Kierunki Pedagogiczne w Toruniu i w kujawsko-pomorskim w Toruniu i w kujawsko-pomorskim

Studia pedagogiczne na skróty

Wybierz kierunek studiów

Kierunki pedagogiczne I i II stopnia w Toruniu i w kujawsko-pomorskim

Myślisz o studiach pedagogicznych w Toruniu lub innym kujawsko-pomorskim mieście? Sprawdź ofertę kształcenia lokalnych uczelni państwowych i prywatnych i wybierz kierunek dopasowany do swoich indywidualnych potrzeb i ewentualnych planów na przyszłość.

Pedagogiczne studia podyplomowe w Toruniu i w kujawsko-pomorskim

Planujesz niebawem rozpocząć podyplomowe studia pedagogiczne w Toruniu lub innym kujawsko-pomorskim mieście? Z myślą o Twojej wygodzie zebraliśmy najciekawsze oferty lokalnych uczelni, dzięki czemu możesz łatwo wybrać kierunek dopasowany do swoich indywidualnych potrzeb i ewentualnych planów na przyszłość.

Uczelnie państwowe i prywatne prowadzące studia pedagogiczne w Toruniu i w kujawsko-pomorskim

Toruń jest jednym z najważniejszych ośrodków akademickich w Polsce. Nie oznacza to jednak, że tylko w tym mieście możesz studiować kierunki pedagogiczne. Znajdziesz je również w innych kujawsko-pomorskich miastach.

Poradniki dla przyszłych pedagogów i nauczycieli

Czy kierunki pedagogiczne są dla mnie? Jaki kierunek pedagogiczny wybrać? Co po studiach- zawody pedagogiczne? Opinie o kierunkach dla nauczycieli i pedagogów.

Zawody pedagogiczne

Wybierz zawód pedagogiczny dopasowany do swoich indywidualnych predyspozycji

Studia pedagogiczne w Toruniu

Toruń to jeden z dwóch głównych ośrodków akademickich województwie kujawsko-pomorskim. Co roku studiuje tutaj około 26 tysięcy studentów, a mury uczelni opuszcza kilka tysięcy absolwentów i absolwentek. Znajdziesz tutaj szeroką ofertę studiów licencjackich, inżynierskich, magisterskich, podyplomowych –  ponad 130 kierunków studiów. Toruńskie uczelnie mają z reguły dobrą infrastrukturę – dobrze wyposażone laboratoria, nowoczesne centra dydaktyczne. Duża część budynków uczelnianych zlokalizowana jest w przepięknej okolicy – wśród miejskiej zieleni i parków.  Pod tym względem wyróżnia się zwłaszcza campus uniwersytecki. Toruń to dobre miejsce do studiowania także z punktu widzenia absolwenta studiów. Około 200 tys. firm z województwa kujawsko-pomorskiego oferuje pracę w regionie. Podczas studiowania w Toruniu nie będziesz narzekać na nudę po zajęciach. Aktywnie spędzać czas i wypoczywać na łonie natury możesz  na terenach zielonych na terenie miasta i w jego bezpośrednim pobliżu. Około 40% Torunia to tereny zielone – lasy, parki, obszary, rekreacyjno-wypoczynkowe. Warto zwrócić szczególną uwagę na 20 parków miejskich, Toruńskie Planty  – “pas parkowy”, 6 parków przy Zespole Staromiejskim, Park Miejski na Bydgoskim Przedmieściu, Park Tysiąclecia. Toruń  jest miastem coraz bardziej przyjaznym dla rowerzystów korzystających z własnych i miejskich rowerów –  drogi dla rowerów, pasy rowerowe, ciągi pieszo-rowerowe liczą około 110 km. 5 tysięcy miejsc parkingowych dla rowerów. Toruńskie atrakcje dla studentów związane są także z kulturą i życiem towarzyskim. Co roku dobywa się mnóstwo koncertów, imprez, wystaw i festiwal. Działa 20 teatrów i scen teatralnych oraz 25 sal kinowych w multipleksach i kinach studyjnych. Wolny czas spędzisz także w około 50 pubach i klubach muzycznych, dziesiątkach restauracji, barów i kawiarni.

Akademicki region kujawsko-pomorski to jednak nie tylko Toruń. Państwowe i prywatne uczelnie oraz filie uczelni działają także w innych miastach. Przede wszystkim w Bydgoszczy, ale także we Włocławku, Inowrocławiu, Grudziądzu. Studia wybrało tam około 36 tys. osób. Poza stolicą regionu możesz znaleźć wiele interesujących kierunków studiów, które mogą być ciekawą alternatywą dla Bydgoszczy, dającą spore możliwości rozwoju.

Portal Studia.pl wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci pełnego dostępu do jego funkcjonalności i gromadzeniu danych analitycznych. View more
Akceptuję