Site logo

Podyplomowe programowanie Szczecin

Podyplomowe programistyczne w Szczecinie

Gdzie studiować podyplomowo programowanie w Szczecinie?

Wszystkie studia podyplomowe z programowania w Szczecinie i na Pomorzu Zachodnim

Zobacz podyplomowe z programowania on-line

Jeśli szukasz podyplomowego programowania w Szczecinie i na Pomorzu Zachodnim, mogą Cię zainteresować także "podyplomówki", szkolenia i kursy programistyczne prowadzone z w systemie on-line

Zobacz inne kierunki podyplomowe IT w Szczecinie

Myślisz nie tylko o podyplomowych z programowania , ale także innych kierunkach związanych z informatyką? Sprawdź wszystkie kierunki "podyplomówek"z informatyki

Czy warto studiować podyplomowo programowanie w Szczecinie i na Pomorzu Zachodnim?

Zastanawiasz się nad "podyplomówką" programistyczną na uczelni prywatnej lub państwowej? Podpowiadamy, co warto o tym wiedzieć.

  • Podyplomowe studia z programowania: Ciągły rozwój dziedziny informatycznej oraz programowania spowodował wzrastające zainteresowanie naukami programistycznymi. W obszernej kategorii studiów podyplomowych na kierunkach informatycznych znajdują się programy stworzone z myślą o analitykach, programistach, menedżerach, testerach i nauczycielach, którzy chcieliby rozwijać się i pogłębiać zdobytą wiedzę. Studia podyplomowe z zakresu programowania pozwalają na uzyskanie bardzo specjalistycznej i ukierunkowanej wiedzy, obejmującej również zagadnienia praktyczne i dające dodatkowe uprawnienia. Studia informatyczne wymagają od absolwenta ciągłego aktualizowania i dostosowywania zdobytej wiedzy do zmian zachodzących w czasie szybkiego rozwoju całej dziedziny. Absolwent tych kierunków może dzięki edukacji podyplomowej specjalizować się w konkretnym obszarze dziedziny, dzięki czemu staje się specjalistą poszukiwanym na rynku pracy.
  • Podyplomowe programowanie i bazy danych: Podyplomowe studia na kierunku programowanie i bazy danych skierowane są do absolwentów wszystkich kierunków studiów, a w szczególności do absolwentów studiów informatycznych i matematycznych. Studia podyplomowe mają na celu uzyskanie wiedzy z zakresu informatyki z ukierunkowaniem na programowanie i zarządzanie systemami baz danych.
  • Podyplomowe programowanie aplikacji webowych: Podyplomowe studia na kierunku programowanie aplikacji webowych skierowane są do absolwentów wszystkich kierunków studiów, a w szczególności do absolwentów studiów matematycznych i informatycznych. Zajęcia mają na celu naukę programowania nowoczesnych serwisów internetowych oraz złożonych rozproszonych systemów informatycznych działających w środowisku Internet, wykorzystujących w warstwie prezentacji przeglądarkę internetową.
  • Podyplomowe programowanie z elementami systemów wbudowanych: Podyplomowe studia na kierunku programowanie z elementami systemów wbudowanych skierowane są do absolwentów wszystkich kierunków, a w szczególności do osób zainteresowanych nabyciem lub podniesieniem umiejętności w zakresie programowania urządzeń i systemów wbudowanych. Zajęcia mają charakter praktyczny co jest ich dużą zaletą. Kierunek powstał we współpracy z lokalnymi firmami informatycznymi.
  • Podyplomowe programowanie komputerów: Podyplomowe studia na kierunku programowanie komputerów skierowane są do absolwentów wszystkich kierunków studiów, w szczególności dla osób, które nigdy nie miały kontaktu z programowaniem, jak i dla tych którzy mają już pewne doświadczenie, ale chcieliby usystematyzować i poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności. Studia skierowane są do szerokiego kręgu osób zainteresowanych podstawami programowania. Zajęcia mają praktyczny charakter, co jest ich dużą zaletą.
  • Podyplomowe Java web developer: Podyplomowe studia na kierunku java web developer skierowane są do absolwentów wszystkich kierunków studiów. Nauka programowania rozpoczyna się od zera. Wymagana jest dobra znajomość komputera. Celem studiów jest przekazanie wiadomości na temat sposobów programowania aplikacji webowych w technologii Java. W trakcie zajęć słuchacze zdobywają wiedzę tworzenia i uruchamiania aplikacji spełniających odpowiednie kryteria przydatności, stawiane przez firmy zajmujące się produkcją oprogramowania.
  • Podyplomowe programowanie aplikacji biznesowych: Podyplomowe studia na kierunku programowanie aplikacji biznesowych skierowane są do absolwentów wszystkich kierunków studiów, jednak wymagane jest już podstawowe doświadczenie w zakresie programowania. Celem studiów jest dostarczenie uczestnikom szerokiej wiedzy oraz umiejętności praktycznych. Program nauczania został skonstruowany tak, by z największą dokładnością przybliżyć studentom informacje dot. C#, .NET Core, ASP .NET, MVC, MVVM, LINQ i nie tylko.

