Warszawa – studia, uczelnie i kierunki

Warszawa.Studia.pl

Znajdź kierunek studiów

Uczelnie państwowe i prywatne

Kierunki studiów

Co warto studiować w Warszawie i na Mazowszu?

Studia podyplomowe i MBA

Jakie podyplomówki warto wybrać w Warszawie i na Mazowszu?

Dlaczego warto tutaj studiować?

Studia w Warszawie, Radomiu, Siedlcach i innych ośrodkach akademickich regionu. Informacje o kierunkach studiów, opinie studentów o tym jak się studiuje w w Warszawie i na Mazowszu. Możliwości pracy dla absolwentów wielkopolskich uczelni.

Studiowanie w Warszawie i na Mazowszu

Warszawa to największy ośrodek akademicki w Polsce. Co roku studiuje tutaj około 250 tysięcy studentów, a mury uczelni opuszcza ponad 60 tys. absolwentów i absolwentek. Znajdziesz tutaj szeroką ofertę studiów licencjackich, inżynierskich, magisterskich, podyplomowych – około 500 kierunków studiów. Warszawskie uczelnie mają z reguły dobrą infrastrukturę – dobrze wyposażone laboratoria, nowoczesne centra dydaktyczne. Warszawa to dobre miejsce do studiowania także z punktu widzenia absolwenta studiów. Około 420 tys. firm oferuje tu pracę, a poziom bezrobocia od lat jest jednym z najniższych w kraju. 

Podczas studiowania w Warszawie nie będziesz narzekać na nudę po zajęciach. Wolny czas możesz spędzać nad wodą. W samej Warszawie – na bulwarach wiślanych lub pobliskimi Zalewem Zegrzyńskim, Żyrardowski lub nad Świdrem. Spędzać czas i wypoczywać na łonie natury możesz także na terenach zielonych. W samej stolicy mieści się 88 parków, a tuż przy jej północno-zachodniej granicy – Kampinoski Park Narodowy. Warszawa jest miastem coraz bardziej przyjaznym dla rowerzystów korzystających z własnych i miejskich rowerów. Sieć rowerowa w stolicy liczy już ok. 645 km (w tym 475,5 km dróg dla rowerów, 79,5 km ciągów pieszo-rowerowych, 44 km pasów i 46 km ulic z kontraruchem). Warszawskie atrakcje dla studentów związane są także z kulturą i życiem towarzyskim. Co roku dobywa się mnóstwo koncertów, imprez, wystaw i festiwal. Działa pół setki scen teatralnych, około 30 kin studyjnych i multipleksów, ponad 100 pubów i klubów muzycznych, dziesiątki restauracji, barów i kawiarni.

Akademickie Mazowsze to jednak nie tylko Warszawa. Państwowe i prywatne uczelnie działają także w innych miastach , takich jak Ciechanów, Ostrołęka, Płock, Pułtusk, Siedlce i Radom. Poza stolicą regionu możesz znaleźć wiele interesujących kierunków studiów, studia poza Warszawą mogą być ciekawą alternatywą, dającą spore możliwości rozwoju.

Portal Studia.pl wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci pełnego dostępu do jego funkcjonalności i gromadzeniu danych analitycznych. View more
Akceptuję