Site logo

Podyplomowe programowanie Kielce

Podyplomowe programistyczne w Kielcach

Gdzie studiować podyplomowo programowanie w Kielcach?

Wszystkie studia podyplomowe z programowania w Kielcach i Świętokrzyskiem

Zobacz podyplomowe z programowania on-line

Jeśli szukasz podyplomowego programowania w Kielcach i Świętokrzyskiem, mogą Cię zainteresować także "podyplomówki", szkolenia i kursy programistyczne prowadzone z w systemie on-line

Zobacz inne kierunki podyplomowe IT w Kielcach

Myślisz nie tylko o podyplomowych z programowania , ale także innych kierunkach związanych z informatyką? Sprawdź wszystkie kierunki "podyplomówek"z informatyki

Czy warto studiować podyplomowo programowanie w Kielcach i Świętokrzyskiem?

Zastanawiasz się nad "podyplomówką" programistyczną na uczelni prywatnej lub państwowej? Podpowiadamy, co warto o tym wiedzieć.

 • Podyplomowe studia z programowania: Ciągły rozwój dziedziny informatycznej oraz programowania spowodował wzrastające zainteresowanie naukami programistycznymi. W obszernej kategorii studiów podyplomowych na kierunkach informatycznych znajdują się programy stworzone z myślą o analitykach, programistach, menedżerach, testerach i nauczycielach, którzy chcieliby rozwijać się i pogłębiać zdobytą wiedzę. Studia podyplomowe z zakresu programowania pozwalają na uzyskanie bardzo specjalistycznej i ukierunkowanej wiedzy, obejmującej również zagadnienia praktyczne i dające dodatkowe uprawnienia. Studia informatyczne wymagają od absolwenta ciągłego aktualizowania i dostosowywania zdobytej wiedzy do zmian zachodzących w czasie szybkiego rozwoju całej dziedziny. Absolwent tych kierunków może dzięki edukacji podyplomowej specjalizować się w konkretnym obszarze dziedziny, dzięki czemu staje się specjalistą poszukiwanym na rynku pracy.
 • Podyplomowe programowanie i bazy danych: Podyplomowe studia na kierunku programowanie i bazy danych skierowane są do absolwentów wszystkich kierunków studiów, a w szczególności do absolwentów studiów informatycznych i matematycznych. Studia podyplomowe mają na celu uzyskanie wiedzy z zakresu informatyki z ukierunkowaniem na programowanie i zarządzanie systemami baz danych.
 • Podyplomowe programowanie aplikacji webowych: Podyplomowe studia na kierunku programowanie aplikacji webowych skierowane są do absolwentów wszystkich kierunków studiów, a w szczególności do absolwentów studiów matematycznych i informatycznych. Zajęcia mają na celu naukę programowania nowoczesnych serwisów internetowych oraz złożonych rozproszonych systemów informatycznych działających w środowisku Internet, wykorzystujących w warstwie prezentacji przeglądarkę internetową.
 • Podyplomowe programowanie z elementami systemów wbudowanych: Podyplomowe studia na kierunku programowanie z elementami systemów wbudowanych skierowane są do absolwentów wszystkich kierunków, a w szczególności do osób zainteresowanych nabyciem lub podniesieniem umiejętności w zakresie programowania urządzeń i systemów wbudowanych. Zajęcia mają charakter praktyczny co jest ich dużą zaletą. Kierunek powstał we współpracy z lokalnymi firmami informatycznymi.
 • Podyplomowe programowanie komputerów: Podyplomowe studia na kierunku programowanie komputerów skierowane są do absolwentów wszystkich kierunków studiów, w szczególności dla osób, które nigdy nie miały kontaktu z programowaniem, jak i dla tych którzy mają już pewne doświadczenie, ale chcieliby usystematyzować i poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności. Studia skierowane są do szerokiego kręgu osób zainteresowanych podstawami programowania. Zajęcia mają praktyczny charakter, co jest ich dużą zaletą.
 • Podyplomowe Java web developer: Podyplomowe studia na kierunku java web developer skierowane są do absolwentów wszystkich kierunków studiów. Nauka programowania rozpoczyna się od zera. Wymagana jest dobra znajomość komputera. Celem studiów jest przekazanie wiadomości na temat sposobów programowania aplikacji webowych w technologii Java. W trakcie zajęć słuchacze zdobywają wiedzę tworzenia i uruchamiania aplikacji spełniających odpowiednie kryteria przydatności, stawiane przez firmy zajmujące się produkcją oprogramowania.
 • Podyplomowe programowanie aplikacji biznesowych: Podyplomowe studia na kierunku programowanie aplikacji biznesowych skierowane są do absolwentów wszystkich kierunków studiów, jednak wymagane jest już podstawowe doświadczenie w zakresie programowania. Celem studiów jest dostarczenie uczestnikom szerokiej wiedzy oraz umiejętności praktycznych. Program nauczania został skonstruowany tak, by z największą dokładnością przybliżyć studentom informacje dot. C#, .NET Core, ASP .NET, MVC, MVVM, LINQ i nie tylko.