Studia podyplomowe w Szczecinie i na Pomorzu Zachodnim

Coraz większą popularnością cieszą się studia podyplomowe w Szczecinie. Ich ukończenie pomaga w ubieganiu się o upragniony awans w pracy oraz zwiększa kwalifikacje pracowników. Dzięki czemu są oni jeszcze bardziej cenieni na rynku pracy. Decydują się na nie również osoby, które szukają alternatywy i pragną się przebranżowić. W Szczecinie jest to możliwe ze względu na dobrze rozwiniętą gospodarkę. Studenci mają do dyspozycji około 120 kierunków studiów podyplomowych, ich liczba z roku na rok rośnie. Studia biznesowe wybierane są przez osoby, które zarządzają firmami lub prowadzą własną działalność. Na studia podyplomowe pedagogiczne bardzo często decydują się nauczyciele, którzy w ten sposób zwiększają swoje kwalifikacje. Dużym powodzeniem cieszą się studia związane z administracją oraz z ekonomią, ponieważ są to dziedziny, które wymagają regularnej aktualizacji wiedzy. Zajęcia z zakresu kompetencji miękkich i coachingu, bardzo chętnie wybierane są przez absolwentów. Na studia podyplomowe mogą zdecydować się osoby, które ukończyły studia licencjackie lub inżynierskie. Studia podyplomowe w Szczecinie to oferta skierowana również do osób, które na co dzień są aktywne zawodowo lub mają zobowiązania rodzinne. Niestacjonarny tryb edukacji w wybrane weekendy oraz studia, które trwają od 2 do 4 semestrów, to niewątpliwie atut. W Szczecinie bardzo dużą popularnością cieszą się kierunki związane z opieką nad innymi osobami oraz z gospodarką morską, na co wpływ ma położenie Szczecina na mapie Polski.

Magisterskie programowanie w Szczecinie i na Pomorzu Zachodnim

Dobrą alternatywą dla podyplomowych studiów, kursów i szkoleń z programowania mogą być uzupełniające studia magisterskie związane z tworzeniem aplikacji i kodowaniem rozwiązań IT. Zobacz, gdzie w Szczecinie i na Pomorzu Zachodnim warto studiować programowanie na kierunkach magisterskich drugiego stopnia.

Możliwości pracy dla programistów

Zastanawiasz się, jakie perspektywy pracy po skończeniu kierunku podyplomowego z programowania na szczecińskich i zachodniopomorskich uczelniach?

Zawód: Webmaster

Webmaster to specjalista, który na zlecenie klienta projektuje, planuje, koduje, rysuje i następnie aktualizuje oraz dokonuje setek tysięcy drobniejszych i większych poprawek. Brzmi zawile? Boisz się, że sobie nie poradzisz? Fakt, praca webmastera nie należy raczej do miłych, prostych i przyjemnych, ale jeśli lubisz tworzyć, jesteś kreatywny i odporny na kiepski gust klientów, to na pewno się tutaj odnajdziesz! Mniejszy

Czytaj więcej »

Zawód: projektant gier komputerowych

Kim jest projektant gier – co musisz wiedzieć. Na czym polega ta praca w branży? Jakie trzeba mieć predyspozycje i przygotowanie? Jak wygląda kariera? Ile się zarabia? Czym jest zawód projektanta gier komputerowych? Projektant gier komputerowych to osoba odpowiedzialna za tworzenie i projektowanie gier komputerowych. Projektant gier jest odpowiedzialny za opracowywanie koncepcji gier, tworzenie zasad i mechanik rozgrywki, projektowanie poziomów,

