Site logo

Rekrutacja na studia w Zielonej Górze. Informacje dla kandydatów.

Zielona-Gora.Studia.pl

Rekrutacja na uczelnie państwowe w Zielonej Górze

Zobacz, jak w Zielonej Górze i w lubuskim wygląda rekrutacja na dziennie (bezpłatne) i zaoczne (płatne) kierunki studiów na uczelniach publicznych: zasady rekrutacji, terminy, egzaminy na studia, harmonogram, przedmioty maturalne, punkty rekrutacyjne, progi punktowe, lista przyjęć.

Rekrutacja na uczelnie prywatne w Zielonej Górze

Zobacz, jak w Zielonej Górze i w lubuskim wygląda rekrutacja na płatne dziennie i zaoczne kierunki studiów na uczelniach niepublicznych: zasady rekrutacji, terminy, harmonogram, wymagania, czesne.

Rekrutacja na studia w Zielonej Górze i w lubuskim

Rekrutacja na studia to proces przyjmowania na kierunki studiów licencjackich, inżynierskich, magisterskich i podyplomowych. Prowadzona jest niemal zawsze on-line, w tzw. systemach IRK (czyli internetowej rekrutacji studentów). Różni się w zależności od tego, czy na dany kierunek mają wstęp osoby zaraz po maturze, czy też trzeba ukończyć wcześniej np. studia pierwszego stopnia. W pierwszym przypadku, na studiach bezpłatnych w Zielonej Górze i innych ośrodkach akademickich województwa lubuskiego, analizowane są wyniki egzaminu dojrzałości i to one decydują o przyjęciach na poszczególne kierunki. Taki system obowiązuje na Uniwersytecie Zielonogórskim (rekrutacja na studia licencjackie, inżynierskie, magisterskie, jednolite magisterskie na UZ), Wydziale Zamiejscowym w Sulechowie Uniwersytetu Zielonogórskiego (rekrutacja w filii UZ w Sulechowie), Collegium Polonicum w Słubicach (rekrutacja na studia licencjackie, inżynierskie, magisterskie CP Słubice), Zamiejscowym Wydziale Kultury Fizycznej w Gorzowie Wielkopolskim Akademii Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu (rekrutacja na studia na AWF Poznań Filia w Gorzowie Wielkopolskim), Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Sulechowie (rekrutacja na PWSZ w Sulechowie), Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim (rekrutacja na studia licencjackie, inżynierskie, magisterskie, jednolite magisterskie w AJP). Przy studiach płatnych dostępnych w Zielonej Górze i województwie lubuskim, po maturze liczy się zwykle kolejność zapisów. Na studiach magisterskich uzupełniających, rekrutacja może odbywać się na podstawie analizy programu ukończonych studiów. Proces rekrutacji różni się też w zależności od tego, czy prowadzi ją uczelnia państwowa, czy prywatna. Na prywatnych uczelniach w Zielonej Górze i innych uczelniach województwa lubuskiego (#cta: Sprawdź aktualne rekrutacje na studia w Zielonej Górze), prowadzących płatne kierunki, zwykle obowiązuje zasada „kto pierwszy, ten lepszy”, czyli kolejność zapisów kandydatów. W przypadku niektórych kierunków studiów na uczelniach w województwie lubuskim mogą, zgodnie z prawem, być przeprowadzane egzaminy na studia. Ich zakres nie może pokrywać się z przedmiotami maturalnymi. Zwykle są to egzaminy na kierunki artystyczne. Na kierunkach plastycznych i architektonicznych może pojawić się tzw. analiza teczki kandydata (czyli wykonanych wcześniej prac plastycznych, np. rysunków, czy innych dzieł).

Rekrutacja na kierunki w Zielonej Górze

Kierunki studiów w Zielonej Górze i w lubuskim - zobacz, na jakie studia możesz się rekrutować

Zasady rekrutacji na studia

Co warto wiedzieć przystępując do rekrutacji na poznańskie uczelnie? Jak przebiega proces rekrutacji na studia licencjackie, inżynierskie, magisterskie, podyplomowe?

Portal Studia.pl wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci pełnego dostępu do jego funkcjonalności i gromadzeniu danych analitycznych. View more
Akceptuję