Site logo

Elektrotechnika - kierunek studiów

Elektrotechnika na skróty

Gdzie studiować elektrotechnikę?

Wszystkie studia na kierunku elektrotechnika w Polsce

List view

Znajdź elektrotechnikę w swoim mieście i województwie

Sprawdź, jakie studia z elektroniki możesz studiować we wszystkich regionach

Poradniki dla przyszłych studentów elektrotechniki

Opinie studentów, absolwentów i pracodawców

Czy warto studiować elektrotechnikę?

Zastanawiasz się nad studiowaniem kierunku elektrotechnika na uczelni prywatnej lub państwowej? Podpowiadamy, co warto o tym wiedzieć.

Kierunek elektrotechnika w pigułce

Co warto wiedzieć o kierunku elektrotechnika? Jeśli wahasz się, czy studiowanie elektrotechniki ma sens, to poniższe informacje będą dla Ciebie bardzo interesujące. Zanim przystąpisz do rekrutacji na studia elektrotechniczne – dowiedz się więcej o tym kierunku. Na pewno interesuje Cię program studiowania, co takiego będzie działo się na zajęciach. Tak naprawdę wiele zależy od uczelni, które prowadzą studia w zakresie elektrotechniki. Jednak w każdym przypadku będą one wiązały się z określonym profilem. Elektrotechnika to inaczej inżynieria elektryczna. Związana jest z wytwarzaniem, przekształcaniem, przesyłaniem, rozdzielaniem, magazynowaniem i użytkowaniem prądu elektrycznego. Podczas wykładów, ćwiczeń i laboratoriów poznasz takie obszary kompetencji, wiedzy i umiejętności, jak obwody elektryczne, propedeutyka matematyki, laboratorium fizyki, metody numeryczne, geometria wykreślna, znajomość i zastosowanie urządzeń elektrotechnicznych, znajomość problematyki związanej z przesyłem prądu, zastosowanie wiedzy o różnych metodach wytwarzania prądu elektrycznego, budowanie systemów oraz przemysłowych instalacji elektrycznych, bezpieczne użytkowanie urządzeń elektrotechnicznych. Elektrotechnika ma niezwykle szerokie zastosowania, co daje duże możliwości na rynku pracy. Jest to kierunek, który przeżywa znaczne przeobrażenia i rozwija się bardzo dynamicznie. Przejrzyj dokładnie ofertę uczelni, które zachęcają do studiowania elektrotechniki. Zapoznaj się z oferowanymi specjalnościami, szczegółowym programem zajęć, poznaj wykładowców oraz współpracę z potencjalnymi pracodawcami. Ten kierunek może nie tylko stworzyć możliwości budowania kariery, ale i rozwijania pasji oraz poszerzania horyzontów.

Studia podyplomowe z elektrotechniki

Szukasz innych studiów elektronicznych? Gdzie w zdobywać wiedzę na studiach podyplomowych, kursach, szkoleniach stacjonarnych i on-line?

Możliwości zawodowe po kierunku elektrotechnika

Jak będzie wyglądała Twoja przyszłość po studiach elektrotechnicznych? Na pewno warto brać pod uwagę możliwości rozwoju po ich ukończeniu. Zastanów się, czy charakter pracy dla absolwentów kierunku studiów o technice zgodny jest z Twoimi predyspozycjami, charakterem i upodobaniami. Po tym kierunku studiów możesz brać pod uwagę budowanie swoich ścieżek kariery w firmach i instytucjach publicznych, poprzez pracę w elektrowniach i stacjach przesyłowych, kierowanie firmą w branży elektrotechnicznej, pracę w firmach w branży energetycznej, pracę w przemyśle ciężkim, pracę w instytucjach rządowych zajmujących się energetyką. Możesz też założyć własną działalność gospodarczą. Kompetencje wyniesione ze studiów pomogą w prowadzeniu własnego biznesu. Masz szansę na sukces zarówno w branży bezpośrednio związanej z kierunkiem elektrotechnika, jak i w innych sektorach gospodarki. Wykorzystasz wtedy kompetencje miękkie i doświadczenia związane z pracą w kołach naukowych, zdobyte podczas praktyk studenckich oraz w programach stażowych. Oczywiście jakość studiów to nie wszystko. O sukcesie zawodowym po ukończeniu studiów elektrotechnicznych będą decydowały także Twoje predyspozycje do tego kierunku studiów i do pracy po ich ukończeniu, takie jak: precyzja, odpowiedzialność, ostrożność, ścisły umysł, dokładność, kreatywność. Na pewno pomoże w wyborze dalszej drogi zawodowej profilowanie zainteresowań podczas wyboru seminarium dyplomowego oraz tematu pracy dyplomowej. Możesz zagłębiać się w szczegółowe obszary elektrotechniki i tworzyć prace dyplomowe na tematy takie jak: realizacja idei Smart City przez systemy sterowania i nadzoru, transformatory nadprzewodnikowe HTS, analiza efektywności pracy i sprawności pompy ciepła, model numeryczny przepustów prądowych chłodzonych kontaktowo.

Zobacz inne kierunki techniczne

Szukasz innych studiów technicznych? Sprawdź wszystkie kierunki techniczne.

Portal Studia.pl wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci pełnego dostępu do jego funkcjonalności i gromadzeniu danych analitycznych. View more
Akceptuję