Kielce – studia, uczelnie i kierunki

Kielce – studia, uczelnie i kierunki - na skróty

Znajdź kierunek studiów

Uczelnie państwowe i prywatne

Kierunki studiów

Co warto studiować w Kielcach i województwie świętokrzyskim

Studiowanie w Kielcach i województwie świętokrzyskim

Kielce to największy ośrodek akademicki w regionie świętokrzyskimi. Co roku studiuje tutaj ponad 20 tysięcy studentek i studentów, a mury uczelni opuszcza około 7 tysięcy absolwentów i absolwentek. Znajdziesz tutaj interesująca ofertę studiów licencjackich, inżynierskich, magisterskich, podyplomowych – około 130 kierunków studiów. Na uczelniach funkcjonują nowoczesne laboratoria, powstałe w ciągu ostatnich dekad przy wsparciu funduszy unijnych Kielce o dobre miejsce do studiowania także z punktu widzenia absolwenta studiów. W stolicy województwa świętokrzyskiego funkcjonuje około 28 tys. pracodawców. Podczas studiowania w Kielcach nie będziesz narzekać na nudę po zajęciach. Spędzać czas i wypoczywać na łonie natury. W końcu Kielce leżą w samym centrum Gór Świętokrzyskich – idealnych do aktywnego spędzania wolnego czasu. Kielce to jedno z najbardziej zielonych miast w Polsce – prawie jedną czwartą powierzchni zajmują tereny zielone – parki, lasy, zieleńce. Warto zwrócić uwagę m.in. na Park Staszica, Chęcińsko-Kielecki Park Krajobrazowy, Rezerwat Kadzielnia. Kielce są miastem coraz bardziej przyjaznym dla rowerzystów korzystających z własnych i miejskich rowerów – w sumie ponad 230 km tras.

Kieleckie atrakcje dla studentów związane są także z kulturą i życiem towarzyskim. Działa tutaj około 10 teatrów, kin i multipleksów. Co roku dobywa się sporo koncertów, imprez, wystaw i festiwali – zwłaszcza w sezonie letnim. Cały rok działa ponad 30 pubów i klubów muzycznych,i drugie tyle restauracji, barów i kawiarni. Akademicki region świętokrzyski to jednak nie tylko Kilelce, ale i uczelnie w innych miejscowościach regionu, w tym w Ostrowcu Świętokrzyskim, Sandomierzu, Starachowicach. One także oferujące ciekawą ofertę edukacyjną.

Portal Studia.pl wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci pełnego dostępu do jego funkcjonalności i gromadzeniu danych analitycznych. View more
Akceptuję