Technologie cyfrowe - kierunek studiów

Technologie cyfrowe na skróty

Gdzie studiować technologie cyfrowe?

Wszystkie studia na kierunku technologie cyfrowe w Polsce

 • Niestety, nie znaleźliśmy wpisów pasujących do Twoich kryteriów Zresetuj filtry
 • List view

  Informatyczne studia podyplomowe w Polsce

  Gdzie zdobywać wiedzę na studiach podyplomowych, kursach, szkoleniach?

  Poradniki dla przyszłych studentów technologii cyfrowych

  Opinie studentów, absolwentów i pracodawców

  Czy warto studiować technologie cyfrowe?

  Zastanawiasz się nad studiowaniem kierunku technologie cyfrowe na uczelni prywatnej lub państwowej? Podpowiadamy, co warto o tym wiedzieć.

  Kierunek technologie cyfrowe w pigułce

  Co warto wiedzieć o kierunku technologie cyfrowe? Jeśli wahasz się, czy studiowanie technologii cyfrowych ma sens, to poniższe informacje będą dla Ciebie bardzo interesujące. Zanim przystąpisz do rekrutacji na studia o technologiach cyfrowych – dowiedz się więcej o tym kierunku. Na pewno interesuje Cię program studiowania, co takiego będzie działo się na zajęciach. Tak naprawdę wiele zależy od uczelni, które prowadzą studia w zakresie technologii cyfrowych. Jednak w każdym przypadku będą one wiązały się z określonym profilem. Studia na tym kierunku pozwalają na zdobycie wiedzy i doświadczenia w zakresie wykorzystywania komputerów. Podczas wykładów, ćwiczeń i laboratoriów poznasz takie obszary kompetencji, wiedzy i umiejętności, jak modelowanie komputerowe, technologie multimedialne, analiza danych, wizualizacja danych statystycznych, maszynowe uczenie się, wykorzystywanie dokumentacji oprogramowania, szybkie uczenie się nowych technologii, realizowanie różnych prac z wykorzystaniem profesjonalnego oprogramowania, przekazywanie wiedzy i umiejętności wykorzystania komputerów, rozwiązywanie problemów technicznych. Dziedzin, w których wykorzystuje się narzędzia informatyczne jest bardzie wiele. Do najpowszechniejszych należą multimedia, dystrybucja i zarządzanie treściami oraz modelowanie różnych procesów lub elementów. Przejrzyj dokładnie ofertę uczelni, które zachęcają do studiowania technologii cyfrowych. Zapoznaj się z oferowanymi specjalnościami, szczegółowym programem zajęć, poznaj wykładowców oraz współpracę z potencjalnymi pracodawcami. Ten kierunek może nie tylko stworzyć możliwości budowania kariery, ale i rozwijania pasji oraz poszerzania horyzontów.
  Kierunek technologie cyfrowe - program studiów, praca, zarobki (film)

  Zobacz kierunek studiów w wideopigułce. Dowiesz się najważniejszych informacji: o czym są te studia, czego można się na nich nauczyć, przedmioty w planie zajęć, jakie trzeba mieć predyspozycje do kierunku, z czego można pisać pracę dyplomową, gdzie można znaleźć pracę po studiach. Przejrzyj dokładnie ofertę uczelni, które zachęcają do studiowania technologii cyfrowych. Zapoznaj się z oferowanymi specjalnościami, szczegółowym programem zajęć, poznaj wykładowców oraz współpracę z potencjalnymi pracodawcami. Ten kierunek może nie tylko stworzyć możliwości budowania kariery, ale i rozwijania pasji oraz poszerzania horyzontów.

  Podyplomowe na kierunku technologie cyfrowe

  Co warto wiedzieć o podyplomowych studiach w zakresie technologii cyfrowych? Jeśli myślisz o podyplomówce jako absolwent studiów na kierunku technologie cyfrowe, to poniższe informacje będą dla Ciebie bardzo interesujące. Takie zdobywanie wiedzy i umiejętności może być bardzo efektywnym sposobem pozyskiwania nowych kompetencji. Po pierwsze – możesz wybrać studia podyplomowe ściśle związane z ukończonym kierunkiem studiów. Dziedzin, w których wykorzystuje się narzędzia informatyczne jest bardzie wiele. Do najpowszechniejszych należą multimedia, dystrybucja i zarządzanie treściami oraz modelowanie różnych procesów lub elementów. Zatem możesz dzięki edukacji podyplomowej specjalizować się w jakimś obszarze technologiach cyfrowych. Poszukaj programów podyplomówek, np. związanych z pogłębianiem wiedzy i umiejętności wyniesionych ze studiów, takich jak modelowanie komputerowe, technologie multimedialne, analiza danych, wizualizacja danych statystycznych, maszynowe uczenie się, wykorzystywanie dokumentacji oprogramowania, szybkie uczenie się nowych technologii, realizowanie różnych prac z wykorzystaniem profesjonalnego oprogramowania, przekazywanie wiedzy i umiejętności wykorzystania komputerów, rozwiązywanie problemów technicznych. Jednak nie ograniczaj się do myślenia tylko o studiach będących kontynuacją dotychczasowej ścieżki kształcenia, ale także komplementarnych do technologii cyfrowych. Zastanów się nad innymi podyplomowymi studiami z dziedzin o informatyce. Może także zainteresują cię różne kierunki skierowane do osób chcących awansować, rozwiać się zawodowo poprzez nowe uprawnienia, miękkie kompetencje, czy łączące specyfikę Twoich doświadczeń ze studiów, praktyk i staży z zarządzaniem projektami, ludźmi albo strukturami operacyjnymi.

