Site logo

Gry komputerowe i sztuki multimedialne - kierunek studiów

Gry komputerowe i sztuki multimedialne na skróty

Gdzie studiować gry komputerowe i sztuki multimedialne?

Wszystkie studia na kierunku gry komputerowe i sztuki multimedialne w Polsce

List view

Znajdź gry komputerowe i sztuki multimedialne w swoim mieście i województwie

Sprawdź, jakie studia z gier komputerowych i sztuk multimedialnych możesz studiować we wszystkich regionach

Poradniki dla przyszłych studentów gier komputerowych i sztuk multimedialnych

Opinie studentów, absolwentów i pracodawców

Side view and wide shot of gamer man wear headphone and play game in front of mulimonitor
Zawody
Redakcja Studia.pl

Zawód: Tester gier

Diablo przeszedłeś trzy razy, w Warcrafta grasz od dziecka, a Dead Island nie ma przed Tobą tajemnic? Zdobycie kolejnego levela jest dla Ciebie ważną częścią

Czytaj więcej »

Czy warto studiować gry komputerowe i sztuki multimedialne?

Zastanawiasz się nad studiowaniem kierunku gry komputerowe i sztuki multimedialne na uczelni prywatnej lub państwowej? Podpowiadamy, co warto o tym wiedzieć.

Kierunek gry komputerowe i sztuki multimedialne w pigułce

Co warto wiedzieć o kierunku gry komputerowe i sztuki multimedialne? Jeśli wahasz się, czy studiowanie gier komputerowych i sztuk multimedialnych ma sens, to poniższe informacje będą dla Ciebie bardzo interesujące. Zanim przystąpisz do rekrutacji na studia – dowiedz się więcej o tym kierunku. Na pewno interesuje Cię program studiowania, co takiego będzie działo się na zajęciach. Tak naprawdę wiele zależy od uczelni, które prowadzą studia w zakresie gier komputerowych i sztuk multimedialnych. Jednak w każdym przypadku będą one wiązały się z określonym profilem. Kto nie lubi grać w gry komputerowe? W tym kierunku nie chodzi jednak o samo granie, ale raczej o tworzenie gier. Różnica jest więc mniej więcej taka, jak między gotowaniem a jedzeniem. Podczas wykładów, ćwiczeń i laboratoriów poznasz takie obszary kompetencji, wiedzy i umiejętności, jak programowanie, język angielski, gry w środowiskach webowych i mobilnych, animacja 2d, animacja 3d, projektowanie graficzne, animowanie, tworzenie fabuły gier, tworzenie multimediów, promowanie efektów własnej pracy. Oczywiście świetnie jeżeli przedmiot studiów będzie Twoją pasją, należy jednak liczyć się z tym, że kierunek ten będzie wymagał dużej pracowitości, wiedzy, determinacji i talentu artystycznego. Przejrzyj dokładnie ofertę uczelni, które zachęcają do studiowania gier komputerowych i sztuk multimedialnych. Zapoznaj się z oferowanymi specjalnościami, szczegółowym programem zajęć, poznaj wykładowców oraz współpracę z potencjalnymi pracodawcami. Ten kierunek może nie tylko stworzyć możliwości budowania kariery, ale i rozwijania pasji oraz poszerzania horyzontów.

Studia podyplomowe z gier komputerowych i sztuk multimedialnych

Gdzie w zdobywać wiedzę na studiach podyplomowych, kursach, szkoleniach stacjonarnych i on-line?

Praca po kierunku gry komputerowe i sztuki multimedialne

Możliwości zawodowe po kierunku gry komputerowe i sztuki multimedialne

Jak będzie wyglądała Twoja przyszłość po studiach w zakresie gier komputerowych i sztuk multimedialnych? Na pewno warto brać pod uwagę możliwości rozwoju po ich ukończeniu. Zastanów się, czy charakter pracy dla absolwentów kierunku studiów o informatyce zgodny jest z Twoimi predyspozycjami, charakterem i upodobaniami. Po tym kierunku studiów możesz brać pod uwagę budowanie swoich ścieżek kariery w firmach i instytucjach publicznych, poprzez prowadzenie indywidualnej działalności gospodarczej, pracę w branży rozrywkowej, świadczenie usług dla producentów gier, prowadzenie profili społecznościowych, pracę nad tworzeniem gier. Możesz też założyć własną działalność gospodarczą. Kompetencje wyniesione ze studiów pomogą w prowadzeniu własnego biznesu. Masz szansę na sukces zarówno w branży bezpośrednio związanej z kierunkiem gry komputerowe i sztuki multimedialne, jak i w innych sektorach gospodarki. Wykorzystasz wtedy kompetencje miękkie i doświadczenia związane z pracą w kołach naukowych, zdobyte podczas praktyk studenckich oraz w programach stażowych. Oczywiście jakość studiów to nie wszystko. O sukcesie zawodowym po ukończeniu studiów w zakresie gier komputerowych i sztuk multimedialnych będą decydowały także Twoje predyspozycje do tego kierunku studiów i do pracy po ich ukończeniu, takie jak: abstrakcyjne myślenie, talent plastyczny, talent fabularyzatorski, uzdolnienia techniczne, determinacja, dobry kontakt z ludźmi. Na pewno pomoże w wyborze dalszej drogi zawodowej profilowanie zainteresowań podczas wyboru seminarium dyplomowego oraz tematu pracy dyplomowej. Możesz zagłębiać się w szczegółowe obszary gier komputerowych i sztuk multimedialnych i tworzyć prace dyplomowe na tematy takie jak: wielowątkowa gra detektywistyczna, gra na podstawie dziecięcej serii książkowej, procedury testowania gier, komputerowa adaptacja znanych gier planszowych.

Zobacz inne kierunki związane z informatyką i sztukami multimedialnymi

Szukasz innych studiów związanych z plastyką, grafiką, filmem lub tematyką IT? Sprawdź wszystkie kierunki studiowania z informatyki, grafiki, plastyki.

Portal Studia.pl wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci pełnego dostępu do jego funkcjonalności i gromadzeniu danych analitycznych. View more
Akceptuję