Kierunki Kierunki Pedagogiczne w Zielonej Górze i w Lubuskim w Zielonej Górze i w Lubuskim

Studia pedagogiczne na skróty

Wybierz kierunek studiów

Kierunki pedagogiczne I i II stopnia w Zielonej Górze i w Lubuskim

Myślisz o studiach pedagogicznych w Zielonej Górze lub innym lubuskim mieście? Sprawdź ofertę kształcenia lokalnych uczelni państwowych i prywatnych i wybierz kierunek dopasowany do swoich indywidualnych potrzeb i ewentualnych planów na przyszłość.

Pedagogiczne studia podyplomowe w Zielonej Górze i w Lubuskim

Planujesz niebawem rozpocząć podyplomowe studia pedagogiczne w Zielonej Górze lub innym lubuskim mieście? Z myślą o Twojej wygodzie zebraliśmy najciekawsze oferty lokalnych uczelni, dzięki czemu możesz łatwo wybrać kierunek dopasowany do swoich indywidualnych potrzeb i ewentualnych planów na przyszłość.

Uczelnie państwowe i prywatne prowadzące studia pedagogiczne w Zielonej Górze i w Lubuskim

Zielona Góra jest bezsprzecznie jednym z najważniejszych ośrodków akademickich w zachodniej Polsce. Nie oznacza to jednak, że tylko w tym mieście możesz studiować kierunki pedagogiczne. Znajdziesz je również w innych lubuskich miastach.

Poradniki dla przyszłych pedagogów i nauczycieli

Czy kierunki pedagogiczne są dla mnie? Jaki kierunek pedagogiczny wybrać? Co po studiach- zawody pedagogiczne? Opinie o kierunkach dla nauczycieli i pedagogów.

Zawody pedagogiczne

Wybierz zawód pedagogiczny dopasowany do swoich indywidualnych predyspozycji

Studia pedagogiczne w Zielonej Górze

Zielona Góra wraz z pobliskim Sulechowem to jeden z dwóch głównych ośrodków w zachodniej Polsce. Co roku studiuje tutaj około 10 tysięcy studentów, a mury uczelni opuszcza kilka tysięcy absolwentów i absolwentek. Znajdziesz tutaj szeroką ofertę studiów licencjackich, inżynierskich, magisterskich, podyplomowych – ponad 100 kierunków studiów. Zielonogórskie uczelnie mają z reguły dobrą infrastrukturę – dobrze wyposażone laboratoria, nowoczesne centra dydaktyczne. Duża część budynków uczelnianych zlokalizowana jest w przepięknej okolicy – wśród miejskiej zieleni i parków. Pod tym względem wyróżnia się zwłaszcza campus uniwersytecki. Zielona Góra to dobre miejsce do studiowania także z punktu widzenia absolwenta studiów. Około 129 tys. lubuskich firm oferuje pracę w regionie. Podczas studiowania w Zielonej Górze nie będziesz narzekać na nudę po zajęciach. Aktywnie spędzać czas i wypoczywać na łonie natury możesz na terenach zielonych na terenie miasta i w jego bezpośrednim pobliżu. Godne zainteresowanie jest zwłaszcza Pojezierze Lubuskie, pełne czystych lasów, jezior i rzek. Ponad połowa Zielonej Góry to lasy, parki, obszary, rekreacyjno-wypoczynkowe. Warto zwrócić szczególną uwagę na miejskie parki: Piastowski, Świętej Trójcy, Tysiąclecia, Winny, Sowińskiego, Dunikowskiego, Gierymskich, Poetów. Zielona Góra jest miastem coraz bardziej przyjaznym dla rowerzystów korzystających z własnych i miejskich rowerów – drogi dla rowerów, pasy rowerowe, ciągi pieszo-rowerowe liczą około 60 km. Zielonogórskie atrakcje dla studentów związane są także z kulturą i życiem towarzyskim. Co roku dobywa się mnóstwo koncertów, imprez, wystaw i festiwali – chodziażby związanych z tradycją winobrania. Działa kilka teatrów i kin. Wolny czas spędzisz także w około 50 pubach i klubach muzycznych, dziesiątkach restauracji, barów i kawiarni.

Akademicki region lubuski to jednak nie tylko Zielona Góra. Państwowe i prywatne uczelnie oraz filie uczelni działają także w innych miastach. Przede wszystkim w Gorzowie Wielkopolskim, ale także w Słubicach (tworzących ścisłe relacje akademickie z niemieckim Frankfurtem nad Odrą) i w Żarach. Studia wybrało tam około 3 tys. osób. Poza stolicą regionu możesz znaleźć wiele interesujących kierunków studiów, które mogą być ciekawą alternatywą dla Zielonej Góry, dającą spore możliwości rozwoju.

Portal Studia.pl wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci pełnego dostępu do jego funkcjonalności i gromadzeniu danych analitycznych. View more
Akceptuję