomorze to jednak nie tylko Trójmiasto. Państwowe i prywatne uczelnie działają także w innych miastach – przede wszystkim Słupsku i Chojnicach. Studia wybrało tam około 4 tys. osób. Poza stolicą regionu możesz znaleźć wiele interesujących kierunków studiów, studia poza Gdańskiem, Gdynią i Sopotem mogą być ciekawą alternatywą, dającą spore możliwości rozwoju.

Portal Studia.pl wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci pełnego dostępu do jego funkcjonalności i gromadzeniu danych analitycznych. View more
Akceptuję