Site logo

Studia podyplomowe i MBA w Zielonej Górze

Studia podyplomowe i MBA w Zielonej Górze - na skróty

Znajdź kierunek studiów

Studia podyplomowe w Zielonej Górze

Programy studiów podyplomowych i Master of Business Administration w Zielonej Górze i w woj. lubuskim

Co to są studia podyplomowe?

Studia podyplomowe to specjalistyczne studia zawodowe, przeznaczone dla absolwentów studiów licencjackich, inżynierskich i magisterskich. Pozwalają zarówno na zdobycie nowego zawodu, jak i rozwinięcie specjalistycznych kwalifikacji. Pozwalają szybko uzyskać dostęp do części zawodów regulowanych. To studia trwające minimum 2 semestry (rok), ale częściej 1,5 roku (3 semestry) i więcej. Na koniec zwykle musisz napisać pracę zaliczeniową lub zdać egzamin końcowy. Alternatywą dla “podyplomówek” mogą być studia magisterskie drugiego stopnia.  Studia MBA — Master of Business Administration – to specyficzny rodzaj studiów podyplomowych, skierowanych przede wszystkim do kadry menedżerskiej. Trwają zazwyczaj 2 – 4 semestrów (1 rok do 2 lat). Program studiów jest bardzo szeroki i obejmuje m.in. takie dziedziny jak: księgowość, finanse, marketing, zarządzanie przedsiębiorstwem, prawo, korzystanie z systemów informacji oraz zarządzanie zasobami ludzkimi.  

Studia w Zielonej Górze

Zielona Góra to największy ośrodek miejski i jednocześnie stolica województwa lubuskiego. Największą szkołą wyższą funkcjonującą w mieście jest Uniwersytet Zielonogórski powstały w 2001 r. z połączenia Politechniki Zielonogórskiej i Wyższej Szkoły Pedagogicznej im. Tadeusza Kotarbińskiego. W mieście funkcjonuje ponadto Instytut Filozoficzno-Teologiczny im. Edyty Stein w Zielonej Górze. Co można studiować w Zielonej Górze? Jaką ofertę przygotowały dla tegorocznych kandydatów lokalne uczelnie? Dowiesz się tego na stronie zielona-gora.studia.pl (kliknij tutaj, żeby sprawdzić pełną ofertę studiów).

Portal Studia.pl wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci pełnego dostępu do jego funkcjonalności i gromadzeniu danych analitycznych. View more
Akceptuję