Inżynieria lotnicza i kosmiczna - kierunek studiów

Inżynieria lotnicza i kosmiczna na skróty

Gdzie studiować inżynierię lotniczą i kosmiczną?

Wszystkie studia na kierunku inżynieria lotnicza i kosmiczna w Polsce

 • Niestety, nie znaleźliśmy wpisów pasujących do Twoich kryteriów Zresetuj filtry
 • List view

  Techniczne studia podyplomowe w Polsce

  Gdzie zdobywać wiedzę na studiach podyplomowych, kursach, szkoleniach?

  Poradniki dla przyszłych studentów inżynierii lotniczej i kosmicznej

  Opinie studentów, absolwentów i pracodawców

  Waves of water of the river and the sea meet each other during h
  Częstochowa
  Krzysztof Pełka

  Co to jest turbulencja?

  Czy turbulencja to zjawisko występujące tylko w samolotach? Jaki jest mechanizm jej powstawania? Czy można jej uniknąć? Czy ma jakieś pozytywne skutki? Co ma wspólnego

  Czytaj więcej »

  Zobacz inne kierunki techniczne

  Szukasz innych studiów technicznych? Sprawdź wszystkie kierunki techniczne.

  Czy warto studiować inżynierię lotniczą i kosmiczną?

  Zastanawiasz się nad studiowaniem kierunku inżynieria lotnicza i kosmiczna na uczelni prywatnej lub państwowej? Podpowiadamy, co warto o tym wiedzieć.

  Kierunek inżynieria lotnicza i kosmiczna w pigułce

  Co warto wiedzieć o kierunku inżynieria lotnicza i kosmiczna? Jeśli wahasz się, czy studiowanie inżynierii lotniczej i kosmicznej ma sens, to poniższe informacje będą dla Ciebie bardzo interesujące. Zanim przystąpisz do rekrutacji na studia o inżynierii lotniczej i kosmicznej – dowiedz się więcej o tym kierunku. Na pewno interesuje Cię program studiowania, co takiego będzie działo się na zajęciach. Tak naprawdę wiele zależy od uczelni, które prowadzą studia w zakresie inżynierii lotniczej i kosmicznej. Jednak w każdym przypadku będą one wiązały się z określonym profilem. Lotnictwo to wiedza o statkach powietrznych. Kosmonautyka to wiedza o lotach w przestrzeń kosmiczną, czyli poza atmosferę. Aby dotrzeć poza granice atmosfery, należy ją przekroczyć, więc obie dziedziny wiedzy uzupełniają się. Podczas wykładów, ćwiczeń i laboratoriów poznasz takie obszary kompetencji, wiedzy i umiejętności, jak aerodynamika, napędy statków powietrznych, język angielski, analiza matematyczna, modelowanie komputerowe, projektowanie napędów statków powietrznych, tworzenie systemów sterowania, projektowanie optymalnych rozwiązań aerodynamicznych, projektowanie załogowych i bezzałogowych statków powietrznych, projektowanie systemów nawigacji i podtrzymywania lotu. Są to studia inżynieryjne, a zatem dotyczą aspektów technicznych lotów w ziemskiej atmosferze i poza nią. Mamy tu oczywiście na myśli obiekty załogowe oraz bezzałogowe, takie jak drony różnego zastosowania. Przejrzyj dokładnie ofertę uczelni, które zachęcają do studiowania inżynierii lotniczej i kosmicznej. Zapoznaj się z oferowanymi specjalnościami, szczegółowym programem zajęć, poznaj wykładowców oraz współpracę z potencjalnymi pracodawcami. Ten kierunek może nie tylko stworzyć możliwości budowania kariery, ale i rozwijania pasji oraz poszerzania horyzontów.
  Kierunek inżynieria lotnicza i kosmiczna - program studiów, praca, zarobki (film)

  Zobacz kierunek studiów w wideopigułce. Dowiesz się najważniejszych informacji: o czym są te studia, czego można się na nich nauczyć, przedmioty w planie zajęć, jakie trzeba mieć predyspozycje do kierunku, z czego można pisać pracę dyplomową, gdzie można znaleźć pracę po studiach. Przejrzyj dokładnie ofertę uczelni, które zachęcają do studiowania inżynierii lotniczej i kosmicznej. Zapoznaj się z oferowanymi specjalnościami, szczegółowym programem zajęć, poznaj wykładowców oraz współpracę z potencjalnymi pracodawcami. Ten kierunek może nie tylko stworzyć możliwości budowania kariery, ale i rozwijania pasji oraz poszerzania horyzontów.

