Site logo

Podyplomowe Big Data i Data Engineering Wrocław

Podyplomowe analiza i inżynieria danych we Wrocławiu

Gdzie studiować podyplomowo BHP we Wrocławiu?

Wszystkie studia podyplomowe bezpieczeństwo i higiena pracy we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku i on-line

Zobacz podyplomowe Big Data i Data Engineering on-line

Jeśli szukasz podyplomowej analizy i inżynierii danych we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku, mogą Cię zainteresować także "podyplomówki", szkolenia i kursy z baz danych i zarządzania danymi prowadzone z w systemie on-line

Zobacz inne kierunki podyplomowe IT i matematyczne we Wrocławiu

Myślisz nie tylko o podyplomowych Big Data i Data Engineering , ale także innych kierunkach związanych z informatyką i matematyką? Sprawdź wszystkie kierunki "podyplomówek"z informatyki i matematyki

Czy warto studiować podyplomowo Big Data i Data Engineering we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku?

Zastanawiasz się nad "podyplomówką" z analizy i inżynierii danych, szkoleniem i kursem z baz danych i zarządzania danymi na uczelni prywatnej lub państwowej? Podpowiadamy, co warto o tym wiedzieć.

Ciągły rozwój dziedziny informatycznej oraz przetwarzania informacji spowodował wzrastające zainteresowanie analizą danych. W obszernej kategorii studiów podyplomowych na kierunkach analitycznych znajdują się programy stworzone z myślą o analitykach, programistach, informatykach, menedżerach, testerach i nauczycielach, którzy chcieliby rozwijać się i pogłębiać zdobytą wiedzę. Studia podyplomowe z zakresu analizy i inżynierii danych pozwalają na uzyskanie bardzo specjalistycznej i ukierunkowanej wiedzy, obejmującej również zagadnienia praktyczne i dające dodatkowe uprawnienia. Studia analityczne wymagają od absolwenta ciągłego aktualizowania i dostosowywania zdobytej wiedzy do zmian zachodzących w czasie szybkiego rozwoju całej dziedziny. Absolwent tych kierunków może dzięki edukacji podyplomowej specjalizować się w konkretnym obszarze dziedziny, dzięki czemu staje się specjalistą poszukiwanym na rynku pracy.

 • Przetwarzanie danych – Big data: Podyplomowe studia na kierunku przetwarzanie danych – big data mają na celu przygotowanie do podjęcia zadań związanych z przetwarzaniem dużych i złożonych zbiorów danych, ich analizą, eksploracją i wizualizacją. Słuchacze zostaną zapoznani z dostępnymi rozwiązaniami technologicznymi i nowoczesnymi koncepcjami przetwarzania danych. W trakcie zajęć poznają cały proces przetwarzania danych, od początku ich przyjęcia poprzez składowanie i analizę. Program studiów obejmuje takie przedmioty jak: zaawansowany SQL, programowanie w R, programowanie w Pythonie, hurtownie danych, raportowanie danych, analiza danych, sieci neuronowe i uczenie głębokie, przetwarzanie w chmurze, Apache Hadoop, Apache Spark, przetwarzanie strumieniowe, NoSQL, technologie Big Data – projekt.
 • Analityka danych: Podyplomowe studia na kierunku analityka danych jako główny cel mają rozwinąć umiejętność pracy z danymi. Od momentu ich pozyskania, przez obróbkę i przygotowanie do analizy. Słuchacze zapoznają się ze stosowanymi przez analityków metodami oraz narzędziami stosowanymi podczas przetwarzania danych. Nabędą ważną umiejętność pracy z danymi w sposób wydajny i efektywny. Przykładowe przedmioty z toku studiów: wprowadzenie do baz danych, relacyjne bazy danych i język SQL, SQL w praktyce biznesowej, wprowadzenie do Business Intelligence, zajęcia z Business Intelligence. Absolwenci studiów podyplomowych z analizy danych staną się ekspertami z dziedziny analityki danych z wykorzystaniem języka SQL oraz narzędzi Business Intelligence.
 • Data Science – inżynieria danych: Podyplomowe studia z Data Science mają charakter praktyczny. Głównym celem zajęć jest przygotowanie kadr do udziału w procesach przetwarzania i analizy dużych zbiorów różnorodnych danych. Współczesny świat generuje olbrzymie ilości różnorodnych danych, których umiejętne przetwarzanie, analiza i wyciąganie wniosków może dostarczyć istotnych informacji. Przykładowe dziedziny z toku studiów: matematyka, statystyka, bazy danych, programowanie. Studia wymagają umiejętności korzystania z narzędzi matematycznych i informatycznych do przetwarzania danych. Absolwent kierunku podyplomowego Data Science będzie specjalistą z zakresu analizy i przetwarzania dużych zbiorów danych.
 • Statystyka medyczna: Podyplomowe studia na kierunku statystyka medyczna należą do grupy studiów interdyscyplinarnych. Łączą ze sobą wiedzę z zakresu: matematyki, analizy danych, statystyki oraz medycyny. Zdobyta wiedza umożliwia słuchaczom zrozumienie wykorzystania statystyki w publikacjach specjalistycznych. Studia kształtują umiejętności wykorzystania pakietów Statistica i Excel oraz języków programowania SVB i VBA do planowania badań oraz opracowania i publikacji ich wyników.
 • Data science i big data w zarządzaniu: Podyplomowe studia na kierunku data science i big data w zarządzaniu przeznaczone są dla absolwentów kierunków z przetwarzania dużych zbiorów danych, a w szczególności kadrze menedżerskiej. Głównym celem studiów jest dostarczenie wiedzy związanej z Big Data i Data Science oraz praktycznych kompetencji w wykorzystaniu ich w kierowaniu działem lub przedsiębiorstwem, a w szczególności wiedzy w zakresie specyfiki dużych danych, integracji i gromadzenia danych z różnych źródeł oraz architektury rozwiązań klasy Big Data. Przykładowe zagadnienia z toku studiów: statystyka, podejmowanie decyzji w oparciu o dane, warsztaty power Bi, Big data – strategie, wdrożenia, transformacja przedsiębiorstwa, infrastruktura big data i zarządzanie danymi, python w analizie danych, zagadnienia bezpieczeństwa danych.

