Studia podyplomowe i MBA w Krakowie

Studia podyplomowe i MBA w Krakowie - na skróty

Znajdź kierunek studiów

Co to są studia podyplomowe?

Studia podyplomowe to specjalistyczne studia zawodowe, przeznaczone dla absolwentów studiów licencjackich, inżynierskich i magisterskich. Pozwalają zarówno na zdobycie nowego zawodu, jak i rozwinięcie specjalistycznych kwalifikacji. Pozwalają szybko uzyskać dostęp do części zawodów regulowanych. To studia trwające minimum 2 semestry (rok), ale częściej 1,5 roku (3 semestry) i więcej. Na koniec zwykle musisz napisać pracę zaliczeniową lub zdać egzamin końcowy. Alternatywą dla “podyplomówek” mogą być studia magisterskie drugiego stopnia.  Studia MBA — Master of Business Administration – to specyficzny rodzaj studiów podyplomowych, skierowanych przede wszystkim do kadry menedżerskiej. Trwają zazwyczaj 2 – 4 semestrów (1 rok do 2 lat). Program studiów jest bardzo szeroki i obejmuje m.in. takie dziedziny jak: księgowość, finanse, marketing, zarządzanie przedsiębiorstwem, prawo, korzystanie z systemów informacji oraz zarządzanie zasobami ludzkimi.  

Studia w Krakowie

Kraków jest stolicą województwa małopolskiego i jednocześnie drugim, największym miastem w Polsce. Nie dziwi zatem nikogo, że jest to również czołowy ośrodek akademicki, w którym działa jedna z najstarszych uczelni na świecie: Uniwersytet Jagielloński. Jeśli myślisz poważnie o swojej przyszłości zawodowej, to czeka na Ciebie tutaj dynamicznie rozwijający się rynek pracy. W Krakowie swoje siedziby ma m.in. szereg wiodących firm z sektora nowoczesnych technologii. Co można studiować w Krakowie? Jaką ofertę kształcenia mają krakowskie uczelnie? Dowiesz się tego na stronie krakow.studia.pl (kliknij tutaj, żeby sprawdzić pełną ofertę studiów).

Portal Studia.pl wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci pełnego dostępu do jego funkcjonalności i gromadzeniu danych analitycznych. View more
Akceptuję