Site logo

Zarządzanie w kulturze i sztuce - kierunek studiów

Zarządzanie w kulturze i sztuce na skróty

Gdzie studiować zarządzanie w kulturze i sztuce?

Wszystkie studia na kierunku zarządzanie w kulturze i sztuce w Polsce

List view

Znajdź zarządzanie w kulturze i sztuce w swoim mieście i województwie

Sprawdź, jakie studia zarządzania w kulturze i sztuce możesz studiować we wszystkich regionach

Poradniki dla przyszłych studentów zarządzanie w kulturze i sztuce

Opinie studentów, absolwentów i pracodawców

Ekonomia
Redakcja Studia.pl

Studia na kierunku Ekonomia kultury

Studia na kierunku Ekonomia kultury łączą interdyscyplinarnie traktowane zagadnienia kultury i biznesu. Dzięki temu student zdobywa wiedzę, umiejętności i kompetencje w zakresie organizowania, finansowania i

Czytaj więcej »
Kierunki studiów. Jaki wybrać?
Redakcja Studia.pl

Zarządzanie kulturą

W związku z urynkowieniem działalności kulturalnej rozwinęło się zapotrzebowanie na specjalistów o rozległej wiedzy marketingowej oraz zdolnościach organizacyjnych i strategicznego planowania w kulturze. Studia o

Czytaj więcej »

Czy warto studiować zarządzanie w kulturze i sztuce?

Zastanawiasz się nad studiowaniem kierunku zarządzanie w kulturze i sztuce na uczelni prywatnej lub państwowej? Podpowiadamy, co warto o tym wiedzieć.

Kierunek zarządzanie w kulturze i sztuce w pigułce

Co warto wiedzieć o kierunku zarządzanie w kulturze i sztuce? Jeśli wahasz się, czy studiowanie zarządzania w kulturze i sztuce ma sens, to poniższe informacje będą dla Ciebie bardzo interesujące. Zanim przystąpisz do rekrutacji na studia o zarządzaniu w kulturze i sztuce – dowiedz się więcej o tym kierunku. Na pewno interesuje Cię program studiowania, co takiego będzie działo się na zajęciach. Tak naprawdę wiele zależy od uczelni, które prowadzą studia w zakresie zarządzania w kulturze i sztuce. Jednak w każdym przypadku będą one wiązały się z określonym profilem. Zarówno kultura i sztuka są dziedzinami humanistyki, w której szczególnie ważny jest talent, wrażliwość i uważność. Tymczasem zarządzanie instytucjami domaga się nieco innych predyspozycji. Podczas wykładów, ćwiczeń i laboratoriów poznasz takie obszary kompetencji, wiedzy i umiejętności, jak marketing, promocja kultury, fundusze europejskie, negocjacje, zarządzanie instytucją kultury, tworzenie i realizacja budżetu, zatrudnianie i zwalnianie pracowników, realizowanie misji, negocjowanie z instytucjami zapewniającymi finansowanie, kierowanie bieżącymi sprawami w instytucji. Kierowanie placówką kultury to nieustanna walka o budżet, trudności z jego realizacją i pokonywanie znacznych trudności w codziennym funkcjonowaniu złożonego organizmu jakim jest np. centrum kultury. Przejrzyj dokładnie ofertę uczelni, które zachęcają do studiowania zarządzania w kulturze i sztuce. Zapoznaj się z oferowanymi specjalnościami, szczegółowym programem zajęć, poznaj wykładowców oraz współpracę z potencjalnymi pracodawcami. Ten kierunek może nie tylko stworzyć możliwości budowania kariery, ale i rozwijania pasji oraz poszerzania horyzontów.

Studia podyplomowe z zarządzania w kulturze i sztuce

Szukasz innych studiów zarządzania w kulturze i sztuce? Gdzie w zdobywać wiedzę na studiach podyplomowych, kursach, szkoleniach stacjonarnych i on-line?

