Toruń – studia, uczelnie i kierunki

Toruń – studia, uczelnie i kierunki - na skróty

Znajdź kierunek studiów

Uczelnie państwowe i prywatne

Kierunki studiów

Co warto studiować w Toruniu i woj. kujawsko-pomorskim?

Studia podyplomowe i MBA

Jakie podyplomówki warto wybrać w Toruniu i woj. kujawsko-pomorskim?

Co się dzieje w Toruniu i woj. kujawsko-pomorskim

Rekrutacja na studia, drzwi otwarte, juwenalia, imprezy studenckie, noce naukowców i wszystko co ważne w Toruniu.

Dlaczego warto tutaj studiować?

Studia w Toruniu i innych ośrodkach akademickich regionu. Informacje o kierunkach studiów, opinie studentów. Możliwości pracy dla absolwentów.

Studiowanie w Toruniu

Toruń to jeden z dwóch głównych ośrodków akademickich województwie kujawsko-pomorskim. Co roku studiuje tutaj około 26 tysięcy studentów, a mury uczelni opuszcza kilka tysięcy absolwentów i absolwentek. Znajdziesz tutaj szeroką ofertę studiów licencjackich, inżynierskich, magisterskich, podyplomowych –  ponad 130 kierunków studiów. Toruńskie uczelnie mają z reguły dobrą infrastrukturę – dobrze wyposażone laboratoria, nowoczesne centra dydaktyczne. Duża część budynków uczelnianych zlokalizowana jest w przepięknej okolicy – wśród miejskiej zieleni i parków.  Pod tym względem wyróżnia się zwłaszcza campus uniwersytecki. Toruń to dobre miejsce do studiowania także z punktu widzenia absolwenta studiów. Około 200 tys. firm z województwa kujawsko-pomorskiego oferuje pracę w regionie. Podczas studiowania w Toruniu nie będziesz narzekać na nudę po zajęciach. Aktywnie spędzać czas i wypoczywać na łonie natury możesz  na terenach zielonych na terenie miasta i w jego bezpośrednim pobliżu. Około 40% Torunia to tereny zielone – lasy, parki, obszary, rekreacyjno-wypoczynkowe. Warto zwrócić szczególną uwagę na 20 parków miejskich, Toruńskie Planty  – “pas parkowy”, 6 parków przy Zespole Staromiejskim, Park Miejski na Bydgoskim Przedmieściu, Park Tysiąclecia. Toruń  jest miastem coraz bardziej przyjaznym dla rowerzystów korzystających z własnych i miejskich rowerów –  drogi dla rowerów, pasy rowerowe, ciągi pieszo-rowerowe liczą około 110 km. 5 tysięcy miejsc parkingowych dla rowerów. Toruńskie atrakcje dla studentów związane są także z kulturą i życiem towarzyskim. Co roku dobywa się mnóstwo koncertów, imprez, wystaw i festiwal. Działa 20 teatrów i scen teatralnych oraz 25 sal kinowych w multipleksach i kinach studyjnych. Wolny czas spędzisz także w około 50 pubach i klubach muzycznych, dziesiątkach restauracji, barów i kawiarni.

Akademicki region kujawsko-pomorski to jednak nie tylko Toruń. Państwowe i prywatne uczelnie oraz filie uczelni działają także w innych miastach. Przede wszystkim w Bydgoszczy, ale także we Włocławku, Inowrocławiu, Grudziądzu. Studia wybrało tam około 36 tys. osób. Poza stolicą regionu możesz znaleźć wiele interesujących kierunków studiów, które mogą być ciekawą alternatywą dla Bydgoszczy, dającą spore możliwości rozwoju.

Portal Studia.pl wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci pełnego dostępu do jego funkcjonalności i gromadzeniu danych analitycznych. View more
Akceptuję