Site logo

Muzyka i taniec - kierunek studiów

Muzyka i taniec na skróty

Gdzie studiować muzykę i taniec?

Wszystkie studia na kierunku Muzyka i taniec w Polsce

List view

Znajdź kierunek muzyczny w swoim mieście i województwie

Sprawdź, jakie studia z kierunku muzycznego możesz studiować we wszystkich regionach

Poradniki dla przyszłych studentów muzyki i tańca

Opinie studentów, absolwentów i pracodawców

Czy warto studiować muzyka i taniec?

Zastanawiasz się nad studiowaniem kierunku muzyka i taniec na uczelni prywatnej lub państwowej? Podpowiadamy, co warto o tym wiedzieć.

Kierunek muzyka i taniec w pigułce

Co warto wiedzieć o kierunku muzyka i taniec? Jeśli wahasz się, czy studiowanie muzyki i tańca ma sens, to poniższe informacje będą dla Ciebie bardzo interesujące. Zanim przystąpisz do rekrutacji na studia o muzyce i tańcu – dowiedz się więcej o tym kierunku. Na pewno interesuje Cię program studiowania, co takiego będzie działo się na zajęciach. Tak naprawdę wiele zależy od uczelni, które prowadzą studia w zakresie muzyki i tańca. Jednak w każdym przypadku będą one wiązały się z określonym profilem. Na pierwszy rzut oka, przedmiot studiów to same przyjemności. Przy bliższym poznaniu okazuje się jednak, że przed studentami początkowych semestrów jest bardzo wiele ciężkiej pracy. Podczas wykładów, ćwiczeń i laboratoriów poznasz takie obszary kompetencji, wiedzy i umiejętności, jak historia muzyki, taniec klasyczny, taniec współczesny, choreografia, literatura muzyczna, wykonywanie utworów muzycznych, analizowanie dzieła muzycznego, tworzenie i wykonywanie choreografii, występowanie na scenie i estradzie, przekazywanie wiedzy o muzyce i tańcu. Studia mają charakter praktyczny i przygotowują do wykonywania zarówno muzyki jak i choreografii. W wypadku tego kierunku nierzadko prawdą jest stwierdzenie, że zaliczenia zdobywa się w pocie czoła! Przejrzyj dokładnie ofertę uczelni, które zachęcają do studiowania muzyki i tańca. Zapoznaj się z oferowanymi specjalnościami, szczegółowym programem zajęć, poznaj wykładowców oraz współpracę z potencjalnymi pracodawcami. Ten kierunek może nie tylko stworzyć możliwości budowania kariery, ale i rozwijania pasji oraz poszerzania horyzontów.

Praca po kierunkum muzyka i taniec

Zastanawiasz się, jakie perspektywy pracy po skończeniu kierunku muzyka i taniec?

Zawód: projektant gier komputerowych

Kim jest projektant gier – co musisz wiedzieć. Na czym polega ta praca w branży? Jakie trzeba mieć predyspozycje i przygotowanie? Jak wygląda kariera? Ile się zarabia? Czym jest zawód projektanta gier komputerowych? Projektant gier komputerowych to osoba odpowiedzialna za tworzenie i projektowanie gier komputerowych. Projektant gier jest odpowiedzialny za opracowywanie koncepcji gier, tworzenie zasad i mechanik rozgrywki, projektowanie poziomów,

Czytaj więcej »

Zawód: grafik komputerowy (graphic designer)

Co to jest zawód grafik komputerowy – co musisz wiedzieć. Na czym polega praca w branży fizjoterapeutycznej? Jak zdobyć kwalifikacje i uprawnienia do wykonywania tej profesji w służbie zdrowia, sektorze zdrowia i urody, sporcie? Jakie studia trzeba skończyć? Jakie trzeba mieć predyspozycje i przygotowanie? Jak wygląda kariera? Ile się zarabia? Czym jest zawód grafika komputerowego?  Grafik komputerowy (graphic designer, ilustrator)

Czytaj więcej »

Dyrygent chóru – chórmistrz | Zawód z pasją

Na czym polega praca chórmistrza? Czy dyrygowanie śpiewem różni się od prowadzenia orkiestry? Jak zostać muzykiem prowadzącym wokalistów w chórze? Czy studia dają odpowiednie kompetencje do zajmowania się profesjonalnie muzyką? O swoich doświadczeniach zawodowych opowiada Sebastian Sikora, dyrygent trzech chórów, absolwent studiów muzyczno-pedagogicznych w kaliskiej filii UAM.  Jak wygląda praca dyrygenta? Co to za zawód: „muzyk”?Myślę, że ważne jest, aby

Czytaj więcej »

Studia podyplomowe muzyczne

Szukasz innych studiów muzycznych? Gdzie w zdobywać wiedzę na studiach podyplomowych, kursach, szkoleniach stacjonarnych i on-line?

Możliwości zawodowe po kierunku muzyka i taniec

Jak będzie wyglądała Twoja przyszłość po studiach w zakresie muzyki i tańca? Na pewno warto brać pod uwagę możliwości rozwoju po ich ukończeniu. Zastanów się, czy charakter pracy dla absolwentów kierunku studiów o sztuce zgodny jest z Twoimi predyspozycjami, charakterem i upodobaniami. Po tym kierunku studiów możesz brać pod uwagę budowanie swoich ścieżek kariery w firmach i instytucjach publicznych, poprzez pracę w instytucjach kultury, pracę w domach kultury, zatrudnienie jako instruktor w szkole tańca, uczenie muzyki w prywatnych szkołach muzycznych, wykonywanie wolnego zawodu. Możesz też założyć własną działalność gospodarczą. Kompetencje wyniesione ze studiów pomogą w prowadzeniu własnego biznesu. Masz szansę na sukces zarówno w branży bezpośrednio związanej z kierunkiem muzyka i taniec, jak i w innych sektorach gospodarki. Wykorzystasz wtedy kompetencje miękkie i doświadczenia związane z pracą w kołach naukowych, zdobyte podczas praktyk studenckich oraz w programach stażowych. Oczywiście jakość studiów to nie wszystko. O sukcesie zawodowym po ukończeniu studiów w zakresie muzyki i tańca będą decydowały także Twoje predyspozycje do tego kierunku studiów i do pracy po ich ukończeniu, takie jak: talent, artystyczna dusza, wrażliwość, przywiązanie do piękna, upór, determinacja. Na pewno pomoże w wyborze dalszej drogi zawodowej profilowanie zainteresowań podczas wyboru seminarium dyplomowego oraz tematu pracy dyplomowej. Możesz zagłębiać się w szczegółowe obszary muzyki i tańca i tworzyć prace dyplomowe na tematy takie jak: znaczenie zajęć z tańca w przedszkolu, balet współczesny na polskich scenach, taniec jako forma terapii ruchowej, historia konkursów tanecznych w Polsce.

Zobacz inne kierunki artystyczne

Szukasz innych studiów artystycznych? Sprawdź wszystkie kierunki artystyczne

Portal Studia.pl wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci pełnego dostępu do jego funkcjonalności i gromadzeniu danych analitycznych. View more
Akceptuję