Studia licencjackie w Poznaniu

Znajdź kierunek studiów

Studia licencjackie w Poznaniu

Kierunki studiów licencjackich (I stopnia) w Poznaniu i Wielkopolsce.

Co to są studia licencjackie?

Studia licencjackie, to studia pierwszego stopnia, czyli dostępne dla kandydata ze zdaną maturą. W rekrutacji bierze się pod uwagę punkty naliczane na podstawie ocen ze wskazanych przedmiotów, zdawanych na egzaminie dojrzałości. Niektóre szkoły wyższe wprowadzają dodatkowe egzaminy wstępne, przede wszystkim na kierunki artystyczne (egzamin praktyczny) i związane z aktywnością fizyczną (test sprawnościowy). 

Studia licencjackie trwają 6 semestrów, czyli trzy lata. Ten typ studiów prowadzą niemal wszystkie uczelnie w Polsce. Na koniec zwykle musisz napisać pracę dyplomową (licencjacką) i po jej obronie otrzymujesz tytuł licencjata. Jest on odpowiednikiem angielskiego bachelor i francuskiego licence. Licencjat upoważnia do podjęcia studiów magisterskich i podyplomowych. Jeśli szukasz studiów licencjackich, zainteresuj się też innymi studiami dostępnymi dla maturzystów – inżynierskimi i jednolitymi magisterskimi.

Studia w Poznaniu

Poznań jest jednym z największych ośrodków akademickich w kraju. To również jeden z najdynamiczniej rozwijających się rynków pracy. Dodając do tego bogatą ofertę kulturalno-rozrywkową otrzymujemy obraz miasta stworzonego dla studentów. Co można studiować w Poznaniu? Jaką ofertę kształcenia mają poznańskie uczelnie? Dowiesz się tego na stronie poznan.studia.pl (kliknij tutaj, żeby sprawdzić pełną ofertę studiów).

Portal Studia.pl wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci pełnego dostępu do jego funkcjonalności i gromadzeniu danych analitycznych. View more
Akceptuję