Geodezja i kartografia - kierunek studiów

Geodezja i kartografia na skróty

Gdzie studiować geodezję i kartografię?

Wszystkie studia na kierunku geodezja i kartografia w Polsce

 • Niestety, nie znaleźliśmy wpisów pasujących do Twoich kryteriów Zresetuj filtry
 • List view

  Techniczne studia podyplomowe w Polsce

  Gdzie zdobywać wiedzę na studiach podyplomowych, kursach, szkoleniach?

  Poradniki dla przyszłych studentów geodezji i kartografii

  Opinie studentów, absolwentów i pracodawców

  Budownictwo
  Redakcja Studia.pl

  Zawód: Geodeta

  Praca geodety jest niezbędna przy wytyczaniu planu każdej budowy, autostrady, do dokonywania pomiarów pod wszelkie instalacje biegnące pod ziemią. To zdecydowanie jeden z tych zawodów,

  Czytaj więcej »

  Zobacz inne kierunki techniczne

  Szukasz innych studiów technicznych? Sprawdź wszystkie kierunki techniczne.

  Czy warto studiować geodezję i kartografię?

  Zastanawiasz się nad studiowaniem kierunku geodezja i kartografia na uczelni prywatnej lub państwowej? Podpowiadamy, co warto o tym wiedzieć.

  Kierunek geodezja i kartografia w pigułce

  Co warto wiedzieć o kierunku geodezja i kartografia? Jeśli wahasz się, czy studiowanie geodezji i kartografii ma sens, to poniższe informacje będą dla Ciebie bardzo interesujące. Zanim przystąpisz do rekrutacji na studia geodezyjne i kartograficzne – dowiedz się więcej o tym kierunku. Na pewno interesuje Cię program studiowania, co takiego będzie działo się na zajęciach. Tak naprawdę wiele zależy od uczelni, które prowadzą studia w zakresie geodezji i kartografii. Jednak w każdym przypadku będą one wiązały się z określonym profilem. Geodezja to nie tylko miernictwo. Jednym z jej celów jest dokładne ustalenie wielkości oraz kształtu globu, aby precyzyjnie wyznaczać położenie punktów na Ziemi. Podczas wykładów, ćwiczeń i laboratoriów poznasz takie obszary kompetencji, wiedzy i umiejętności, jak grafika inżynierska, analiza matematyczna, podstawy geodezji, zajęcia terenowe, geometria w geodezji, używanie technik komputerowych w pracy, sporządzanie map terenu na potrzeby urzędów, ustalanie odległości i wysokości w terenie, stosowanie przepisów prawa, prowadzenie i dokumentowanie pomiarów geodezyjnych. Wynikiem prac geodetów mogą być mapy czy profile topograficzne. Nauka o sporządzaniu map nazywana jest kartografią. Wraz z geodezją dziedzina ta ma ogromne znaczenie w nawigacji, budownictwie i wielu innych obszarach. Przejrzyj dokładnie ofertę uczelni, które zachęcają do studiowania geodezji i kartografii. Zapoznaj się z oferowanymi specjalnościami, szczegółowym programem zajęć, poznaj wykładowców oraz współpracę z potencjalnymi pracodawcami. Ten kierunek może nie tylko stworzyć możliwości budowania kariery, ale i rozwijania pasji oraz poszerzania horyzontów.
  Kierunek geodezja i kartografia - program studiów, praca, zarobki (film)

  Zobacz kierunek studiów w wideopigułce. Dowiesz się najważniejszych informacji: o czym są te studia, czego można się na nich nauczyć, przedmioty w planie zajęć, jakie trzeba mieć predyspozycje do kierunku, z czego można pisać pracę dyplomową, gdzie można znaleźć pracę po studiach. Przejrzyj dokładnie ofertę uczelni, które zachęcają do studiowania geodezji i kartografii. Zapoznaj się z oferowanymi specjalnościami, szczegółowym programem zajęć, poznaj wykładowców oraz współpracę z potencjalnymi pracodawcami. Ten kierunek może nie tylko stworzyć możliwości budowania kariery, ale i rozwijania pasji oraz poszerzania horyzontów.

  Podyplomowe na kierunku geodezja i kartografia

  Co warto wiedzieć o podyplomowych studiach geodezyjnych i kartograficznych? Jeśli myślisz o podyplomówce jako absolwent studiów na kierunku geodezja i kartografia, to poniższe informacje będą dla Ciebie bardzo interesujące. Takie zdobywanie wiedzy i umiejętności może być bardzo efektywnym sposobem pozyskiwania nowych kompetencji. Po pierwsze – możesz wybrać studia podyplomowe ściśle związane z ukończonym kierunkiem studiów. Wynikiem prac geodetów mogą być mapy czy profile topograficzne. Nauka o sporządzaniu map nazywana jest kartografią. Wraz z geodezją dziedzina ta ma ogromne znaczenie w nawigacji, budownictwie i wielu innych obszarach. Zatem możesz dzięki edukacji podyplomowej specjalizować się w jakimś obszarze geodezji i kartografii. Poszukaj programów podyplomówek, np. związanych z pogłębianiem wiedzy i umiejętności wyniesionych ze studiów, takich jak grafika inżynierska, analiza matematyczna, podstawy geodezji, zajęcia terenowe, geometria w geodezji, używanie technik komputerowych w pracy, sporządzanie map terenu na potrzeby urzędów, ustalanie odległości i wysokości w terenie, stosowanie przepisów prawa, prowadzenie i dokumentowanie pomiarów geodezyjnych. Jednak nie ograniczaj się do myślenia tylko o studiach będących kontynuacją dotychczasowej ścieżki kształcenia, ale także komplementarnych do geodezji i kartografii. Zastanów się nad innymi podyplomowymi studiami z dziedzin o technice. Może także zainteresują cię różne kierunki skierowane do osób chcących awansować, rozwiać się zawodowo poprzez nowe uprawnienia, miękkie kompetencje, czy łączące specyfikę Twoich doświadczeń ze studiów, praktyk i staży z zarządzaniem projektami, ludźmi albo strukturami operacyjnymi.

