Politechnika Poznańska prowadzi rekrutację letnią na ponad 30 kierunkach stacjonarnych drugiego stopnia oraz niestacjonarnym lotnictwo i kosmonautyka.
Politechnika Poznańska będzie prowadzić rekrutację letnią na studia na ponad trzydziestu kierunkach stacjonarnych drugiego stopnia i niestacjonarnym drugiego stopnia. To bezpłatne i płatne studia magisterskie, dzienne i zaoczne.
Tutaj znajdziesz kierunki studiów na PP
Początek rekrutacji w czerwcu br.
Kandydat zapoznaje się z obowiązującymi Uchwałami dotyczącymi rekrutacji, harmonogramem rekrutacji oraz informacją o opłacie rekrutacyjnej.
Kandydat rejestruje się w systemie rekrutacyjnym dostępnym na www uczelni:
Dla każdego Kandydata generowany jest indywidualny numer konta bankowego, na które uiszcza się opłatę. Kandydat wnosi jedną opłatę rekrutacyjną. W przypadku kierunków, dla których obowiązują różne opłaty, wnosi opłatę wyższą. Wniesiona opłata nie podlega zwrotowi.
Przed zakończeniem terminu rejestracji należy sprawdzić, czy w systemie rekrutacyjnym pojawiła się wpłacona kwota oraz, czy wprowadzone dane są kompletne – wymaga to ponownego zalogowania się w systemie.
Termin ogłoszenia wyników znajdziesz TUTAJ – udostępnienie Kandydatom w systemie rekrutacyjnym wyników kwalifikacji.
Status ZAKWALIFIKOWANY – oznacza, że po dostarczeniu wymaganych dokumentów Kandydat zostanie przyjęty na pierwszy rok studiów.
W przypadku kwalifikacji na kierunek z niższej preferencji, po dostarczeniu dokumentów, Kandydat nadal ma szansę być przyjętym na kierunek z wyższej preferencji (na którym ma status rezerwowy). Przyjęcie to może nastąpić wówczas, gdy po dostarczeniu dokumentów przez Kandydatów, zostaną tam wolne miejsca.
Status REZERWOWY – oznacza, że po dostarczeniu wymaganych dokumentów Kandydat nadal ma szansę być przyjętym na ten kierunek. Przyjęcie to może nastąpić wówczas, gdy po dostarczeniu dokumentów przez Kandydatów, zostaną tam wolne miejsca.
Status NIEZAKWALIFIKOWANY – oznacza, że Kandydat nie jest brany pod uwagę przy przyjęciu na ten kierunek.
Kandydat składa komplet dokumentów w wiązanej teczce w Centrum Dydaktycznym Wydziału Technologii Chemicznej Politechniki Poznańskiej, znajdującym się przy ul. Berdychowo 4 w Poznaniu.
Ostateczny termin złożenia kompletu dokumentów pod rygorem nieprzyjęcia na studia znajdziesz TUTAJ.
Wydruk podania na studia – Kandydat loguje się do systemu rekrutacyjnego i drukuje jedno podanie wraz z opisem teczki, który należy nakleić na teczkę z dokumentami. Podanie musi być własnoręcznie podpisane.
Wydruk podania będzie możliwy po zakończeniu rejestracji elektronicznej.
Publikacja list przyjętych na studia w Politechnice Poznańskiej.
Wysyłanie:
Kandydat wpłaca opłatę za legitymację na konto uczelni.
Kandydat może być przyjęty tylko na jeden kierunek studiów, ale ma prawo wskazać kilka kierunków, określając preferowaną kolejność, w jakiej gotów jest podjąć na nich studia. Kandydat kwalifikowany jest na studia z zachowaniem preferencji kierunków.
W Politechnice Poznańskiej studia prowadzone są jako stacjonarne i niestacjonarne. Zajęcia na studiach niestacjonarnych odbywają się w systemie zjazdów sobotnio-niedzielnych.
W przypadku kwalifikacji na kierunek z niższej preferencji, po dostarczeniu dokumentów, Kandydat nadal ma szansę być przyjętym na kierunek z wyższej preferencji (na którym ma status rezerwowy). Przyjęcie to może nastąpić wówczas, gdy po dostarczeniu dokumentów przez Kandydatów, zostaną tam wolne miejsca.
Dla osób niepełnosprawnych tworzy się dodatkowy 2% limit miejsc (ale nie mniej niż 2 miejsca) na poszczególnych kierunkach studiów.
Rozpatrzenie odwołań od decyzji Uczelnianej Komisji Rekrutacyjnej