Site logo

Historia sztuki, krytyka, teoria kultury - kierunek studiów

Historia sztuki, krytyka, teoria kultury na skróty

Gdzie studiować historie sztuki, krytykę, teorię kultury?

Wszystkie studia na kierunku historia sztuki, krytyka, teoria kultury w Polsce

List view

Znajdź studia z historii sztuki, krytyki, teorii kultury w swoim mieście i województwie

Sprawdź, jakie studia z historii sztuki, krytyki, teorii kultury możesz studiować we wszystkich regionach

Poradniki dla przyszłych studentów historii sztuki, krytyki, teorii kultury.

Opinie studentów, absolwentów i pracodawców

Czy warto studiować historię sztuki, krytykę, teorię kultury?

Zastanawiasz się nad studiowaniem kierunku historia sztuki, krytyka, teoria kultury uczelni prywatnej lub państwowej? Podpowiadamy, co warto o tym wiedzieć.

Kierunek historia sztuki, krytyka, teoria kultury w pigułce

Co warto wiedzieć o kierunku historia sztuki, krytyka i teoria kultury? Jeśli wahasz się, czy studiowanie historii sztuki, krytyki oraz teorii kultury ma sens, to poniższe informacje będą dla Ciebie bardzo interesujące. Zanim przystąpisz do rekrutacji na studia o historii sztuki, krytyce i teorii kultury – dowiedz się więcej o tym kierunku. Na pewno interesuje Cię program studiowania, co takiego będzie działo się na zajęciach. Tak naprawdę wiele zależy od uczelni, które prowadzą studia w zakresie historii sztuki, krytyki oraz teorii kultury. Jednak w każdym przypadku będą one wiązały się z określonym profilem. Kierunek ten pozwala zyskać wiedzę o sztukach wizualnych. Pozwala uchwycić rozwój dziedzin, takich jak architektura, malarstwo, rzeźba czy sztuki użytkowe. Podczas wykładów, ćwiczeń i laboratoriów poznasz takie obszary kompetencji, wiedzy i umiejętności, jak wstęp do historii sztuki, wstęp do architektury, ikonografia średniowieczna, dzieje sztuki antycznej i bizantyjskiej, historia powszechna, gruntowne poznanie epok w historii sztuki, ocena wartości i wycena dzieł sztuki, interpretacja i odkrywanie znaczeń zawartych w zabytkach sztuki, sporządzanie dokumentacji dzieł sztuki zgodnie z przepisami prawa, współpraca z konserwatorem i instytucjami kultury. Historia sztuki, krytyka i teoria kultury umożliwia zrozumienie i analizowanie oraz ocenę wartości dzieła sztuki przy uwzględnieniu kontekstu jego powstania, czyli miejsca i czasu. Przejrzyj dokładnie ofertę uczelni, które zachęcają do studiowania historii sztuki, krytyki oraz teorii kultury. Zapoznaj się z oferowanymi specjalnościami, szczegółowym programem zajęć, poznaj wykładowców oraz współpracę z potencjalnymi pracodawcami. Ten kierunek może nie tylko stworzyć możliwości budowania kariery, ale i rozwijania pasji oraz poszerzania horyzontów.

Studia podyplomowe historii sztuki, krytyki, teorii kultury

Szukasz innych studiów historycznych? Gdzie w zdobywać wiedzę na studiach podyplomowych, kursach, szkoleniach stacjonarnych i on-line?

Praca po kierunku historia sztuki, krytyka, teoria kultury

Zastanawiasz się, jakie perspektywy pracy po skończeniu kierunku historia sztuki, krytyka, teoria kultury?