Studia podyplomowe w Kielcach i świętokrzyskim

Uczelnie w Kielcach i okolicach posiadają również dedykowaną ofertę studiów podyplomowych. W tym momencie przekracza ona 40 kierunków studiów podyplomowych i stale rośnie. Jest to związane z dostosowywaniem oferty do rosnących potrzeb studentów. Na wybór takiej drogi edukacji bardzo często decydują się osoby, które są już aktywne zawodowo lub posiadają zobowiązania rodzinne. Studia podyplomowe w Kielcach dają możliwość podniesienia swoich kwalifikacji, dzięki czemu łatwiej będzie można się starać o awans w pracy. W innych przypadkach mogą posłużyć do zdobycia całkiem nowego wykształcenia, dzięki któremu możliwe będzie przebranżowienie się lub znalezienie dla siebie odpowiedniej drogi zawodowej. Tryb niestacjonarny i studiowanie przez 2 lub 4 semestry, to kolejne atuty takiego modelu. Studia podyplomowe w Kielcach skierowane są do absolwentów minimum studiów licencjackich lub inżynierskich. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się kierunki związane z zarządzaniem, które pozwalają na zdobycie awansu lub jeszcze lepsze kierowanie firmami. Kolejne ciekawe kierunki, to te związane z nowymi mediami, marketingiem oraz informatyką i grafiką. Zapotrzebowanie na takich specjalistów stale rośnie, są oni niezbędni są w firmach z wielu sektorów. Dużym powodzeniem wśród kieleckich nauczycieli cieszą się studia związane z pedagogiką. Często wybierane są również kierunki związane ze sprzedażą lub kompetencjami miękkimi, na przykład coachingiem. Powyższe “podyplomówki” w Kielcach cieszą się największym zainteresowaniem, jednak rozbudowana oferta sprawi, że każdy bez trudu znajdzie coś dla siebie. Niektórzy studenci decydują się nawet na łączenie studiów podyplomowych ze studiami drugiego stopnia, co również jest możliwe.

Magisterskie programowanie w Kielcach i Świętokrzyskiem

Dobrą alternatywą dla podyplomowych studiów, kursów i szkoleń z programowania mogą być uzupełniające studia magisterskie związane z tworzeniem aplikacji i kodowaniem rozwiązań IT. Zobacz, gdzie w Kielcach i Świętokrzyskiem warto studiować programowanie na kierunkach magisterskich drugiego stopnia.

Możliwości pracy dla programistów

Zastanawiasz się, jakie perspektywy pracy po skończeniu kierunku podyplomowego z programowania na kieleckich i świętokrzyskich uczelniach?

