Plastyczne - kierunek studiów

Plastyczne na skróty

Gdzie studiować kierunki plastyczne?

Wszystkie studia na kierunku plastycznym w Polsce

 • Niestety, nie znaleźliśmy wpisów pasujących do Twoich kryteriów Reset Filters
 • Artystyczne studia podyplomowe w Polsce

  Gdzie zdobywać wiedzę na studiach podyplomowych, kursach, szkoleniach?

  Poradniki dla przyszłych studentów kierunków plastycznych

  Opinie studentów, absolwentów i pracodawców

  Bibliotekoznawstwo
  Sebastian Szczęsny

  Nauczyciele idą znowu na studia?

  Pedagog szkolny, nauczyciel plastyki i muzyki, arteterapeuta, nauczyciel świetlicy, bibliotekarz szkolny – studia kształcące w tych zawodach to tylko niektóre sposoby, żeby uzupełnić nauczycielskie pensum.

  Czytaj więcej »

  Czy warto studiować kierunki plastyczne?

  Zastanawiasz się nad studiowaniem na kierunku plastycznym na uczelni prywatnej lub państwowej? Podpowiadamy, co warto o tym wiedzieć.

  Kierunek plastyczny w pigułce

  Co warto wiedzieć o kierunku studia plastyczne? Jeśli wahasz się, czy studiowanie studiów plastycznych ma sens, to poniższe informacje będą dla Ciebie bardzo interesujące. Zanim przystąpisz do rekrutacji na studia o studiach plastycznych – dowiedz się więcej o tym kierunku. Na pewno interesuje Cię program studiowania, co takiego będzie działo się na zajęciach. Tak naprawdę wiele zależy od uczelni, które prowadzą studia w zakresie studiów plastycznych. Jednak w każdym przypadku będą one wiązały się z określonym profilem. Plastyka to dziedzina kultury. W odróżnieniu od np. wzornictwa jej celem jest wytwarzanie obiektów, które nie mają wyraźnego charakteru użytkowego. Najważniejszy w tym wypadku jest walor artystyczny. Podczas wykładów, ćwiczeń i laboratoriów poznasz takie obszary kompetencji, wiedzy i umiejętności, jak malarstwo, pracownia rzeźbiarska, historia sztuki, teoria kultury, rysunek, wykonywanie dzieł sztuki plastycznej, opisywanie dzieł sztuki, wykonywanie prac plastycznych, przekazywanie wiedzy o sztuce, realizowanie prac plastycznych na zlecenie. Sztuki plastyczne to między innymi rzeźba, grafika czy malarstwo. Oprócz tego w zakresie sztuk plastycznych można umieścić wiele innych szczegółowych dziedzin, takich jak multimedia, plakat, czy performance. Przejrzyj dokładnie ofertę uczelni, które zachęcają do studiowania studiów plastycznych. Zapoznaj się z oferowanymi specjalnościami, szczegółowym programem zajęć, poznaj wykładowców oraz współpracę z potencjalnymi pracodawcami. Ten kierunek może nie tylko stworzyć możliwości budowania kariery, ale i rozwijania pasji oraz poszerzania horyzontów.
  Kierunek plastyczny- program studiów, praca, zarobki (film)

  Zobacz kierunek studiów w wideopigułce. Dowiesz się najważniejszych informacji: o czym są te studia, czego można się na nich nauczyć, przedmioty w planie zajęć, jakie trzeba mieć predyspozycje do kierunku, z czego można pisać pracę dyplomową, gdzie można znaleźć pracę po studiach. Przejrzyj dokładnie ofertę uczelni, które zachęcają do studiowania kierunków plastycznych. Zapoznaj się z oferowanymi specjalnościami, szczegółowym programem zajęć, poznaj wykładowców oraz współpracę z potencjalnymi pracodawcami. Ten kierunek może nie tylko stworzyć możliwości budowania kariery, ale i rozwijania pasji oraz poszerzania horyzontów.

  Podyplomowe na kierunku plastycznym

  Co warto wiedzieć o podyplomowych studiach w zakresie studiów plastycznych? Jeśli myślisz o podyplomówce jako absolwent studiów na kierunku studia plastyczne, to poniższe informacje będą dla Ciebie bardzo interesujące. Takie zdobywanie wiedzy i umiejętności może być bardzo efektywnym sposobem pozyskiwania nowych kompetencji. Po pierwsze – możesz wybrać studia podyplomowe ściśle związane z ukończonym kierunkiem studiów. Sztuki plastyczne to między innymi rzeźba, grafika czy malarstwo. Oprócz tego w zakresie sztuk plastycznych można umieścić wiele innych szczegółowych dziedzin, takich jak multimedia, plakat, czy performance. Zatem możesz dzięki edukacji podyplomowej specjalizować się w jakimś obszarze studiach plastycznych. Poszukaj programów podyplomówek, np. związanych z pogłębianiem wiedzy i umiejętności wyniesionych ze studiów, takich jak malarstwo, pracownia rzeźbiarska, historia sztuki, teoria kultury, rysunek, wykonywanie dzieł sztuki plastycznej, opisywanie dzieł sztuki, wykonywanie prac plastycznych, przekazywanie wiedzy o sztuce, realizowanie prac plastycznych na zlecenie. Jednak nie ograniczaj się do myślenia tylko o studiach będących kontynuacją dotychczasowej ścieżki kształcenia, ale także komplementarnych do studiów plastycznych. Zastanów się nad innymi podyplomowymi studiami z dziedzin o sztuce. Może także zainteresują cię różne kierunki skierowane do osób chcących awansować, rozwiać się zawodowo poprzez nowe uprawnienia, miękkie kompetencje, czy łączące specyfikę Twoich doświadczeń ze studiów, praktyk i staży z zarządzaniem projektami, ludźmi albo strukturami operacyjnymi.