Studia podyplomowe we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku

Stolica Dolnego Śląska posiada bardzo bogatą ofertę studiów podyplomowych. W samym Wrocławiu studenci mogą skorzystać z blisko 300. kierunków studiów. To droga rozwoju, która coraz częściej wybierana jest przez osoby aktywne zawodowo oraz posiadające rodziny. Program studiów podyplomowych realizowany jest w wybrane weekendy i zazwyczaj trwa od 2 do 4 semestrów. Dyplom uzyskany w ten sposób jest bardzo ceniony na rynku pracy. Podwyższenie kwalifikacji może pomóc w uzyskaniu awansu w pracy. Warto zwrócić uwagę na to, że swoją ofertę studiów podyplomowych mają wcześniej wymienione mniejsze ośrodki akademickie na Dolnym Śląsku. Wiele osób decyduje się na studia podyplomowe we Wrocławiu, ponieważ umożliwia to zdobycie nowych kompetencji, poszerza zakres poszukiwań pracy oraz pozwala się przebranżowić. Taka wszechstronność jest pożądana przez pracodawców, a dzięki studiom podyplomowym wiele osób może wybrać dla siebie właściwą ścieżkę rozwoju kariery. We Wrocławiu i okolicach bardzo dużą popularnością cieszą się podyplomówki z zarządzania i marketingu. Specjaliści po tych kierunkach niezbędni są w każdej firmie, a marketing rozwija się bardzo dynamicznie, dlatego warto być z nim na bieżąco. Wiele osób interesuje się studiami podyplomowymi z zakresu psychologii i pedagogiki, w gronie tych osób są również nauczyciele z Wrocławia i mniejszych miast. Kolejne popularne kierunki związane są z prawem oraz z informatyką i programowaniem, co może mieć związek z deficytem wysokiej klasy specjalistów w tych sektorach. Bez dwóch zdań studia podyplomowe we Wrocławiu to spora szansa na zmiany w życiu.

Możliwości pracy dla inżynierów danych i analityków IT

Zastanawiasz się, jakie perspektywy pracy po skończeniu kierunku podyplomowego z Big Data i Data Engineering na wrocławskich i dolnośląskich uczelniach?