Czytaj więcej »

Zawód: inżynier robotyk

Co to jest zawód inżynier robotyk – co musisz wiedzieć. Na czym polega praca w branży inżynier robotyk? Jak zdobyć kwalifikacje i uprawnienia do wykonywania tej profesji w Polsce? Jakie studia trzeba skończyć? Jakie trzeba mieć predyspozycje i przygotowanie? Jak wygląda kariera? Ile się zarabia? Czym jest zawód inżynier robotyk? Inżynier robotyk to osoba zajmująca się projektowaniem, budową, programowaniem oraz

Czytaj więcej »

Studia na kierunkach i specjalnościach z programowania należą do studiów pracochłonnych i bardzo ciekawych, do tego są to studia wymagające. Dziedzina stale się rozwija, dlatego wiedza zdobyta na studiach nie oznacza końca nauki, osoby wiążące swoją przyszłość z wykonywaniem pracy w prywatnych firmach czy prowadząc własną działalność gospodarczą muszą być przygotowane na ciągły rozwój i dostosowanie zdobytej wiedzy do potrzeb szybkiego rozwoju techniki i informatyki. Przyszli informatycy i programiści muszą być osobami empatycznymi z dużą zdolnością wielowątkowego myślenia i otwartości na świat. Jeśli chodzi o zatrudnienie, to absolwentów tych kierunków stale poszukują instytucje publiczne takie jak urzędy, ministerstwa oraz prywatne firmy informatyczne. Programiści z powodzeniem mogą prowadzić również własną działalność. Absolwent musi wykazywać się umiejętnością kreatywnego myślenia, dużą szczegółowością i pedantycznym podejściem do wykonywanych obowiązków. Dodatkowo musi mieć wiedzę na temat szybkiego rozwoju techniki i informatyki.
Programowanie to bardzo ciekawy kierunek studiów, zapewniające różne możliwości zatrudnienia i satysfakcjonujące wynagrodzenie. Należy sobie jednak odpowiedzieć na zasadnicze pytanie – czy ma się wyżej wymienione cechy i umiejętności. Jeśli tak, to rzeczywiście warto spróbować swoich sił w branży informatycznej.