Zawód: programista (koder)

Co to jest zawód programista – co musisz wiedzieć. Na czym polega praca w branży programista? Jakie studia trzeba skończyć? Jakie trzeba mieć predyspozycje i przygotowanie? Jak wygląda kariera? Ile się zarabia? Czym jest zawód programista?  Programista to osoba zajmująca się tworzeniem, testowaniem i utrzymywaniem oprogramowania komputerowego. Jest to zawód kreatywny i wymagający, który wymaga umiejętności programowania, analizowania problemów, projektowania

Czytaj więcej »

Zawód: inżynier robotyk

Co to jest zawód inżynier robotyk – co musisz wiedzieć. Na czym polega praca w branży inżynier robotyk? Jak zdobyć kwalifikacje i uprawnienia do wykonywania tej profesji w Polsce? Jakie studia trzeba skończyć? Jakie trzeba mieć predyspozycje i przygotowanie? Jak wygląda kariera? Ile się zarabia? Czym jest zawód inżynier robotyk? Inżynier robotyk to osoba zajmująca się projektowaniem, budową, programowaniem oraz

Czytaj więcej »

Zawód: Webmaster

Webmaster to specjalista, który na zlecenie klienta projektuje, planuje, koduje, rysuje i następnie aktualizuje oraz dokonuje setek tysięcy drobniejszych i większych poprawek. Brzmi zawile? Boisz się, że sobie nie poradzisz? Fakt, praca webmastera nie należy raczej do miłych, prostych i przyjemnych, ale jeśli lubisz tworzyć, jesteś kreatywny i odporny na kiepski gust klientów, to na pewno się tutaj odnajdziesz! Mniejszy

Czytaj więcej »

Studia na kierunkach i specjalnościach z programowania należą do studiów pracochłonnych i bardzo ciekawych, do tego są to studia wymagające. Dziedzina stale się rozwija, dlatego wiedza zdobyta na studiach nie oznacza końca nauki, osoby wiążące swoją przyszłość z wykonywaniem pracy w prywatnych firmach czy prowadząc własną działalność gospodarczą muszą być przygotowane na ciągły rozwój i dostosowanie zdobytej wiedzy do potrzeb szybkiego rozwoju techniki i informatyki. Przyszli informatycy i programiści muszą być osobami empatycznymi z dużą zdolnością wielowątkowego myślenia i otwartości na świat. Jeśli chodzi o zatrudnienie, to absolwentów tych kierunków stale poszukują instytucje publiczne takie jak urzędy, ministerstwa oraz prywatne firmy informatyczne. Programiści z powodzeniem mogą prowadzić również własną działalność. Absolwent musi wykazywać się umiejętnością kreatywnego myślenia, dużą szczegółowością i pedantycznym podejściem do wykonywanych obowiązków. Dodatkowo musi mieć wiedzę na temat szybkiego rozwoju techniki i informatyki.
Programowanie to bardzo ciekawy kierunek studiów, zapewniające różne możliwości zatrudnienia i satysfakcjonujące wynagrodzenie. Należy sobie jednak odpowiedzieć na zasadnicze pytanie – czy ma się wyżej wymienione cechy i umiejętności. Jeśli tak, to rzeczywiście warto spróbować swoich sił w branży informatycznej.

