Site logo

Zielona Góra – studia, uczelnie i kierunki

Zielona Góra – studia, uczelnie i kierunki - na skróty

Znajdź kierunek studiów

Uczelnie państwowe i prywatne

Kierunki studiów

Co warto studiować w Zielonej Górze i w woj. lubuskim

Studia podyplomowe i MBA

Jakie podyplomówki warto wybrać w Zielonej Górze i w woj. lubuskim

Co się dzieje w Zielonej Górze i w woj. lubuskim

Rekrutacja na studia, drzwi otwarte, juwenalia, imprezy studenckie, noce naukowców i wszystko co ważne w Zielonej Górze i lubuskich miastach akademickich.

Dlaczego warto tutaj studiować?

Studia w Zielonej Górze i innych ośrodkach akademickich regionu. Informacje o kierunkach studiów, opinie studentów. Możliwości pracy dla absolwentów.

Gdzie studiować
Miłosz Szkudlarski

Zawód z pasją – kulturoznawca

Kulturoznawstwo to niesamowita życiowa przygoda, poznawanie innych kultur, ludzi i często ich odmiennego spojrzenia na życie. Czym zajmuje się kulturoznawca i jak wygląda jego codzienna

Czytaj więcej »

Studiowanie w Zielonej Górze i w woj. lubuskim

Zielona Góra wraz z pobliskim Sulechowem to jeden z dwóch głównych ośrodków w zachodniej Polsce. Co roku studiuje tutaj około 10 tysięcy studentów, a mury uczelni opuszcza kilka tysięcy absolwentów i absolwentek. Znajdziesz tutaj szeroką ofertę studiów licencjackich, inżynierskich, magisterskich, podyplomowych –  ponad 100 kierunków studiów. Zielonogórskie uczelnie mają z reguły dobrą infrastrukturę – dobrze wyposażone laboratoria, nowoczesne centra dydaktyczne. Duża część budynków uczelnianych zlokalizowana jest w przepięknej okolicy – wśród miejskiej zieleni i parków.  Pod tym względem wyróżnia się zwłaszcza campus uniwersytecki. Zielona Góra to dobre miejsce do studiowania także z punktu widzenia absolwenta studiów. Około 129 tys. lubuskich firm oferuje pracę w regionie. Podczas studiowania w Zielonej Górze nie będziesz narzekać na nudę po zajęciach. Aktywnie spędzać czas i wypoczywać na łonie natury możesz  na terenach zielonych na terenie miasta i w jego bezpośrednim pobliżu. Godne zainteresowanie jest zwłaszcza Pojezierze Lubuskie, pełne czystych lasów, jezior i rzek. Ponad połowa Zielonej Góry to lasy, parki, obszary, rekreacyjno-wypoczynkowe. Warto zwrócić szczególną uwagę na miejskie parki: Piastowski, Świętej Trójcy, Tysiąclecia, Winny, Sowińskiego, Dunikowskiego, Gierymskich, Poetów. Zielona Góra jest miastem coraz bardziej przyjaznym dla rowerzystów korzystających z własnych i miejskich rowerów –  drogi dla rowerów, pasy rowerowe, ciągi pieszo-rowerowe liczą około 60 km. Zielonogórskie atrakcje dla studentów związane są także z kulturą i życiem towarzyskim. Co roku dobywa się mnóstwo koncertów, imprez, wystaw i festiwali – chodziażby związanych z tradycją winobrania. Działa kilka teatrów i kin. Wolny czas spędzisz także w około 50 pubach i klubach muzycznych, dziesiątkach restauracji, barów i kawiarni.

Akademicki region lubuski to jednak nie tylko Zielona Góra. Państwowe i prywatne uczelnie oraz filie uczelni działają także w innych miastach. Przede wszystkim w Gorzowie Wielkopolskim, ale także w Słubicach (tworzących ścisłe relacje akademickie z niemieckim Frankfurtem nad Odrą) i w Żarach. Studia wybrało tam około 3 tys. osób. Poza stolicą regionu możesz znaleźć wiele interesujących kierunków studiów, które mogą być ciekawą alternatywą dla Zielonej Góry, dającą spore możliwości rozwoju.

Portal Studia.pl wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci pełnego dostępu do jego funkcjonalności i gromadzeniu danych analitycznych. View more
Akceptuję