Site logo

Podyplomowe studia Artystyczne

Każdy prawdziwy artysta dąży do ideału, do maestrii w swoim fachu. A nie ma mistrza bez ciągłego rozwoju, doskonalenia swoich umiejętności i rozbudzania swojej kreatywności. Dlatego dyplom licencjata czy magistra sztuki muzycznej, plastycznej, teatralnej, filmowej czy innych obszarów artystycznych jest tylko wstępem w drodze sięgającej ku gwiazdom. Studia dyplomowe są dla artysty narzędziem pozwalającym specjalizować się w swojej dziedzinie sztuki lub poszerzać kompetencje zawodowe.

Podyplomowe studia Artystyczne - na skróty

Artystyczne studia podyplomowe

List view

Dlaczego warto studiować "podyplomówki" artystyczne?

Artystyczne studia podyplomowe to bardzo zróżnicowana oferta programów kształcenia. To kierunki podyplomowe, które dają nowe kompetencje i rozwijają te dotychczasowe u osób wykonujących zawody artystyczne. Dopasowaną ofertę studiów dla siebie na naszym portalu, znajdą muzycy, tancerze i choreografowie, artyści sztuk wizualnych, sztuk użytkowych, designerzy, graficy, aktorzy i inni ludzie teatru, telewizji oraz filmu, artyści multimedialni oraz internetowi, teoretycy i krytycy sztuki. Studia podyplomowe wspierają w rozwoju artystycznym i rozwoju kreatywności.

Artystyczne studia I oraz II stopnia

Jaki zawód artystyczny powinienem wybrać?

Muzyka, taniec, plastyka, inne sztuki wizualne, teatr, telewizja, film, sztuki multimedialne, to dziedziny aktywności zawodowej, gdzie równie mocno co solidne wykształcenie i ciężka praca liczą się predyspozycje artystyczne, kreatywność i inspiracja. Branża artystyczna nie jest dla każdego. Można oczywiście nauczyć się z biegiem czasu wykorzystania określonych narzędzi – takich jak graficzne, czy muzyczne programy komputerowe. Jednak pewien talent trzeba jednak posiadać i kształtować go na przestrzeni wielu lat. Co z kwestią wyboru zawodu artystycznego? Wszystko zależy od naszych, indywidualnych predyspozycji. Sprawdź opisy najpopularniejszych zawodów artystycznych – może coś przypadnie Ci do gustu? Studia podyplomowe mogą być dobrą drogą do zdobycia zawodu artystycznego nawet dla osób z innym dyplomem.

Zawody artystyczne

Opinie o podyplomowych studiach artystycznych

Czy warto studiować “podyplomówki” artystyczne? Na pewno zastanawiasz się, zanim podejmiesz decyzję o studiach podyplomowych na ASP, akademii muzycznej, akademii filmowej teatralnej, czy innej uczelni kształcącej artystów. Warto wiedzieć więcej, nie tylko o samych kierunkach  podyplomowych dla artystów, ale o całej sferze studiowania artystycznego. Poczytać nasze poradniki wyjaśniające, czym jest wybierany kierunek artystyczny, jaki jest program studiów i możliwości pracy dla absolwentów. Zapoznaj się z zebranymi przez nas opiniami studentów i absolwentów kierunków artystycznych. Znajdziesz wiele użytecznych informacji, które pozwolą Ci zarówno dokonać wyboru w zakresie konkretnego kierunku studiów, jak i przyszłej ścieżki zawodowej. Życzymy miłej lektury.

Poradniki i opinie o studiach artystycznych

Portal Studia.pl wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci pełnego dostępu do jego funkcjonalności i gromadzeniu danych analitycznych. View more
Akceptuję