  Praca po kierunku geodezja i kartografia

  Zastanawiasz się, jakie perspektywy pracy po skończeniu kierunku geodezja i kartografia?

  Zawód: Elektryk

  Praca elektryka wiążę się z dużą odpowiedzialnością za bezpieczeństwo ludzi korzystających z sieci energetycznej czy też nadzorowanych przez niego urządzeń. Elektrykiem może zostać każda osoba, która nie boi się prądu, jest bystra i zna zasady fizyki. Osoba ta powinna mieć dobry wzrok i słuch, posiadać zdolność koncentracji i mieć uzdolnenia techniczne, a zwłaszcza matematyczne.

  Czytaj więcej »

  Zawód: Mechanik

  Mechanik to zawód o bardzo długiej tradycji. Rozwój technik komputerowych zmienił charakter tego zawodu. Pojawiło się wiele nowych specjalizacji. Zmieniły się metody projektowania i sposoby obróbki materiałów. Obecnie obserwuje się duże zapotrzebowanie rynku na wykwalifikowaną kadrę techniczną o profilu mechanicznym.

  Czytaj więcej »

  Zawód: mechatronik

  Choć mechatronika istnieje jako dziedzina nauki dopiero kilkadziesiąt lat, jej rozwiązania towarzyszą nam każdego dnia. Jeśli na co dzień prowadzisz auto czy obsługujesz drukarkę, możesz podziękować mechatronikom, którzy opracowują oraz projektują urządzenia wykorzystując nowoczesne techniki sterowania. Jak zostać mechatronikiem, czym zajmuje się osoba na taki stanowisku i na jakie wynagrodzenie może liczyć? Jak zostać mechatronikiem? W Polsce można zdobyć wykształcenie

  Czytaj więcej »

  Możliwości zawodowe po kierunku geodezja i kartografia

  Jak będzie wyglądała Twoja przyszłość po studiach geodezyjnych i kartograficznych? Na pewno warto brać pod uwagę możliwości rozwoju po ich ukończeniu. Zastanów się, czy charakter pracy dla absolwentów kierunku studiów o technice zgodny jest z Twoimi predyspozycjami, charakterem i upodobaniami. Po tym kierunku studiów możesz brać pod uwagę budowanie swoich ścieżek kariery w firmach i instytucjach publicznych, poprzez prowadzenie własnego biura geodezyjnego, pracę w firmie geodezyjnej, pracę w jednostkach samorządu terytorialnego, handel specjalistycznym sprzętem geodezyjnym, pracę w wydawnictwie kartograficznym. Możesz też założyć własną działalność gospodarczą. Kompetencje wyniesione ze studiów pomogą w prowadzeniu własnego biznesu. Masz szansę na sukces zarówno w branży bezpośrednio związanej z kierunkiem geodezja i kartografia, jak i w innych sektorach gospodarki. Wykorzystasz wtedy kompetencje miękkie i doświadczenia związane z pracą w kołach naukowych, zdobyte podczas praktyk studenckich oraz w programach stażowych. Oczywiście jakość studiów to nie wszystko. O sukcesie zawodowym po ukończeniu studiów geodezyjnych i kartograficznych będą decydowały także Twoje predyspozycje do tego kierunku studiów i do pracy po ich ukończeniu, takie jak: precyzja i dokładność, skrupulatność, wyobraźnia przestrzenna, dobra pamięć, uzdolnienia techniczne, ścisły umysł. Na pewno pomoże w wyborze dalszej drogi zawodowej profilowanie zainteresowań podczas wyboru seminarium dyplomowego oraz tematu pracy dyplomowej. Możesz zagłębiać się w szczegółowe obszary geodezji i kartografii i tworzyć prace dyplomowe na tematy takie jak: wykorzystanie fotogrametrii w geodezji inżynieryjnej na przykładzie wybranego obiektu, analiza ruchu obiektów z wykorzystaniem metod fotogrametrii i teledetekcji bliskiego zasięgu, pomiary geodezyjne ugięcia przęseł i przemieszczeń podpór mostów, pomiary zwisu odciągów linowych masztów.
  Portal Studia.pl wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci pełnego dostępu do jego funkcjonalności i gromadzeniu danych analitycznych. View more
  Akceptuję