Studia podyplomowe i MBA w Kielcach

Studia podyplomowe i MBA w Kielcach - na skróty

Znajdź kierunek studiów

Studia podyplomowe w Kielcach

Programy studiów podyplomowych i Master of Business Administration w Kielcach.

Co to są studia podyplomowe?

Studia podyplomowe to specjalistyczne studia zawodowe, przeznaczone dla absolwentów studiów licencjackich, inżynierskich i magisterskich. Pozwalają zarówno na zdobycie nowego zawodu, jak i rozwinięcie specjalistycznych kwalifikacji. Pozwalają szybko uzyskać dostęp do części zawodów regulowanych. To studia trwające minimum 2 semestry (rok), ale częściej 1,5 roku (3 semestry) i więcej. Na koniec zwykle musisz napisać pracę zaliczeniową lub zdać egzamin końcowy. Alternatywą dla “podyplomówek” mogą być studia magisterskie drugiego stopnia. Studia MBA — Master of Business Administration – to specyficzny rodzaj studiów podyplomowych, skierowanych przede wszystkim do kadry menedżerskiej. Trwają zazwyczaj 2 – 4 semestrów (1 rok do 2 lat). Program studiów jest bardzo szeroki i obejmuje m.in. takie dziedziny jak: księgowość, finanse, marketing, zarządzanie przedsiębiorstwem, prawo, korzystanie z systemów informacji oraz zarządzanie zasobami ludzkimi.

Studia w Kielcach

Kielce to największy ośrodek akademicki w regionie świętokrzyskim. Co roku studiuje tutaj ponad 20 tysięcy studentek i studentów, a mury uczelni opuszcza około 7 tysięcy absolwentów i absolwentek. Znajdziesz tutaj interesująca ofertę studiów licencjackich, inżynierskich, magisterskich, podyplomowych – około 130 kierunków studiów. Na uczelniach funkcjonują nowoczesne laboratoria, powstałe w ciągu ostatnich dekad przy wsparciu funduszy unijnych Kielce o dobre miejsce do studiowania także z punktu widzenia absolwenta studiów. Co można studiować w Kielcach? Jaką ofertę kształcenia mają lokalne uczelnie? Dowiesz się tego na stronie Kielce.studia.pl (kliknij tutaj, żeby sprawdzić pełną ofertę studiów).

Portal Studia.pl wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci pełnego dostępu do jego funkcjonalności i gromadzeniu danych analitycznych. View more
Akceptuję