Zawód: inżynier danych (big data engineer)

Co to jest zawód inżynier danych – co musisz wiedzieć. Na czym polega ta praca w branży data scientist? Jak zdobyć kwalifikacje i uprawnienia do wykonywania tej profesji w Polsce? Jakie trzeba mieć predyspozycje i przygotowanie? Jak wygląda kariera? Ile się zarabia? Czym jest zawód inżyniera danych? Inżynier danych to specjalista odpowiedzialny za projektowanie, tworzenie i utrzymanie systemów bazodanowych oraz

Czytaj więcej »

Data scientist w firmie informatycznej Spyrosoft | Zawód z pasją

Czym zajmuje się data scientist? Jak pracuje się ze sztuczną inteligencją? Jak można wykorzystać rozwiązania chmurowe? Czy jest popyt na pracę fachowców od big data i machine learning? O pracy w firmie zajmującej się inżynierią danych opowiada Michał Wierzbiński, data scientist w firmie Spyrosoft. Studia na specjalności data science prowadzi Wydział Informatyki i Telekomunikacji Politechniki Krakowskiej. Czym zajmuje się data

Czytaj więcej »

Zawód: Data Scientist – kim jest i ile zarabia badacz danych?

34 tysiące złotych miesięcznie w Stanach Zjednoczonych, 22 tysiące złotych w Niemczech i 15 tysięcy złotych w Polsce – tyle właśnie zarabiają specjaliści w nowej i bardzo szybko rozwijającej się dziedzinie. To badacze danych. Według firmy IBM w ciągu najbliższych dwóch lat zapotrzebowanie na Data Scientists wzrośnie o 28 proc. IBM jest gigantem branży informatycznej. Dawniej producent komputerów, a dziś

Czytaj więcej »

Studia na kierunkach i specjalnościach z analizy i inżynierii danych należą do studiów pracochłonnych i bardzo ciekawych, do tego są to studia wymagające. Dziedzina stale się rozwija, dlatego wiedza zdobyta na studiach nie oznacza końca nauki, osoby wiążące swoją przyszłość z wykonywaniem pracy w prywatnych firmach czy prowadząc własną działalność gospodarczą muszą być przygotowane na ciągły rozwój i dostosowanie zdobytej wiedzy do potrzeb szybkiego rozwoju techniki przetwarzania i obróbki danych. Przyszli analitycy, informatycy czy programiści muszą być osobami empatycznymi z dużą zdolnością wielowątkowego myślenia i otwartości na świat. Jeśli chodzi o zatrudnienie, to absolwentów tych kierunków stale poszukują instytucje publiczne takie jak urzędy, ministerstwa oraz prywatne firmy informatyczne i analityczne. Inżynierowie danych z powodzeniem mogą prowadzić również własną działalność. Absolwent musi wykazywać się umiejętnością kreatywnego myślenia, dużą szczegółowością i pedantycznym podejściem do wykonywanych obowiązków. Dodatkowo musi mieć wiedzę na temat szybkiego rozwoju techniki i analizy danych. Analiza i inżynieria danych to bardzo ciekawy kierunek studiów, zapewniające różne możliwości zatrudnienia i satysfakcjonujące wynagrodzenie. Należy sobie jednak odpowiedzieć na zasadnicze pytanie – czy ma się wyżej wymienione cechy i umiejętności. Jeśli tak, to rzeczywiście warto spróbować swoich sił w branży przetwarzania danych.