  Praca po kierunku technologie cyfrowe

  Zastanawiasz się, jakie perspektywy pracy po skończeniu kierunku technologie cyfrowe?

  Zawód: Tester gier

  Diablo przeszedłeś trzy razy, w Warcrafta grasz od dziecka, a Dead Island nie ma przed Tobą tajemnic? Zdobycie kolejnego levela jest dla Ciebie ważną częścią dnia, a Twoi znajomi mają większą szansę spotkać Cię na Steamie niż w realu? Jeśli w dodatku błędy w najbardziej znanych RPG-ach wymieniasz nawet obudzony w środku nocy to powinieneś spróbować swoich sił jako tester

  Czytaj więcej »

  Zawód: Programista

  Programiści, określani również mianem developerów, to naprawdę wybitne jednostki, które potrafią przekuć na język programowania nawet najbardziej kuriozalne pomysły klientów oraz account’ów. Czy warto wkroczyć do świata, w którym panuje PHP, Java, Ruby, C# oraz Python? Kim jest programista i jak nim zostać? “Jestem programistą!” – brzmi dumnie, prawda? Sam prestiż to jednak nie wszystko, gdyż zarobki w branży IT

  Czytaj więcej »

  Zawód: Administrator sieci

  Administrator sieci, powszechnie określany mianem szanownego admina, to osoba, której zadaniem jest zapewnienie sprawnego i bezawaryjnego działania systemów informatycznych. Stanowisko administratora śmiało można zatem zaliczyć zatem do grona zarówno prestiżowych, jak i niezwykle odpowiedzialnych. Uważasz, że się nadajesz? Jak zostać Administratorem? W zawodzie administratora profil posiadanego wykształcenia ma znaczenie drugorzędne. Nie oznacza to jednak, że adminem może zostać absolutnie każdy!

  Czytaj więcej »

  Możliwości zawodowe po kierunku technologie cyfrowe

  Jak będzie wyglądała Twoja przyszłość po studiach w zakresie technologii cyfrowych? Na pewno warto brać pod uwagę możliwości rozwoju po ich ukończeniu. Zastanów się, czy charakter pracy dla absolwentów kierunku studiów o informatyce zgodny jest z Twoimi predyspozycjami, charakterem i upodobaniami. Po tym kierunku studiów możesz brać pod uwagę budowanie swoich ścieżek kariery w firmach i instytucjach publicznych, poprzez pracę w działach it firm i korporacji, pracę w studiach multimedialnych, realizowanie zleceń w branży reklamowej i marketingowej, pracę w studiach realizujących produkcję cyfrową, otwarcie własnej firmy i świadczenie usług. Możesz też założyć własną działalność gospodarczą. Kompetencje wyniesione ze studiów pomogą w prowadzeniu własnego biznesu. Masz szansę na sukces zarówno w branży bezpośrednio związanej z kierunkiem technologie cyfrowe, jak i w innych sektorach gospodarki. Wykorzystasz wtedy kompetencje miękkie i doświadczenia związane z pracą w kołach naukowych, zdobyte podczas praktyk studenckich oraz w programach stażowych. Oczywiście jakość studiów to nie wszystko. O sukcesie zawodowym po ukończeniu studiów w zakresie technologii cyfrowych będą decydowały także Twoje predyspozycje do tego kierunku studiów i do pracy po ich ukończeniu, takie jak: dociekliwość, wnikliwość, precyzja, skrupulatność, determinacja, ścisły umysł. Na pewno pomoże w wyborze dalszej drogi zawodowej profilowanie zainteresowań podczas wyboru seminarium dyplomowego oraz tematu pracy dyplomowej. Możesz zagłębiać się w szczegółowe obszary technologii cyfrowych i tworzyć prace dyplomowe na tematy takie jak: tworzenie dynamicznych stron internetowych w technologii HTML5, sieci bezprzewodowe WIFI- standardy i bezpieczeństwo, opracowanie przewodnika miejskiego WWW z wykorzystaniem Google Maps API, projekt sieci dla małego przedsiębiorstwa.
  Portal Studia.pl wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci pełnego dostępu do jego funkcjonalności i gromadzeniu danych analitycznych. View more
  Akceptuję