  Praca po kierunku plastycznym

  Zastanawiasz się, jakie perspektywy pracy po skończeniu kierunku plastycznym?

  Zawód: Architekt wnętrz

  Masz zmysł artystyczny i w swojej pracy zawodowej chciałbyś zajmować się projektowaniem wnętrz? Na widok tragicznie urządzonego biura masz ochotę usiąść i zaprojektować wszystko od nowa? Może to oznaczać tylko jedno: jesteś urodzonym architektem wnętrz, o którego profesji chcielibyśmy opowiedzieć Ci teraz nieco więcej. Kim jest architekt wnętrz? Architekt wnętrz (często określany także mianem „projektanta”) to osoba, która jest odpowiedzialna

  Czytaj więcej »

  Zawód: Dyrektor Artystyczny (Art Director)

  „Jestem dyrektorem artystycznym” – brzmi naprawdę dumnie, prawda? Znajomi na pewno nie raz i nie dwa będą Wam zazdrościć tak ładnie brzmiącego stanowiska. Czym jednak art director zajmuje się w swojej codziennej pracy? Z jakimi problemami musi się mierzyć i co najważniejsze: jak nim w ogóle zostać? Sprawdziliśmy… Kim jest dyrektor artystyczny? Wbrew pozorom dyrektor artystyczny, określany bardzo często mianem

  Czytaj więcej »

  Zawód: Grafik komputerowy

  Ile będzie kosztować projekt tej strony internetowej? 500 zł? Dlaczego tak dużo? Moja siostra studiowała na ASP i nie takie rzeczy robiła za darmo”. Jeśli chcesz zostać grafikiem komputerowym, to prócz solidnej wiedzy technicznej i nieskończonych pokładów kreatywności powinieneś jeszcze wykazywać się anielską cierpliwością i opanowaniem. Zacznijmy jednak od absolutnych podstaw, ok? Grafik komputerowy (zwany też w skrócie grafikiem lub

  Czytaj więcej »

  Możliwości zawodowe po kierunku plastycznym

  Jak będzie wyglądała Twoja przyszłość po studiach plastycznych? Na pewno warto brać pod uwagę możliwości rozwoju po ich ukończeniu. Zastanów się, czy charakter pracy dla absolwentów kierunku studiów o sztuce zgodny jest z Twoimi predyspozycjami, charakterem i upodobaniami. Po tym kierunku studiów możesz brać pod uwagę budowanie swoich ścieżek kariery w firmach i instytucjach publicznych, poprzez otwarcie własnego studia, prowadzenie kursów plastycznych i warsztatów, pracę w instytucjach kultury, wykonywanie zawodu instruktora sztuki, pracę nauczyciela po ukończeniu odpowiedniego przeszkolenia. Możesz też założyć własną działalność gospodarczą. Kompetencje wyniesione ze studiów pomogą w prowadzeniu własnego biznesu. Masz szansę na sukces zarówno w branży bezpośrednio związanej z kierunkiem studia plastyczne, jak i w innych sektorach gospodarki. Wykorzystasz wtedy kompetencje miękkie i doświadczenia związane z pracą w kołach naukowych, zdobyte podczas praktyk studenckich oraz w programach stażowych. Oczywiście jakość studiów to nie wszystko. O sukcesie zawodowym po ukończeniu studiów w zakresie studiów plastycznych będą decydowały także Twoje predyspozycje do tego kierunku studiów i do pracy po ich ukończeniu, takie jak: wrażliwość, talent, kreatywność, polot, determinacja, wizja. Na pewno pomoże w wyborze dalszej drogi zawodowej profilowanie zainteresowań podczas wyboru seminarium dyplomowego oraz tematu pracy dyplomowej. Możesz zagłębiać się w szczegółowe obszary studiów plastycznych i tworzyć prace dyplomowe na tematy takie jak: rywalizacja jako inspiracja twórcza. Matisse i Picasso, motyw krzyża jako symbol religii chrześcijańskiej w sztuce współczesnej, ekslibris jako forma wyobraźni artystycznej, szczęście w kontekście dobra i zła.
  Portal Studia.pl wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci pełnego dostępu do jego funkcjonalności i gromadzeniu danych analitycznych. View more
  Akceptuję