  • Programista baz danych: W celu pracy na stanowisku programisty należy ukończyć studia informatyczne, najlepiej na kierunku programowanie. Programista to osoba zajmująca się tworzeniem kodów do programów komputerowych, używając do tego celu odpowiedniego języka programowania. Programista może się specjalizować w jednym z nich, jednak zazwyczaj osoby na tym stanowisku znają ich kilka. Specjalista z programowania baz danych projektuje i zarządza zbiorami danych dla konkretnych dziedzin, np. kadry, płatności. W ostatnich latach zawód programisty cieszy się dużą popularnością, a zarobki należą do bardzo wysokich. Jednak praca programisty nie jest taka łatwa, jak wielu osobom się wydaje. Szczególnie na początku. Przyszły programista wie, że dobre podejście do komputerów to nie wszystko, a nauka języków programowania nie kończy się wraz z zakończeniem edukacji na studiach I stopnia. To zawód, który wymaga ciągłego dokształcania.
  • Programista aplikacyjny: W celu pracy na stanowisku programisty należy ukończyć studia informatyczne, najlepiej na kierunku programowanie. Programista to osoba zajmująca się tworzeniem kodów do programów komputerowych, używając do tego celu odpowiedniego języka programowania. Programista może się specjalizować w jednym z nich, jednak zazwyczaj osoby na tym stanowisku znają ich kilka. Specjalista z programowania aplikacji tworzy oprogramowanie o różnym zastosowaniu, między innymi edytory tekstów, programy graficzne. W ostatnich latach zawód programisty cieszy się dużą popularnością, a zarobki należą do bardzo wysokich. Jednak praca programisty nie jest taka łatwa, jak wielu osobom się wydaje. Szczególnie na początku. Przyszły programista wie, że dobre podejście do komputerów to nie wszystko, a nauka języków programowania nie kończy się wraz z zakończeniem edukacji na studiach I stopnia. To zawód, który wymaga ciągłego dokształcania.
  • Programista narzędziowy: W celu pracy na stanowisku programisty należy ukończyć studia informatyczne, najlepiej na kierunku programowanie. Programista to osoba zajmująca się tworzeniem kodów do programów komputerowych, używając do tego celu odpowiedniego języka programowania. Programista może się specjalizować w jednym z nich, jednak zazwyczaj osoby na tym stanowisku znają ich kilka. Specjalista z programowania narzędziowego opracowuje programy systemowe (np. systemy operacyjne) i specjalne (np. sterujące procesami produkcyjnymi).
  • W ostatnich latach zawód programisty cieszy się dużą popularnością, a zarobki należą do bardzo wysokich. Jednak praca programisty nie jest taka łatwa, jak wielu osobom się wydaje. Szczególnie na początku. Przyszły programista wie, że dobre podejście do komputerów to nie wszystko, a nauka języków programowania nie kończy się wraz z zakończeniem edukacji na studiach I stopnia. To zawód, który wymaga ciągłego dokształcania.
  • Programista aplikacji internetowych: W celu pracy na stanowisku programisty należy ukończyć studia informatyczne, najlepiej na kierunku programowanie. Programista to osoba zajmująca się tworzeniem kodów do programów komputerowych, używając do tego celu odpowiedniego języka programowania. Programista może się specjalizować w jednym z nich, jednak zazwyczaj osoby na tym stanowisku znają ich kilka. Specjalista z programowania aplikacji internetowych tworzy, utrzymuje i rozbudowuje serwisy internetowe. W ostatnich latach zawód programisty cieszy się dużą popularnością, a zarobki należą do bardzo wysokich. Jednak praca programisty nie jest taka łatwa, jak wielu osobom się wydaje. Szczególnie na początku. Przyszły programista wie, że dobre podejście do komputerów to nie wszystko, a nauka języków programowania nie kończy się wraz z zakończeniem edukacji na studiach I stopnia. To zawód, który wymaga ciągłego dokształcania.
  • Programista systemów łączności komputerowej: W celu pracy na stanowisku programisty należy ukończyć studia informatyczne, najlepiej na kierunku programowanie. Programista to osoba zajmująca się tworzeniem kodów do programów komputerowych, używając do tego celu odpowiedniego języka programowania. Programista może się specjalizować w jednym z nich, jednak zazwyczaj osoby na tym stanowisku znają ich kilka. Specjalista z programowania systemów łączności komputerowej pisze programy wykorzystywane w transmisji danych. W ostatnich latach zawód programisty cieszy się dużą popularnością, a zarobki należą do bardzo wysokich. Jednak praca programisty nie jest taka łatwa, jak wielu osobom się wydaje. Szczególnie na początku. Przyszły programista wie, że dobre podejście do komputerów to nie wszystko, a nauka języków programowania nie kończy się wraz z zakończeniem edukacji na studiach I stopnia. To zawód, który wymaga ciągłego dokształcania.
  • Tester aplikacji: W celu pracy na stanowisku testera aplikacji należy ukończyć studia informatyczne, najlepszymi kierunkami są studia z programowania. Tester aplikacji mobilnych przeprowadza głównie testy ręczne i automatyczne, by sprawdzić, czy wszystkie funkcje danego programu działają prawidłowo. W przypadku znalezienia błędów kontaktuje się z zespołem programistów odpowiedzialnych za cały proces. Do obowiązków testera oprogramowania należy też czuwanie nad bezpieczeństwem, np. przed atakiem hakerskim lub nieprzewidywalną usterką. Proces testowania jest bardzo ważny przed każdą zmianą w oprogramowaniu, czy wprowadzeniem aktualizacji. To bardzo odpowiedzialna praca i daje wiele satysfakcji jeśli wszystko idzie zgodnie z planem.
  • Menedżer projektów: W celu pracy na stanowisku menedżera projektów należy ukończyć studia z zarządzania. Jeśli zaś ma być to zarządzania projektami programistycznymi to przydadzą się również chociażby studia podyplomowe z programowania. Menedżer zarządza tworzeniem całego programu na każdym etapie jego powstawania. Dodatkowo koordynuje pracę zespołów i pilnuje terminów. Jednym z jego głównym obowiązków jest kontakt z przedstawicielem firmy zlecającej oraz ścisła współpraca. Jest to bardzo ważna osoba w zespole programistycznym bez której nie mógłby powstać żaden projekt.
  • Projektant aplikacji: W celu pracy jako projektant aplikacji należy ukończyć studia informatyczne, najlepiej jeśli to będą studia z programowania. Projektant aplikacji na podstawie danych zebranych od klienta przygotowuje algorytm aplikacji i systematyzuje dostęp do danych. Projektant aplikacji multimedialnych, animacji i gier komputerowych jest zawodem obejmującym zadania związane z tworzeniem koncepcji i dokumentacji projektowej oraz konsultacje merytoryczne w fazie realizacji projektu. Jego praca może obejmować przygotowanie środowiska aplikacji, programowanie oraz ustalanie sposobu działania współczynników numerycznych, które umożliwiają poprawne działanie tej aplikacji.
  • Analityk aplikacji: W celu pracy na stanowisku analityk aplikacji należy ukończyć studia informatyczne, najlepiej studia z zakresu programowania. Analityk aplikacji odpowiada za kontakty z klientem, analizuje i przedstawia jego potrzeby zespołowi. W trakcie pracy zajmuje się zarządzaniem, monitorowaniem i usprawnianiem działania aplikacji. Najczęściej osoba ta sporządza specyfikacje wprowadzanych rozwiązań i definiuje wymagania klienta. To kolejne bardzo ważne stanowisko w pracy zespołu programistycznego, które związane jest z kontaktem z klientem.

