Site logo

Opinie o uczelniach w Trójmieście

Czy warto studiować na trójmiejskich i pomorskich uczelniach?

Jak się studiuje w Trójmieście i na Pomorzu?

Zobacz, co o studiowaniu na trójmiejskich i pomorskich uczelniach myślą ich studenci, absolwenci, naukowcy, pracodawcy i eksperci.

pomorskie
Sebastian Szczęsny

Studia dualne w Sopockiej Szkole Wyższej

Brak niezbędnego doświadczenia zawodowego jest poważnym brakiem zarówno wkraczających na rynek absolwentów, jak i pracodawców, którzy walczą o efektywność swoich kadr. Oczekiwanie od młodego człowieka

Czytaj więcej »

Czy warto studiować w Trójmieście i na Pomorzu?

Zbieranie jak największej ilości danych przed rekrutacją na trójmiejskie i pomorskie studia zwiększa prawdopodobieństwo udanego wybrania kierunku i uczelni. Niekiedy opisy kierunków studiów, na stronach uczelnianych i w zewnętrznych źródłach, bywają bardzo lakoniczne, formalne albo przeładowane propagandowymi treściami. Warto je skonfrontować z opiniami „żywych ludzi”, którzy w przystępny sposób, wiarygodnie odpowiadają na pytania: „jak się studiuje”?, „jaką pracę można dostać po konkretnych studiach”?, „co jest fajnego, a co trudnego, w danej ścieżce studiowania”? Najwięcej opinii o trójmiejskich i pomorskich uczelniach znajdziemy w odniesieniu do najpopularniejszych – państwowych szkół wyższych. Możesz spodziewać się opinii o Uniwersytecie Gdańskim (jak oceniane są studia na UG), Politechnice Gdańskiej (co można sądzić o studiach na gdańskiej „polibudzie”?), Gdańskim Uniwersytecie Medycznym (jak wyglądają studia na GUMED), Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku (jak wyglądają studia plastyczne na ASP w Gdańsku), Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku (ocena studiów muzycznych na AMUZ w Gdańsku), Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu im. Jędrzeja Śniadeckiego w Gdańsku (jak postrzegana jest AWF Gdańsk), Akademii Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte (jak oceniane są studia na AMW), Uniwersytecie Morskim w Gdyni (jak wyglądają studia na UMG). Warto zapoznać się z opiniami o mniej znanych uczelniach w samym Trójmieście, a także w pozostałych ośrodkach akademickich, przede wszystkim Słupsku (Akademia Pomorska w Słupsku). Oczywiście ważne są opinie o samych kierunkach studiów, jak są prowadzone i oceniane w porównaniu z konkurencyjną ofertą. Warto poszukać opinii studentów z Trójmiasta i Pomorza (na naszym portalu w cyklu „Okiem studenta”), absolwentów (na Studia.pl seria „Zawód z pasją”), ekspertów edukacyjnych (na naszych stronach WWW – „Kierunki studiów w pytaniach i odpowiedziach”), dziennikarzy, przedstawicieli uczelni, wykładowców (format „Kierunek pod lupą”), naukowców (artykuły w dziale „Nauka”). Wreszcie – jakie opinie mają pracodawcy z Trójmiasta i innych pomorskich firm, co mają do powiedzenia o możliwościach pracy dla absolwentów danego kierunku i uczelni oraz jak oceniają ich kwalifikacje? Jeśli autorem danej wypowiedzi jest konkretna osoba – można też nawiązać z nią kontakt np. w social mediach i „dopytać” o to, co nas zainteresuje, pogłębić temat, a nawet umówić się na kontakt osobisty i udać się w uczelniane mury w Trójmieście, czy Słupsku.

Jakie uczelnie warto wybrać w Trójmieście i na Pomorzu?

Sprawdź, w jakich trójmiejskich i pomorskich szkołach wyższych warto studiować