Poradniki dla studentów i kandydatów na studia

Jak wybrać kierunek studiów? Studia licencjackie czy inżynierskie? Tryb stacjonarny czy niestacjonarny? Jaki zawód wybrać, żeby w przyszłości nie mieć problemów na rynku pracy? Jak wybrać studia podyplomowe? Co z finansami w trakcie studiów? Szukasz odpowiedzi na tak postawione pytania? To zapraszamy do lektury naszych artykułów i poradników!

challenge
Poradnik kandydata na studia
Redakcja Studia.pl

Rekrutacja na studia – co poza maturą?

Na większość studiów obowiązują punkty rekrutacyjne liczone na podstawie matury. Jednak są kierunki i uczelnie, gdzie poza zdaniem matury trzeba przejść dodatkowe egzaminy. Zwykle wystarcza

Read More »

Sprawdź pokrewne tematy

Myślisz o studiach licencjackich, inżynierskich lub jednolitych magisterskich? A może masz już wybrany, kierunek, ale szukasz odpowiedniej uczelni, na której spędzisz najbliższe kilka lat? Kliknij i wybierz świadomie kierunek studiów lub uczelnię.
Myślisz świadomie o swojej przyszłej karierze zawodowej? Pamiętaj, że to nie jest odległa przyszłość! Pierwsze kroki na ścieżce zawodowej musisz postawić już w czasie studiów. Praktyki, staże, praca weekendowa... możliwości masz nieograniczone. Zacznij od lektury naszych poradników.

Sprawdź pokrewne tematy

Zastanawiasz się nad wyborem programu studiów podyplomowych? A może mierzysz znacznie wyżej i szukasz programu MBA? Sprawdź polecane przez nas kierunki prowadzone na polskich uczelniach.
W czasie studiów finanse będą ważnym elementem Twojego codziennego życia. Może czas zatem pomyśleć o kredycie studenckim i odpowiednim koncie w banku? Podpowiadamy jak to wszystko ogarnąć...

Praca i kariera

Szukasz opisów zawodów? A może zastanawiasz się nad tym, jakie zawody będą popularne w najbliższym czasie? Nie wiesz jak rozpocząć karierę zawodową i szukasz poradników na ten temat? Sprawdź nasze artykuły, w których znajdziesz odpowiedzi na swoje pytania.

Kierunki studiów

Szukasz kierunku studiów dla siebie? Nie wiesz na co się zdecydować? A może nie wiesz jaką ofertę kształcenia mają uczelnie państwowe i prywatne działające w Twoim mieście? Skorzystaj z naszej intuicyjnej wyszukiwarki i znajdź kierunek dopasowany do swoich potrzeb.

Artykuły i poradniki

Naszemu zespołowi udało się przygotować z myślę o Twojej wygodzie pokaźną liczbę poradników i artykułów poświęconych tematyce studenckiej i absolwenckiej. Lektura naszych artykułów pomoże Ci w dokonaniu świadomego wyboru kierunku studiów i przyszłej ścieżki kariery zawodowej.

Portal Studia.pl wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci pełnego dostępu do jego funkcjonalności i gromadzeniu danych analitycznych. View more
Akceptuję