Studia inżynierskie w Rzeszowie

Studia inżynierskie w Rzeszowie - na skróty

Znajdź kierunek studiów

Studia inżynierskie w Rzeszowie

Kierunki studiów inżynierskich (studiów I stopnia) Rzeszowie i na Podkarpaciu

Co to są studia inżynierskie?

Studia inżynierskie to studia pierwszego stopnia, czyli dostępne dla każdego kandydata ze zdaną maturą. W rekrutacji na studia liczą się punkty naliczane na podstawie ocen ze wskazanych przedmiotów na egzaminie dojrzałości. To przede wszystkim studia techniczne, przeznaczone dla osób uzdolnionych matematycznie. Trwają 7 – 8 semestrów, czyli od 3,5 roku do 4 lat. Wybierając kierunki inżynierskie, powinieneś ich szukać przede wszystkim na politechnikach i uniwersytetach specjalistycznych, np. przyrodniczych. Na koniec zwykle musisz napisać pracę dyplomową (inżynierską) i po jej obronie otrzymujesz tytuł inżyniera. Jest on odpowiednikiem angielskiego engineer, francuskiego i niemieckiego ingenieur i hiszpańskiego ingeniero. Upoważnia do podjęcia studiów magisterskich i podyplomowych. Jeśli szukasz studiów inżynierskich, zainteresuj się też innymi studiami dostępnymi dla maturzystów — licencjackimi i jednolitymi magisterskimi.

Studia w Rzeszowie

Rzeszów zalicza się do grona największych ośrodków akademickich w kraju. To również stolica i jednocześnie największe miasto województwa podkarpackiego. Co można studiować w Rzeszowie? Jaką ofertę kształcenia mają rzeszowskie uczelnie? Dowiesz się tego na stronie rzeszow.studia.pl (kliknij tutaj, żeby sprawdzić pełną ofertę studiów).

Portal Studia.pl wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci pełnego dostępu do jego funkcjonalności i gromadzeniu danych analitycznych. View more
Akceptuję