  Podyplomowe na kierunku inżynieria lotnicza i kosmiczna

  Co warto wiedzieć o podyplomowych studiach w zakresie inżynierii lotniczej i kosmicznej? Jeśli myślisz o podyplomówce jako absolwent studiów na kierunku inżynieria lotnicza i kosmiczna, to poniższe informacje będą dla Ciebie bardzo interesujące. Takie zdobywanie wiedzy i umiejętności może być bardzo efektywnym sposobem pozyskiwania nowych kompetencji. Po pierwsze – możesz wybrać studia podyplomowe ściśle związane z ukończonym kierunkiem studiów. Są to studia inżynieryjne, a zatem dotyczą aspektów technicznych lotów w ziemskiej atmosferze i poza nią. Mamy tu oczywiście na myśli obiekty załogowe oraz bezzałogowe, takie jak drony różnego zastosowania. Zatem możesz dzięki edukacji podyplomowej specjalizować się w jakimś obszarze inżynierii lotniczej i kosmicznej. Poszukaj programów podyplomówek, np. związanych z pogłębianiem wiedzy i umiejętności wyniesionych ze studiów, takich jak aerodynamika, napędy statków powietrznych, język angielski, analiza matematyczna, modelowanie komputerowe, projektowanie napędów statków powietrznych, tworzenie systemów sterowania, projektowanie optymalnych rozwiązań aerodynamicznych, projektowanie załogowych i bezzałogowych statków powietrznych, projektowanie systemów nawigacji i podtrzymywania lotu. Jednak nie ograniczaj się do myślenia tylko o studiach będących kontynuacją dotychczasowej ścieżki kształcenia, ale także komplementarnych do inżynierii lotniczej i kosmicznej. Zastanów się nad innymi podyplomowymi studiami z dziedzin o technice. Może także zainteresują cię różne kierunki skierowane do osób chcących awansować, rozwiać się zawodowo poprzez nowe uprawnienia, miękkie kompetencje, czy łączące specyfikę Twoich doświadczeń ze studiów, praktyk i staży z zarządzaniem projektami, ludźmi albo strukturami operacyjnymi.

  Praca po kierunku inżynieria lotnicza i kosmiczna

  Zastanawiasz się, jakie perspektywy pracy po skończeniu kierunku inżynieria lotnicza i kosmiczna?

  Zawód: Mechanik

  Mechanik to zawód o bardzo długiej tradycji. Rozwój technik komputerowych zmienił charakter tego zawodu. Pojawiło się wiele nowych specjalizacji. Zmieniły się metody projektowania i sposoby obróbki materiałów. Obecnie obserwuje się duże zapotrzebowanie rynku na wykwalifikowaną kadrę techniczną o profilu mechanicznym.

  Czytaj więcej »

  Zawód: Elektryk

  Praca elektryka wiążę się z dużą odpowiedzialnością za bezpieczeństwo ludzi korzystających z sieci energetycznej czy też nadzorowanych przez niego urządzeń. Elektrykiem może zostać każda osoba, która nie boi się prądu, jest bystra i zna zasady fizyki. Osoba ta powinna mieć dobry wzrok i słuch, posiadać zdolność koncentracji i mieć uzdolnenia techniczne, a zwłaszcza matematyczne.

  Czytaj więcej »

  Zawód: mechatronik

  Choć mechatronika istnieje jako dziedzina nauki dopiero kilkadziesiąt lat, jej rozwiązania towarzyszą nam każdego dnia. Jeśli na co dzień prowadzisz auto czy obsługujesz drukarkę, możesz podziękować mechatronikom, którzy opracowują oraz projektują urządzenia wykorzystując nowoczesne techniki sterowania. Jak zostać mechatronikiem, czym zajmuje się osoba na taki stanowisku i na jakie wynagrodzenie może liczyć? Jak zostać mechatronikiem? W Polsce można zdobyć wykształcenie

  Czytaj więcej »

  Możliwości zawodowe po kierunku inżynieria lotnicza i kosmiczna

  Jak będzie wyglądała Twoja przyszłość po studiach w zakresie inżynierii lotniczej i kosmicznej? Na pewno warto brać pod uwagę możliwości rozwoju po ich ukończeniu. Zastanów się, czy charakter pracy dla absolwentów kierunku studiów o technice zgodny jest z Twoimi predyspozycjami, charakterem i upodobaniami. Po tym kierunku studiów możesz brać pod uwagę budowanie swoich ścieżek kariery w firmach i instytucjach publicznych, poprzez zatrudnienie w laboratoriach badawczych, podjęcie pracy w działach projektowych firm lotniczych, wykonywanie ekspertyz na potrzeby branży lotniczej, pracę w portach lotniczych, zatrudnienie w obsłudze naziemnej. Możesz też założyć własną działalność gospodarczą. Kompetencje wyniesione ze studiów pomogą w prowadzeniu własnego biznesu. Masz szansę na sukces zarówno w branży bezpośrednio związanej z kierunkiem inżynieria lotnicza i kosmiczna, jak i w innych sektorach gospodarki. Wykorzystasz wtedy kompetencje miękkie i doświadczenia związane z pracą w kołach naukowych, zdobyte podczas praktyk studenckich oraz w programach stażowych. Oczywiście jakość studiów to nie wszystko. O sukcesie zawodowym po ukończeniu studiów w zakresie inżynierii lotniczej i kosmicznej będą decydowały także Twoje predyspozycje do tego kierunku studiów i do pracy po ich ukończeniu, takie jak: precyzja, techniczny umysł, talent inżynieryjny, kreatywność, innowacyjność, uważność. Na pewno pomoże w wyborze dalszej drogi zawodowej profilowanie zainteresowań podczas wyboru seminarium dyplomowego oraz tematu pracy dyplomowej. Możesz zagłębiać się w szczegółowe obszary inżynierii lotniczej i kosmicznej i tworzyć prace dyplomowe na tematy takie jak: demonstrator łazika księżycowego-marsjańskiego w rzeczywistości wirtualnej, wirtualna podróż po Układzie Słonecznym z wykorzystaniem nawigacji kosmicznej, projekt i implementacja symulatora układów optoelektronicznych obserwacji Ziemi, trójwymiarowy model marsjańskiej bazy kosmicznej.
  Portal Studia.pl wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci pełnego dostępu do jego funkcjonalności i gromadzeniu danych analitycznych. View more
  Akceptuję