Praca po studiach w Szczecinie i w zachodniopomorskim

W Szczecinie zarejestrowanych jest około 70 tysięcy firm, co daje dużo możliwości zatrudnienia dla absolwentów oraz dla studentów, którzy wciąż kontynuują edukację. Stosunkowo łatwo wejść płynnie na rynek pracy, który poszukuje wykształconych specjalistów. Stopa bezrobocia w Szczecinie wynosi 3,9% i jest blisko dwukrotnie niższa od średniej krajowej. Miasto znane jest z tego, że stopa bezrobocia od lat utrzymuje się na bardzo niskim poziomie i region ten pod względem gospodarczym, należy do najbardziej atrakcyjnych w Polsce. W województwie zachodniopomorskim bezrobocie wynosi obecnie 7,8% i jest tylko nieznacznie wyższe od średniej krajowej. To sprawia, że nie tylko Szczecin, ale i inne, mniejsze miejscowości w okolicy, są atrakcyjnym miejscem pracy dla absolwentów. W miejscowościach nadmorskich bardzo rozwinięty jest sektor turystyczny, dlatego kierunki z nim związane cieszą się sporą popularnością i oferują studentom wiele możliwości. W Szczecinie znajdują się siedziby wielu renomowanych firm. Wśród nich warto wymienić między innymi firmę z sektora logistycznego OT Logistics, czy jednego z najbardziej znanych producentów alkoholi w Polsce, czyli Polmos Szczecin. Osoby związane z gospodarką morską mogą poszukiwać pracy w Porcie Szczecin lub też w tutejszych stoczniach i u producentów osprzętu dla statków. Do czołowych pracodawców zaliczają się Euroafrica Linie Żeglugowe i Cefarm Szczecin. W mieście znajduje się wiele rozwijających się firm, które zyskują dopiero na znaczeniu. Często zrzeszone są w Szczecińskim Parku Naukowo-Technologicznym. Wśród atrakcyjnych pracodawców znajdują się takie firmy i spółki jak Alsecco – Nowa Cukrownia, M4Wind, Winston Sp. z o. o., Żegluga Polska S.A., Agrorol Sp. z o. o. oraz Unity Line. Rynek pracy w Szczecinie jest bardzo różnorodny. Bardzo dobrze funkcjonuje sektor rolniczy oraz przetwórstwo i obróbka drewna z lokalnych lasów. Dzięki temu absolwenci mogą poszukiwać zatrudnienia w sektorze morskim, w transporcie, w obronności, w turystyce, w biznesie oraz w wielu innych sektorach.

Portal Studia.pl wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci pełnego dostępu do jego funkcjonalności i gromadzeniu danych analitycznych. View more
Akceptuję