Lublin – studia, uczelnie i kierunki

Akademicki Lublin

Znajdź kierunek studiów

Uczelnie państwowe i prywatne

Kierunki studiów

Co warto studiować w Lublinie i województwie lubelskim

Studia podyplomowe i MBA

Jakie podyplomówki warto wybrać w Lublinie i województwie lubelskim

Co się dzieje w Lublinie i województwie lubelskim

Rekrutacja na studia, drzwi otwarte, juwenalia, imprezy studenckie, noce naukowców i wszystko co ważne w Lublinie i lubelskich miastach akademickich.

Dlaczego warto tutaj studiować?

Studia w Lublinie i województwie lubelskim. Informacje o kierunkach studiów, opinie studentów o tym jak się studiuje w Lublinie i województwie lubelskim. Możliwości pracy dla absolwentów lubelskich uczelni.

Studiowanie w Lublinie i województwie lubelskim

Lublin to największy ośrodek akademicki wschodniej Polski. Co roku studiuje tutaj blisko 70 tysiące studentek i studentów, a mury uczelni opuszcza kilkanaście tysięcy absolwentów i absolwentek. Znajdziesz tutaj interesująca ofertę studiów licencjackich, inżynierskich, magisterskich, podyplomowych – ponad 200 kierunków studiów. Lublin o dobre miejsce do studiowania także z punktu widzenia absolwenta studiów. W województwie lubelskim funkcjonuje około 180 tys, pracodawców. Podczas studiowania w Lublinie nie będziesz narzekać na nudę po zajęciach. Spędzać czas i wypoczywać na łonie natury możesz w terenach zielonych, m.in. w kilkunastu miejskich parkach, takich jak Ogród Saski, Park Bronowice, Park Ludowy, Park Jana Pawła II. Tereny zielone zajmują kilkanaście procent powierzchni miasta. Lublin jest miastem coraz bardziej przyjaznym dla rowerzystów korzystających z własnych i miejskich rowerów – w sumie 50 km tras. Lubelskie atrakcje dla studentów związane są także z kulturą i życiem towarzyskim. Co roku dobywa się mnóstwo koncertów, imprez, wystaw i festiwali – zwłaszcza w sezonie letnim. Cały rok działają puby i kluby muzyczne, dziesiątki restauracji, barów i kawiarni. Akademicka Lubelszczyzna to jednak nie tylko Lublin, ale i uczelnie w Białej Podlaskiej, Chełmie, Zamościu także oferujące ciekawą ofertę edukacyjną.

Portal Studia.pl wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci pełnego dostępu do jego funkcjonalności i gromadzeniu danych analitycznych. View more
Akceptuję