“Dobry inżynier zawsze znajdzie pracę” – to krążace w społeczeństwie powiedzonko ma jednak wiele wspólnego z faktami. Absolwenci kierunków inżynierskich nie mają raczej problemów na rynku pracy. Posiadane przez nich umiejętności są niezwykle cenione przez pracodawców, co znajduje odzwierciedlenie zarówno w wysokości zarobków, jak i dostępnych ofertach pracy.
{{locationDetails}}
Techniczne studia podyplomowe to bardzo zróżnicowana oferta programów kształcenia. To kierunki podyplomowe, które dają nowe kompetencje i rozwijają te dotychczasowe u osób wykonujących zawody inżynierskie. Techniczne studia podyplomowe pomagają inżynierom w zdobywaniu nowych kwalifikacji – niezbędnych do awansu zawodowego lub zmiany branży.
Budownictwo, mechanika i budowa maszyn, mechatronika, elektronika, inżynieria materiałowa czy automatyka i robotyka… Możliwości jest oczywiście wiele, ale każda wiąże się z przymusem wcześniejszego ukończenia studiów inżynierskich. Studia podyplomowe mają natomiast pomóc absolwentom studiów I stopnia w wejściu na rynek pracy lub rozwijaniu posiadanych kompetencji. W tej branży to jednak konkretne doświadczenie zawodowe i zrealizowane projekty są kluczem do sukcesu!
Jeśli zastanawiasz się nad wyborem podyplomowych studiów technicznych, to niezwykle pomocne okażą się dla Ciebie zebrane przez nas materiały i artykuły. Dowiesz się z nich wiele na temat zarówno samych studiów, jak i perspektyw zatrudnienia po ich ukończeniu. Sprawdzisz również opinie absolwentów popularnych kierunków, dzięki czemu Twoja finalna decyzja o wyborze będzie przemyślana i poparta konkretnymi argumentami.