 • Big Data Engineer: Pracę na stanowisku inżyniera danych można wykonywać po studiach informatycznych lub z zakresu zarządzania danymi np. analiza danych, inżynieria danych, big data i studiach pokrewnych. Inżynierowie danych są odpowiedzialni za analizę danych i tworzenie baz danych. Nazywani są również inżynierami danych, inżynierami big data lub architektami big data. Stanowisko Big Data Engineer to jedno z najbardziej pożądanych stanowisk w przypadku sektora IT. Pracownik na tym stanowisku zajmuje się przede wszystkim gromadzeniem, przetwarzaniem, a następnie przechowywaniem owych danych. Big data engineer są pożądani na rynku pracy. Dlatego ich zarobki są bardzo wysokie. Każda rozwijająca się firma, w które przetwarzanie danych ma znaczenia powinna mieć zatrudnioną osobę na tym stanowisku.
 • Data Scientist: Pracę na stanowisku data scientist można wykonywać po studiach informatycznych lub z zakresu zarządzania danymi np. analiza danych, inżynieria danych, data scientist i studiach pokrewnych. Data scientist to profesjonalny analityk danych, który przygotowuje i analizuje dane oraz wyciąga z nich wnioski, wymagając od niego umiejętności programowania i statystyki. Jest to jedna z najbardziej rozwijających się branży na świecie. Firmy, które wiedzą, w jaki sposób je gromadzić i analizować, zyskują ogromną przewagę konkurencyjną. Do głównych zadań powierzonych specjalistom z tej dziedziny należy: tworzenie analizy kosztowej i silników rekomendacyjnych, tworzenie projektów geolokalizacji, symulacyjne optymalizację sieci logistycznej, pracowanie nad rozwojem aplikacji i narzędzi IT służących do diagnozowania awarii maszyn produkcyjnych i wiele innych.
 • Inżynier danych (Data Engineer): Pracę na stanowisku inżyniera danych (data engineer) można wykonywać po studiach informatycznych lub z zakresu zarządzania danymi np. analiza danych, inżynieria danych, big data i studiach pokrewnych. Inżynierowie danych są odpowiedzialni za procesy zbierania i przetwarzania surowych danych, ocenę przydatności nowych źródeł informacji oraz projektowanie i uruchamianie nowych relacyjnych baz danych, które pozwalają na przechowywanie oraz przetwarzanie napływających do systemu informacji. Współcześnie jest to bardzo popularne i poważane stanowisko pracy. Za absolwentami studiów z zakresu zarządzania danymi rozglądają się zarówno instytucje publiczne, jak i sektor prywatny.
 • Analityk Big Data: Pracę na stanowisku analityka danych (analityk big data) można wykonywać po studiach informatycznych lub z zakresu zarządzania danymi np. analiza danych, inżynieria danych, big data i studiach pokrewnych. Analityk big data to specjalista zajmujący się analizowaniem dużych zbiorów danych, popularnie nazywanych Big data, w celu uzyskania cennych informacji i wskazówek biznesowych. Korzysta on z różnych narzędzi i technik analizy danych, takich jak modelowanie predykcyjne, eksploracja danych i wiele innych.
 • Inżynier baz danych: Pracę na stanowisku inżyniera baz danych można wykonywać po studiach informatycznych lub z zakresu zarządzania danymi np. analiza danych, inżynieria danych, big data i studiach pokrewnych. Inżynierowie baz danych są odpowiedzialni za procesy zbierania i przetwarzania surowych danych, ocenę przydatności nowych źródeł informacji oraz projektowanie i uruchamianie nowych relacyjnych baz danych, które pozwalają na przechowywanie oraz przetwarzanie napływających do systemu informacji.
 • Administrator baz danych: Pracę na stanowisku administratora baz danych można wykonywać po studiach informatycznych lub z zakresu zarządzania danymi np. analiza danych, inżynieria danych, big data i studiach pokrewnych. Specjaliści zatrudnieni na stanowisku administratora baz danych odpowiedzialni są za: tworzenie baz danych, zarządzanie nimi, uaktualnianie ich, archiwizowanie i unowocześnianie. Z tego powodu administrator baz danych ma dostęp do ustawień parametrów systemu operacyjnego, decyduje o przydzieleniu miejsca na dysku oraz udostępnia użytkownikom zasoby systemowe. Jest to bardzo poszukiwany zawód przez pracodawców i coraz częściej bardzo doceniany.
 • Ekonometra: Pracę na stanowisku ekonometry można wykonywać kończąc studia z informatyki i ekonometrii. Specjaliści na tym stanowisku zajmują się mierzeniem związków występujących między zjawiskami lub procesami ekonomicznymi, a innymi zjawiskami ekonomiczno-technicznymi w celu prognozowania. Do tego potrzebna jest umiejętność szybkiej analizy dużych zbiorów danych. Specjaliści z tej dziedziny są poszukiwani na rynku pracy.
 • Neuroinformatyk: W celu pracy na stanowisku neuroinformatyka należy ukończyć studia z informatyki oraz studia z zakresu neuroinformatyki. Neuroinformatycy zajmują się m.in. konstruowaniem narzędzi informatycznych (np. baz danych) niezbędnych do zbierania, przechowywania i udostępniania danych, pochodzących z ludzkiego mózgu. W swojej pracy opracowują i wykorzystują techniki neurofeedbacku, czyli pozyskiwania informacji zwrotnej o aktywności mózgu, przedstawianej w wizualnej formie. Dzięki temu powstają interfejsy mózg-komputer. Jest to bardzo wysoce wyspecjalizowana kadra, która jest poszukiwana na rynku pracy.
 • Naukowiec: Po ukończeniu studiów I, II i III stopnia z analizy danych oraz studiów pokrewnych można kontynuować swoją ścieżkę kariery pozostając na uczelni w roli wykładowca oraz naukowca. Naukowiec to bardzo ogólne pojęcie. Naturalnymi predyspozycjami jest chęć prowadzenia badań, dochodzenia do prawdy, szukania rozwiązań i formułowanie sądów, a także umiejętność obrony własnego stanowiska. Praca na tym stanowisku to ciągła nauka, szkolenie i nauczanie innych. Z jednej strony to duża odpowiedzialność, z drugiej zaś duża samodzielność. Życie naukowca to ciągła aktualizacja zdobytej wiedzy, dlatego też jednym z najważniejszych elementów życia są badania, kursy, sympozja oraz inne okazje by móc rozwijać się w dziedzinie obranej na początku kariery. Postawienie na tą ścieżkę kariery to również pogodzenie się z faktem, iż często nasze badania będą miały zastosowanie tylko teoretyczne bez praktycznego wyrażenie, a przez to nie zawsze taka praca jest satysfakcjonująca. Jednak jeśli uda się doprowadzić badania do przełomowych rozwiązań to możemy wpisać się na stałe do historii nauki.