 • Programista baz danych: W celu pracy na stanowisku programisty należy ukończyć studia informatyczne, najlepiej na kierunku programowanie. Programista to osoba zajmująca się tworzeniem kodów do programów komputerowych, używając do tego celu odpowiedniego języka programowania. Programista może się specjalizować w jednym z nich, jednak zazwyczaj osoby na tym stanowisku znają ich kilka. Specjalista z programowania baz danych projektuje i zarządza zbiorami danych dla konkretnych dziedzin, np. kadry, płatności. W ostatnich latach zawód programisty cieszy się dużą popularnością, a zarobki należą do bardzo wysokich. Jednak praca programisty nie jest taka łatwa, jak wielu osobom się wydaje. Szczególnie na początku. Przyszły programista wie, że dobre podejście do komputerów to nie wszystko, a nauka języków programowania nie kończy się wraz z zakończeniem edukacji na studiach I stopnia. To zawód, który wymaga ciągłego dokształcania.
 • Programista aplikacyjny: W celu pracy na stanowisku programisty należy ukończyć studia informatyczne, najlepiej na kierunku programowanie. Programista to osoba zajmująca się tworzeniem kodów do programów komputerowych, używając do tego celu odpowiedniego języka programowania. Programista może się specjalizować w jednym z nich, jednak zazwyczaj osoby na tym stanowisku znają ich kilka. Specjalista z programowania aplikacji tworzy oprogramowanie o różnym zastosowaniu, między innymi edytory tekstów, programy graficzne. W ostatnich latach zawód programisty cieszy się dużą popularnością, a zarobki należą do bardzo wysokich. Jednak praca programisty nie jest taka łatwa, jak wielu osobom się wydaje. Szczególnie na początku. Przyszły programista wie, że dobre podejście do komputerów to nie wszystko, a nauka języków programowania nie kończy się wraz z zakończeniem edukacji na studiach I stopnia. To zawód, który wymaga ciągłego dokształcania.
 • Programista narzędziowy: W celu pracy na stanowisku programisty należy ukończyć studia informatyczne, najlepiej na kierunku programowanie. Programista to osoba zajmująca się tworzeniem kodów do programów komputerowych, używając do tego celu odpowiedniego języka programowania. Programista może się specjalizować w jednym z nich, jednak zazwyczaj osoby na tym stanowisku znają ich kilka. Specjalista z programowania narzędziowego opracowuje programy systemowe (np. systemy operacyjne) i specjalne (np. sterujące procesami produkcyjnymi).
 • W ostatnich latach zawód programisty cieszy się dużą popularnością, a zarobki należą do bardzo wysokich. Jednak praca programisty nie jest taka łatwa, jak wielu osobom się wydaje. Szczególnie na początku. Przyszły programista wie, że dobre podejście do komputerów to nie wszystko, a nauka języków programowania nie kończy się wraz z zakończeniem edukacji na studiach I stopnia. To zawód, który wymaga ciągłego dokształcania.
 • Programista aplikacji internetowych: W celu pracy na stanowisku programisty należy ukończyć studia informatyczne, najlepiej na kierunku programowanie. Programista to osoba zajmująca się tworzeniem kodów do programów komputerowych, używając do tego celu odpowiedniego języka programowania. Programista może się specjalizować w jednym z nich, jednak zazwyczaj osoby na tym stanowisku znają ich kilka. Specjalista z programowania aplikacji internetowych tworzy, utrzymuje i rozbudowuje serwisy internetowe. W ostatnich latach zawód programisty cieszy się dużą popularnością, a zarobki należą do bardzo wysokich. Jednak praca programisty nie jest taka łatwa, jak wielu osobom się wydaje. Szczególnie na początku. Przyszły programista wie, że dobre podejście do komputerów to nie wszystko, a nauka języków programowania nie kończy się wraz z zakończeniem edukacji na studiach I stopnia. To zawód, który wymaga ciągłego dokształcania.
 • Programista systemów łączności komputerowej: W celu pracy na stanowisku programisty należy ukończyć studia informatyczne, najlepiej na kierunku programowanie. Programista to osoba zajmująca się tworzeniem kodów do programów komputerowych, używając do tego celu odpowiedniego języka programowania. Programista może się specjalizować w jednym z nich, jednak zazwyczaj osoby na tym stanowisku znają ich kilka. Specjalista z programowania systemów łączności komputerowej pisze programy wykorzystywane w transmisji danych. W ostatnich latach zawód programisty cieszy się dużą popularnością, a zarobki należą do bardzo wysokich. Jednak praca programisty nie jest taka łatwa, jak wielu osobom się wydaje. Szczególnie na początku. Przyszły programista wie, że dobre podejście do komputerów to nie wszystko, a nauka języków programowania nie kończy się wraz z zakończeniem edukacji na studiach I stopnia. To zawód, który wymaga ciągłego dokształcania.
 • Tester aplikacji: W celu pracy na stanowisku testera aplikacji należy ukończyć studia informatyczne, najlepszymi kierunkami są studia z programowania. Tester aplikacji mobilnych przeprowadza głównie testy ręczne i automatyczne, by sprawdzić, czy wszystkie funkcje danego programu działają prawidłowo. W przypadku znalezienia błędów kontaktuje się z zespołem programistów odpowiedzialnych za cały proces. Do obowiązków testera oprogramowania należy też czuwanie nad bezpieczeństwem, np. przed atakiem hakerskim lub nieprzewidywalną usterką. Proces testowania jest bardzo ważny przed każdą zmianą w oprogramowaniu, czy wprowadzeniem aktualizacji. To bardzo odpowiedzialna praca i daje wiele satysfakcji jeśli wszystko idzie zgodnie z planem.
 • Menedżer projektów: W celu pracy na stanowisku menedżera projektów należy ukończyć studia z zarządzania. Jeśli zaś ma być to zarządzania projektami programistycznymi to przydadzą się również chociażby studia podyplomowe z programowania. Menedżer zarządza tworzeniem całego programu na każdym etapie jego powstawania. Dodatkowo koordynuje pracę zespołów i pilnuje terminów. Jednym z jego głównym obowiązków jest kontakt z przedstawicielem firmy zlecającej oraz ścisła współpraca. Jest to bardzo ważna osoba w zespole programistycznym bez której nie mógłby powstać żaden projekt.
 • Projektant aplikacji: W celu pracy jako projektant aplikacji należy ukończyć studia informatyczne, najlepiej jeśli to będą studia z programowania. Projektant aplikacji na podstawie danych zebranych od klienta przygotowuje algorytm aplikacji i systematyzuje dostęp do danych. Projektant aplikacji multimedialnych, animacji i gier komputerowych jest zawodem obejmującym zadania związane z tworzeniem koncepcji i dokumentacji projektowej oraz konsultacje merytoryczne w fazie realizacji projektu. Jego praca może obejmować przygotowanie środowiska aplikacji, programowanie oraz ustalanie sposobu działania współczynników numerycznych, które umożliwiają poprawne działanie tej aplikacji.
 • Analityk aplikacji: W celu pracy na stanowisku analityk aplikacji należy ukończyć studia informatyczne, najlepiej studia z zakresu programowania. Analityk aplikacji odpowiada za kontakty z klientem, analizuje i przedstawia jego potrzeby zespołowi. W trakcie pracy zajmuje się zarządzaniem, monitorowaniem i usprawnianiem działania aplikacji. Najczęściej osoba ta sporządza specyfikacje wprowadzanych rozwiązań i definiuje wymagania klienta. To kolejne bardzo ważne stanowisko w pracy zespołu programistycznego, które związane jest z kontaktem z klientem.