Zawód: projektant gier komputerowych

Kim jest projektant gier – co musisz wiedzieć. Na czym polega ta praca w branży? Jakie trzeba mieć predyspozycje i przygotowanie? Jak wygląda kariera? Ile się zarabia? Czym jest zawód projektanta gier komputerowych? Projektant gier komputerowych to osoba odpowiedzialna za tworzenie i projektowanie gier komputerowych. Projektant gier jest odpowiedzialny za opracowywanie koncepcji gier, tworzenie zasad i mechanik rozgrywki, projektowanie poziomów,

Czytaj więcej »

Zawód: grafik komputerowy (graphic designer)

Co to jest zawód grafik komputerowy – co musisz wiedzieć. Na czym polega praca w branży fizjoterapeutycznej? Jak zdobyć kwalifikacje i uprawnienia do wykonywania tej profesji w służbie zdrowia, sektorze zdrowia i urody, sporcie? Jakie studia trzeba skończyć? Jakie trzeba mieć predyspozycje i przygotowanie? Jak wygląda kariera? Ile się zarabia? Czym jest zawód grafika komputerowego?  Grafik komputerowy (graphic designer, ilustrator)

Czytaj więcej »

Dyrygent chóru – chórmistrz | Zawód z pasją

Na czym polega praca chórmistrza? Czy dyrygowanie śpiewem różni się od prowadzenia orkiestry? Jak zostać muzykiem prowadzącym wokalistów w chórze? Czy studia dają odpowiednie kompetencje do zajmowania się profesjonalnie muzyką? O swoich doświadczeniach zawodowych opowiada Sebastian Sikora, dyrygent trzech chórów, absolwent studiów muzyczno-pedagogicznych w kaliskiej filii UAM.  Jak wygląda praca dyrygenta? Co to za zawód: „muzyk”?Myślę, że ważne jest, aby

Czytaj więcej »

Możliwości zawodowe po kierunku historia sztuki, krytyka, teoria kultury

Jak będzie wyglądała Twoja przyszłość po studiach w zakresie historii sztuki? Na pewno warto brać pod uwagę możliwości rozwoju po ich ukończeniu. Zastanów się, czy charakter pracy dla absolwentów kierunku studiów o sztuce zgodny jest z Twoimi predyspozycjami, charakterem i upodobaniami. Po tym kierunku studiów możesz brać pod uwagę budowanie swoich ścieżek kariery w firmach i instytucjach publicznych, poprzez pracę w muzeach i galeriach sztuki, redagowanie czasopism i publicystykę, pracę w domach aukcyjnych, sporządzanie ekspertyz i analiz na potrzeby ochrony zabytków, popularyzowanie historii sztuki lub pracę w szkole. Możesz też założyć własną działalność gospodarczą. Kompetencje wyniesione ze studiów pomogą w prowadzeniu własnego biznesu. Masz szansę na sukces zarówno w branży bezpośrednio związanej z kierunkiem historia sztuki, krytyka i teoria kultury, jak i w innych sektorach gospodarki. Wykorzystasz wtedy kompetencje miękkie i doświadczenia związane z pracą w kołach naukowych, zdobyte podczas praktyk studenckich oraz w programach stażowych. Oczywiście jakość studiów to nie wszystko. O sukcesie zawodowym po ukończeniu studiów w zakresie historii sztuki będą decydowały także Twoje predyspozycje do tego kierunku studiów i do pracy po ich ukończeniu, takie jak: wrażliwość, otwartość, świetna pamięć, talent humanistyczny, wnikliwość, zdyscyplinowany umysł. Na pewno pomoże w wyborze dalszej drogi zawodowej profilowanie zainteresowań podczas wyboru seminarium dyplomowego oraz tematu pracy dyplomowej. Możesz zagłębiać się w szczegółowe obszary historii sztuki, krytyki oraz teorii kultury i tworzyć prace dyplomowe na tematy takie jak: surrealistyczna groteska w sztuce Jerzego Dudy-Gracza, barokowy pałac w Rząśniku, przedstawienia Artemidy w greckiej rzeźbie epoki klasycznej, cierpienie i przemoc w późnogotyckiej plastyce na Śląsku.

Zobacz inne kierunki artystyczne

Szukasz innych studiów artystycznych? Sprawdź wszystkie kierunki artystyczne.

Portal Studia.pl wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci pełnego dostępu do jego funkcjonalności i gromadzeniu danych analitycznych. View more
Akceptuję