Podyplomowe na kierunku zarządzanie w kulturze i sztuce

Co warto wiedzieć o podyplomowych studiach w zakresie zarządzania w kulturze i sztuce? Jeśli myślisz o podyplomówce jako absolwent studiów na kierunku zarządzanie w kulturze i sztuce, to poniższe informacje będą dla Ciebie bardzo interesujące. Takie zdobywanie wiedzy i umiejętności może być bardzo efektywnym sposobem pozyskiwania nowych kompetencji. Po pierwsze – możesz wybrać studia podyplomowe ściśle związane z ukończonym kierunkiem studiów. Kierowanie placówką kultury to nieustanna walka o budżet, trudności z jego realizacją i pokonywanie znacznych trudności w codziennym funkcjonowaniu złożonego organizmu jakim jest np. centrum kultury. Zatem możesz dzięki edukacji podyplomowej specjalizować się w jakimś obszarze zarządzaniu w kulturze i sztuce. Poszukaj programów podyplomówek, np. związanych z pogłębianiem wiedzy i umiejętności wyniesionych ze studiów, takich jak marketing, promocja kultury, fundusze europejskie, negocjacje, zarządzanie instytucją kultury, tworzenie i realizacja budżetu, zatrudnianie i zwalnianie pracowników, realizowanie misji, negocjowanie z instytucjami zapewniającymi finansowanie, kierowanie bieżącymi sprawami w instytucji. Jednak nie ograniczaj się do myślenia tylko o studiach będących kontynuacją dotychczasowej ścieżki kształcenia, ale także komplementarnych do zarządzania w kulturze i sztuce.Zastanów się nad innymi podyplomowymi studiami z dziedzin o sztuce. Może także zainteresują cię różne kierunki skierowane do osób chcących awansować, rozwiać się zawodowo poprzez nowe uprawnienia, miękkie kompetencje, czy łączące specyfikę Twoich doświadczeń ze studiów, praktyk i staży z zarządzaniem projektami, ludźmi albo strukturami operacyjnymi.

Praca po kierunku zarządzanie w kulturze i sztuce

Możliwości zawodowe po kierunku zarządzanie w kulturze i sztuce

Jak będzie wyglądała Twoja przyszłość po studiach w zakresie zarządzania w kulturze i sztuce? Na pewno warto brać pod uwagę możliwości rozwoju po ich ukończeniu. Zastanów się, czy charakter pracy dla absolwentów kierunku studiów o sztuce zgodny jest z Twoimi predyspozycjami, charakterem i upodobaniami. Po tym kierunku studiów możesz brać pod uwagę budowanie swoich ścieżek kariery w firmach i instytucjach publicznych, poprzez pracę w instytucjach samorządu terytorialnego, pracę w organizacjach pozarządowych, zatrudnienie w instytucjach państwowych, wykonywanie pracy niezależnego eksperta i doradcy, kierowanie działem w instytucji kultury i sztuki. Możesz też założyć własną działalność gospodarczą. Kompetencje wyniesione ze studiów pomogą w prowadzeniu własnego biznesu. Masz szansę na sukces zarówno w branży bezpośrednio związanej z kierunkiem zarządzanie w kulturze i sztuce, jak i w innych sektorach gospodarki. Wykorzystasz wtedy kompetencje miękkie i doświadczenia związane z pracą w kołach naukowych, zdobyte podczas praktyk studenckich oraz w programach stażowych. Oczywiście jakość studiów to nie wszystko. O sukcesie zawodowym po ukończeniu studiów w zakresie zarządzania w kulturze i sztuce będą decydowały także Twoje predyspozycje do tego kierunku studiów i do pracy po ich ukończeniu, takie jak: poczucie misji, odpowiedzialność, rzetelność, uczciwość, determinacja, dociekliwość. Na pewno pomoże w wyborze dalszej drogi zawodowej profilowanie zainteresowań podczas wyboru seminarium dyplomowego oraz tematu pracy dyplomowej. Możesz zagłębiać się w szczegółowe obszary zarządzania w kulturze i sztuce i tworzyć prace dyplomowe na tematy takie jak: repertuar wybranego teatru w świetle opinii wybranych grup, wybrane aspekty prawne zamówień publicznych instytucji kulturalnych, struktura zatrudnienia w placówkach kulturalnych wybranego regionu, media cyfrowe w pracy instytucji kultury w dobie pandemii.

Zobacz inne kierunki artystyczne

Szukasz innych studiów artystycznych? Sprawdź wszystkie kierunki artystyczne.

Portal Studia.pl wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci pełnego dostępu do jego funkcjonalności i gromadzeniu danych analitycznych. View more
Akceptuję