Telekomunikacja - kierunek studiów

Telekomunikacja na skróty

Gdzie studiować telekomunikację?

Wszystkie studia na kierunku telekomunikacja w Polsce

 • Niestety, nie znaleźliśmy wpisów pasujących do Twoich kryteriów Zresetuj filtry
 • List view

  Znajdź telekomunikację w swoim mieście i województwie

  Sprawdź, jakie studia z logistyki możesz studiować we wszystkich regionach

  Poradniki dla przyszłych studentów telekomunikacji

  Opinie studentów, absolwentów i pracodawców

  Czy warto studiować telekomunikację?

  Zastanawiasz się nad studiowaniem kierunku telekomunikacja na uczelni prywatnej lub państwowej? Podpowiadamy, co warto o tym wiedzieć.

  Kierunek telekomunikacja w pigułce

  Co warto wiedzieć o kierunku telekomunikacja? Jeśli wahasz się, czy studiowanie telekomunikacji ma sens, to poniższe informacje będą dla Ciebie bardzo interesujące. Zanim przystąpisz do rekrutacji na studia telekomunikacyjne – dowiedz się więcej o tym kierunku. Na pewno interesuje Cię program studiowania, co takiego będzie działo się na zajęciach. Tak naprawdę wiele zależy od uczelni, które prowadzą studia w zakresie telekomunikacji. Jednak w każdym przypadku będą one wiązały się z określonym profilem. Telekomunikacja to dziedzina, zajmująca się przesyłem informacji przy użyciu środków łączności. Bardzo trudno byłoby wymienić wszystkie obszary, w których telekomunikacja znajduje swoje zastosowanie. Podczas wykładów, ćwiczeń i laboratoriów poznasz takie obszary kompetencji, wiedzy i umiejętności, jak algebra i teoria mnogości, analiza matematyczna, probabilistyka, podstawy pomiarów, fizyka ogólna, opanowanie różnych technologii przesyłu danych, rozumienie różnych sposobów kompresji sygnału, poznanie zasad łączności komórkowej, projektowanie i budowanie sieci telekomunikacyjnych, wykorzystanie aparatury telekomunikacyjnej. Z pewnością nie chodzi jedynie o sieci telefoniczne. Łączność radiowa, analogowa i cyfrowa, połączenia światłowodowe, a nawet próby przesyłania informacji za pomocą kwantów to także telekomunikacja. Przejrzyj dokładnie ofertę uczelni, które zachęcają do studiowania telekomunikacji. Zapoznaj się z oferowanymi specjalnościami, szczegółowym programem zajęć, poznaj wykładowców oraz współpracę z potencjalnymi pracodawcami. Ten kierunek może nie tylko stworzyć możliwości budowania kariery, ale i rozwijania pasji oraz poszerzania horyzontów.

  Studia podyplomowe z telekomunikacji

  Szukasz innych studiów telekomunikacyjnych? Gdzie w zdobywać wiedzę na studiach podyplomowych, kursach, szkoleniach stacjonarnych i on-line?

  Możliwości zawodowe po kierunku telekomunikacja

  Jak będzie wyglądała Twoja przyszłość po studiach telekomunikacyjnych? Na pewno warto brać pod uwagę możliwości rozwoju po ich ukończeniu. Zastanów się, czy charakter pracy dla absolwentów kierunku studiów o technice zgodny jest z Twoimi predyspozycjami, charakterem i upodobaniami. Po tym kierunku studiów możesz brać pod uwagę budowanie swoich ścieżek kariery w firmach i instytucjach publicznych, poprzez pracę dla sieci telekomunikacyjnej, handel aparaturą telekomunikacyjną, pracę w centrach danych, budowanie systemów łączności radiowej, pracę w służbach mundurowych. Możesz też założyć własną działalność gospodarczą. Kompetencje wyniesione ze studiów pomogą w prowadzeniu własnego biznesu. Masz szansę na sukces zarówno w branży bezpośrednio związanej z kierunkiem telekomunikacja, jak i w innych sektorach gospodarki. Wykorzystasz wtedy kompetencje miękkie i doświadczenia związane z pracą w kołach naukowych, zdobyte podczas praktyk studenckich oraz w programach stażowych. Oczywiście jakość studiów to nie wszystko. O sukcesie zawodowym po ukończeniu studiów telekomunikacyjnych będą decydowały także Twoje predyspozycje do tego kierunku studiów i do pracy po ich ukończeniu, takie jak: ścisły umysł, precyzja, dokładność, zaangażowanie, dociekliwość, samodyscyplina. Na pewno pomoże w wyborze dalszej drogi zawodowej profilowanie zainteresowań podczas wyboru seminarium dyplomowego oraz tematu pracy dyplomowej. Możesz zagłębiać się w szczegółowe obszary telekomunikacji i tworzyć prace dyplomowe na tematy takie jak: transmisja LTE w trybie TDD, badania jakości transmisji wybranych sygnałów TCM, własności widmowe sygnałów z ciągłą modulacją fazy, algorytmy wykrywania lokalizacji węzłów sieci sensorowej.

  Zobacz inne kierunki techniczne

  Szukasz innych studiów technicznych? Sprawdź wszystkie kierunki techniczne.

  Portal Studia.pl wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci pełnego dostępu do jego funkcjonalności i gromadzeniu danych analitycznych. View more
  Akceptuję