Rynek pracy we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku

Rynek pracy we Wrocławiu jest bardzo atrakcyjny dla absolwentów i studentów. Bez wątpienia należy on do najciekawszych w Polsce, dlatego wiele osób decyduje się na studiowanie i rozpoczęcie swojej kariery zawodowej w stolicy Dolnego Śląska. Aktualnie stopa bezrobocia we Wrocławiu wynosi 2,5% i jest 2,5 raza niższa niż średnia krajowa. Dane te mogą działać jak prawdziwy magnes. W połączeniu z dużymi firmami i wysokim poziomem płac, powoduje to, że Wrocław jest doskonałym miejscem dla studentów wielu specjalizacji. Południe województwa jest bardzo turystyczne, dlatego turystyka i rekreacja to kolejny kierunek studiów, który często wybierany jest przez młodych ludzi. W tej części Polski znajdują się Karkonosze oraz Kotlina Kłodzka z popularnymi w kraju uzdrowiskami i hotelami. Bezrobocie w całym województwie dolnośląskim wynosi 5,6% i jest niższe od średniej krajowej. To sprawia, że nawet w małych miejscowościach absolwenci lokalnych uczelni wyższych mogą liczyć na atrakcyjne wynagrodzenie i dobrą pracę. Wszędzie poszukiwani są wykształceni specjaliści. Na Dolnym Śląsku znajduje się wiele ciekawych i dużych zakładów pracy. W gronie największych 100 firm w Polsce 6 znajduje się w tym regionie. Bardzo wysoko we wszystkich rankingach plasuje się KGHM Polska Miedź S.A. z siedzibą w Lubinie. Kolejne firmy warte odnotowania to Kaufland Polska Markety Sp. z o. o., AB S.A GK, Volkswagen Motor Polska Sp. z o. o. , CCC S.. GK, czy Pfleiderer Group S.A. GK, które znajdują się we Wrocławiu. W regionie bardzo rozwinięty jest przemysł motoryzacyjny, ponieważ poza niemieckim Volkswagenem znajdują się tu biura i zakłady produkcyjne takich marek jak Toyota w Wałbrzychu i Volvo we Wrocławiu, a także Zakłady Samochodowe Jelcz i Wagony Świdnica. Rozproszenie atrakcyjnych pracodawców po całym województwie sprawia, że absolwenci szkół wyższych bez trudu znajdą zatrudnienie blisko swojego miejsca zamieszkania. Bliskość niemieckiej granicy jest szansą do współpracy z zachodem Europy, z czego korzysta wielu lokalnych przedsiębiorców. Dla absolwentów uczelni, rynek pracy we Wrocławiu i całym województwie dolnośląskim jest bardzo atrakcyjny i przyjazny.

Portal Studia.pl wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci pełnego dostępu do jego funkcjonalności i gromadzeniu danych analitycznych. View more
Akceptuję