Praca po studiach w Kielcach i w świętokrzyskim

Rynek pracy w Kielcach jest bardzo przyjazny absolwentom, którzy płynnie mogą na niego wejść i rozpocząć swoją karierę zawodową. W Kielcach zarejestrowanych jest blisko 30 tysięcy firm, które dają wiele możliwości studentom, dzięki czemu wielu z nich rozpoczyna swoją pracę jeszcze w trakcie edukacji i kontynuuje ją równolegle ze studiami. Obecnie stopień bezrobocia w tym mieście wynosi 5,5% i jest niższy niż średnia krajowa. Jest to bardzo atrakcyjne miejsce do nauki i życia. W okolicach Kielc znajduje się wiele dużych firm, które mogą być atrakcyjne dla absolwentów tutejszych uczelni. Do największych firm należą Grupa PSB Handel w Wełeczu, Celsa Huta w Ostrowcu Świętokrzyskim, Enea Elektrownia Połaniec, MAN BUS Sp. z o. o. w Starachowicach, NSG Group Polska Sp. z o. o. w Sandomierzu, Lafarge Cement S.A. w Małogoszczy i inne. W samych Kielcach również znajduje się wiele firm, które są godne uwagi. Do największych pracodawców w mieście należą: Cersanit S.A., Kolporter Sp. z o. o., Grupa Kapitałowa Echo Investment, Grupa kapitałowa Barlinek, Frega Frejowski, Garbol Sp. J., NSK Bearing Polska S.A, czy też Karry Polska Sp. z o. o. To firmy, które potrzebują wysokiej jakości specjalistów i wykształconych absolwentów. Pracę w nich znajdą osoby o bardzo różnym wykształceniu, zarówno biznesowym i marketingowym, jak i po kierunkach bardziej technicznych. To sprawia, że Kielce i cały region województwa świętokrzyskiego jest atrakcyjny jako rynek pracy.
Portal Studia.pl wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci pełnego dostępu do jego funkcjonalności i gromadzeniu danych analitycznych. View more
Akceptuję