Poznań – studia, uczelnie i kierunki

Poznan.Studia.pl

Znajdź kierunek studiów

Uczelnie państwowe i prywatne

Kierunki studiów

Co warto studiować w Poznaniu i województwie wielkopolskim?

Studia podyplomowe i MBA

Jakie podyplomówki warto wybrać w Poznaniu i Wielkopolsce?

Co się dzieje w Poznaniu i Wielkopolsce?

Rekrutacja na studia, drzwi otwarte, juwenalia, imprezy studenckie, noce naukowców i wszystko co ważne w Poznaniu i wielkopolskich miastach akademickich.

Dlaczego warto tutaj studiować?

Studia w Poznaniu, Gnieźnie, Kaliszu, Koninie, Lesznie, Pile i innych ośrodkach akademickich regionu. Informacje o kierunkach studiów, opinie studentów o tym jak się studiuje w Poznaniu i Wielkopolsce. Możliwości pracy dla absolwentów wielkopolskich uczelni.

Gdzie studiować
Sebastian Szczęsny

Gdzie studiować w Poznaniu w 2022 r.?

Studia na poznańskich uczelniach? Na pewno sprawdź uczelnie państwowe. To UAM i inne uniwersytety technologiczny (czyli politechnika) medyczny, przyrodniczy, artystyczny, akademie – muzyczna i wychowania

Czytaj więcej »
Biologia medyczna
Miłosz Szkudlarski

Biologia i zdrowie człowieka

Biologia i zdrowie człowieka to nowy kierunek studiów przygotowany w odpowiedzi na potrzeby rynku pracy oraz zapotrzebowanie społeczne. Kierunek powstał z myślą o przygotowaniu specjalistów

Czytaj więcej »
Bioinformatyka
Miłosz Szkudlarski

Bioinformatyka na Wydziale Biologii UAM

Bioinformatyka jest jedną z najmłodszych dyscyplin naukowych. Jej niezwykle dynamiczny rozwój dokonał się dzięki postępowi biologii w ostatnich latach, co również umożliwiło uzyskanie przełomowych osiągnięć

Czytaj więcej »

Studiowanie w Poznaniu i Wielkopolsce

Poznań to jeden z największych ośrodków akademickich w Polsce. Co roku studiuje tutaj blisko 112 tysięcy studentów, a mury uczelni opuszcza ponad 30 tys. absolwentów i absolwentek. Znajdziesz tutaj szeroką ofertę studiów licencjackich, inżynierskich, magisterskich, podyplomowych – łącznie ponad 230 kierunków studiów.

Poznańskie uczelnie mają dobrą infrastrukturę, wyróżniają się dwa campusy uniwersyteckie Morasko i politechniczne Piotrowo. Poznań to dobre miejsce do studiowania także z punktu widzenia absolwenta. Około 114 tys. firm oferuje pracę, a poziom bezrobocia od lat jest jednym z najniższych w kraju.

Podczas studiowania w Poznaniu nie będziesz narzekać na nudę po zajęciach. Aktywnie spędzać czas i wypoczywać na łonie natury możesz na terenach zielonych, które zajmują jedną trzecią obszaru miasta. To nie tylko kompleks rekreacyjny Malta z jeziorem i sztucznym stokiem narciarskim, także ponad 40 małych i dużych parków na terenie miasta.

Poznań jest miastem coraz bardziej przyjaznym dla rowerzystów korzystających z własnych i miejskich rowerów. Poznańskie atrakcje dla studentów związane są także z kulturą i życiem towarzyskim. Co roku dobywa się mnóstwo koncertów, imprez, wystaw i festiwal. Działa tu kilkanaście scen teatralnych, kin studyjnych i multipleksów, blisko 100 pubów i klubów muzycznych, dziesiątki restauracji, barów i kawiarni.

Akademicka Wielkopolska to jednak nie tylko Poznań. Państwowe i prywatne uczelnie działają także w innych miastach – przede wszystkim Gnieźnie, Kaliszu, Koninie, Lesznie, Pile. Studia wybrało tam około 11 tys. osób. Poza stolicą regionu możesz znaleźć wiele interesujących kierunków studiów, studia poza Poznaniem mogą być ciekawą alternatywą, dającą spore możliwości rozwoju.

Portal Studia.pl wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci pełnego dostępu do jego funkcjonalności i gromadzeniu danych analitycznych. View more
Akceptuję