Bydgoszcz – studia, uczelnie i kierunki

Bydgoszcz – studia, uczelnie i kierunki - na skróty

Znajdź kierunek studiów

Kierunki studiów

Co warto studiować w Bydgoszczy i woj. kujawsko-pomorskim?

Studiowanie w Bydgoszczy

Bydgoszcz to jeden z dwóch głównych ośrodków akademickich województwie kujawsko-pomorskim. Co roku studiuje tutaj około 35 tysięcy studentów, a mury uczelni opuszcza około 10 tysięcy absolwentów i absolwentek. Znajdziesz tutaj szeroką ofertę studiów licencjackich, inżynierskich, magisterskich, podyplomowych –  ponad 150 kierunków studiów. Bydgoskie uczelnie mają z reguły dobrą infrastrukturę – dobrze wyposażone laboratoria, nowoczesne centra dydaktyczne. Duża część budynków uczelnianych zlokalizowana jest w przepięknej okolicy – wśród miejskiej zieleni i parków.  Pod tym względem wyróżnia się zwłaszcza campus w Fordonie. Bydgoszcz to dobre miejsce do studiowania także z punktu widzenia absolwenta studiów. Około 200 tys. firm z województwa kujawsko-pomorskiego oferuje pracę w regionie. Podczas studiowania w Bydgoszczy nie będziesz narzekać na nudę po zajęciach. Wolny czas możesz spędzać np. w pobliskich lasach Borów Tucholskich i nad Zalewem Koronowskim.  Aktywnie spędzać czas i wypoczywać na łonie natury możesz także na terenach zielonych na terenie miasta i w jego bezpośrednim pobliżu. Około połowa powierzchni Bydgoszczy to tereny zielone – lasy, parki, obszary, rekreacyjno-wypoczynkowe. Warto zwrócić szczególną uwagę na Leśny Park Kultury i Wypoczynku w Myślęcinku, Planty Nad Starym Kanałem, Park Kazimierza Wielkiego, Park Kochanowskiego, Park Ludowy Witosa. Bydgoszcz jest miastem coraz bardziej przyjaznym dla rowerzystów korzystających z własnych i miejskich rowerów –  drogi dla rowerów, pasy rowerowe, ciągi pieszo-rowerowe liczą około 100 km. Bydgoskie atrakcje dla studentów związane są także z kulturą i życiem towarzyskim. Co roku dobywa się mnóstwo koncertów, imprez, wystaw i festiwal. Działa kilkanaście scen teatralnych, kin studyjnych i multipleksów, około 50 pubów i klubów muzycznych, dziesiątki restauracji, barów i kawiarni.

Akademicki region kujawsko-pomorski to jednak nie tylko Bydgoszcz. Państwowe i prywatne uczelnie oraz filie uczelni działają także w innych miastach. Przede wszystkim w Toruniu, ale także we Włocławku, Inowrocławiu, Grudziądzu. Studia wybrało tam około 25 tys. osób. Poza stolicą regionu możesz znaleźć wiele interesujących kierunków studiów, które mogą być ciekawą alternatywą dla Bydgoszczy, dającą spore możliwości rozwoju.

Portal Studia.pl wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci pełnego dostępu do jego funkcjonalności i gromadzeniu danych analitycznych. View more
Akceptuję