Rzeszów – studia, uczelnie i kierunki

Rzeszow.Studia.pl

Odtwórz wideo

Znajdź kierunek studiów

Uczelnie państwowe i prywatne

Kierunki studiów

Co warto studiować w Rzeszowie i na Podkarpaciu?

Studia podyplomowe i MBA

Jakie podyplomówki warto wybrać w Rzeszowie i na Podkarpaciu?

Co się dzieje w Rzeszowie i na Podkarpaciu?

Rekrutacja na studia, drzwi otwarte, juwenalia, imprezy studenckie, noce naukowców i wszystko co ważne w Rzeszowie i w podkarpackich miastach akademickich.

Dlaczego warto tutaj studiować?

Studia w Rzeszowie i na Podkarpaciu. Informacje o kierunkach studiów, opinie studentów o tym jak się studiuje w Rzeszowie i na Podkarpaciu. Możliwości pracy dla absolwentów podkarpackich uczelni.

Studiowanie w Rzeszowie i na Podkarpaciu

Rzeszów to największy ośrodek akademicki południowo-wschodniej Polski. Co roku studiuje tutaj ponad 45 tysięcy studentek i studentów, a mury uczelni opuszcza kilkanaście tysięcy absolwentów i absolwentek. Znajdziesz tutaj interesującą ofertę studiów licencjackich, inżynierskich, magisterskich, podyplomowych – ponad 200 kierunków studiów. Rzeszów o dobre miejsce do studiowania także z punktu widzenia absolwenta studiów. W Rzeszowie funkcjonuje około 30 tys, pracodawców. Podczas studiowania w Rzeszowie nie będziesz narzekać na nudę po zajęciach. Spędzać czas i wypoczywać na łonie natury możesz w terenach zielonych, m.in. w kilkunastu miejskich parkach i okolicznych lasach. Warto zwrócić uwagę na park Papieski, ogród miejski im. Solidarności, aleję Pod Kasztanami w otoczeniu Zamku Lubomirskich, okolice rzeszowskiego Zalewu – Bulwary, rezerwat przyrody Lisia Góra. Nie zapominajmy też, że jeśli Podkarpacie – to także Bieszczady zajmujące południową część regiony, Rzeszów jest miastem coraz bardziej przyjaznym dla rowerzystów korzystających z własnych i miejskich rowerów – w sumie ponad 100 km tras. Rzeszowskie atrakcje dla studentów związane są także z kulturą i życiem towarzyskim. Co roku dobywa się mnóstwo koncertów, imprez, wystaw i festiwali – zwłaszcza w sezonie letnim. Cały rok działają puby i kluby muzyczne, dziesiątki restauracji, barów i kawiarni. Akademickie Podkarpacie to jednak nie tylko Rzeszów, ale i uczelnie w innych miejscowościach regiony, w tym w Przemyślu, Krośnie, Tarnobrzegu. One także oferujące ciekawą ofertę edukacyjną.

Portal Studia.pl wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci pełnego dostępu do jego funkcjonalności i gromadzeniu danych analitycznych. View more
Akceptuję