Mechanika i budowa maszyn - kierunek studiów

Mechanika i budowa maszyn na skróty

Gdzie studiować mechanikę i budowę maszyn?

Wszystkie studia na kierunku mechanika i budowa maszyn w Polsce

 • Niestety, nie znaleźliśmy wpisów pasujących do Twoich kryteriów Reset Filters
 • Techniczne studia podyplomowe w Polsce studia podyplomowe w Polsce

  Gdzie zdobywać wiedzę na studiach podyplomowych, kursach, szkoleniach?

  Poradniki dla przyszłych studentów mechaniki i budowy maszyn

  Opinie studentów, absolwentów i pracodawców

  Zobacz inne kierunki techniczne

  Szukasz innych studiów technicznych? Sprawdź wszystkie kierunki techniczne.

  Czy warto studiować mechanikę i budowę maszyn?

  Zastanawiasz się nad studiowaniem kierunku mechanika i budowa maszyn na uczelni prywatnej lub państwowej? Podpowiadamy, co warto o tym wiedzieć.

  Kierunek mechanika i budowa maszyn w pigułce

  Co warto wiedzieć o kierunku mechanika i budowa maszyn? Jeśli wahasz się, czy studiowanie mechaniki i budowy maszyn ma sens, to poniższe informacje będą dla Ciebie bardzo interesujące. Zanim przystąpisz do rekrutacji na studia o mechanice i budowie maszyn – dowiedz się więcej o tym kierunku. Na pewno interesuje Cię program studiowania, co takiego będzie działo się na zajęciach. Tak naprawdę wiele zależy od uczelni, które prowadzą studia w zakresie mechaniki i budowy maszyn. Jednak w każdym przypadku będą one wiązały się z określonym profilem. Jest to dziedzina, badająca rozwiązywanie problemów za pomocą środków technicznych. Budowa maszyn i wytwarzanie maszyn wiąże się z zastosowaniem wiedzy z zakresu fizyki, materiałoznawstwa czy metalurgii. Podczas wykładów, ćwiczeń i laboratoriów poznasz takie obszary kompetencji, wiedzy i umiejętności, jak równania różniczkowe, mechanika ogólna, podstawy automatyki, techniki i systemy pomiarowe, cad, opanowanie rysunku technicznego i projektowania komputerowego, dobieranie odpowiednich materiałów i technik obróbki, serwisowanie i eksploatacja maszyn, zapewnienie bezawaryjnej pracy maszyn, przygotowanie maszyn i urządzeń do bezpiecznego użytkowania. Jest to kierunek, na którym można się nauczyć projektowania, wytwarzania oraz budowy, serwisowania i eksploatacji różnego rodzaju maszyn, takich jak pojazdy czy elementy linii produkcyjnych. Przejrzyj dokładnie ofertę uczelni, które zachęcają do studiowania mechaniki i budowy maszyn. Zapoznaj się z oferowanymi specjalnościami, szczegółowym programem zajęć, poznaj wykładowców oraz współpracę z potencjalnymi pracodawcami. Ten kierunek może nie tylko stworzyć możliwości budowania kariery, ale i rozwijania pasji oraz poszerzania horyzontów.
  Kierunek mechanika i budowa maszyn - program studiów, praca, zarobki (film)

  Zobacz kierunek studiów w wideopigułce. Dowiesz się najważniejszych informacji: o czym są te studia, czego można się na nich nauczyć, przedmioty w planie zajęć, jakie trzeba mieć predyspozycje do kierunku, z czego można pisać pracę dyplomową, gdzie można znaleźć pracę po studiach. Przejrzyj dokładnie ofertę uczelni, które zachęcają do studiowania mechaniki i budowy maszyn. Zapoznaj się z oferowanymi specjalnościami, szczegółowym programem zajęć, poznaj wykładowców oraz współpracę z potencjalnymi pracodawcami. Ten kierunek może nie tylko stworzyć możliwości budowania kariery, ale i rozwijania pasji oraz poszerzania horyzontów.

  Podyplomowe na kierunku mechanika i budowa maszyn

  Co warto wiedzieć o podyplomowych studiach w zakresie mechaniki i budowy maszyn? Jeśli myślisz o podyplomówce jako absolwent studiów na kierunku mechanika i budowa maszyn, to poniższe informacje będą dla Ciebie bardzo interesujące. Takie zdobywanie wiedzy i umiejętności może być bardzo efektywnym sposobem pozyskiwania nowych kompetencji. Po pierwsze – możesz wybrać studia podyplomowe ściśle związane z ukończonym kierunkiem studiów. Jest to kierunek, na którym można się nauczyć projektowania, wytwarzania oraz budowy, serwisowania i eksploatacji różnego rodzaju maszyn, takich jak pojazdy czy elementy linii produkcyjnych. Zatem możesz dzięki edukacji podyplomowej specjalizować się w jakimś obszarze mechanice i budowie maszyn. Poszukaj programów podyplomówek, np. związanych z pogłębianiem wiedzy i umiejętności wyniesionych ze studiów, takich jak równania różniczkowe, mechanika ogólna, podstawy automatyki, techniki i systemy pomiarowe, cad, opanowanie rysunku technicznego i projektowania komputerowego, dobieranie odpowiednich materiałów i technik obróbki, serwisowanie i eksploatacja maszyn, zapewnienie bezawaryjnej pracy maszyn, przygotowanie maszyn i urządzeń do bezpiecznego użytkowania. Jednak nie ograniczaj się do myślenia tylko o studiach będących kontynuacją dotychczasowej ścieżki kształcenia, ale także komplementarnych do mechaniki i budowy maszyn. Zastanów się nad innymi podyplomowymi studiami z dziedzin o technice. Może także zainteresują cię różne kierunki skierowane do osób chcących awansować, rozwiać się zawodowo poprzez nowe uprawnienia, miękkie kompetencje, czy łączące specyfikę Twoich doświadczeń ze studiów, praktyk i staży z zarządzaniem projektami, ludźmi albo strukturami operacyjnymi.

  Praca po kierunku mechanika i budowa maszyn

  Zastanawiasz się, jakie perspektywy pracy po skończeniu kierunku mechanika i budowa maszyn?

  Zawód: Elektryk

  Praca elektryka wiążę się z dużą odpowiedzialnością za bezpieczeństwo ludzi korzystających z sieci energetycznej czy też nadzorowanych przez niego urządzeń. Elektrykiem może zostać każda osoba, która nie boi się prądu, jest bystra i zna zasady fizyki. Osoba ta powinna mieć dobry wzrok i słuch, posiadać zdolność koncentracji i mieć uzdolnenia techniczne, a zwłaszcza matematyczne.

  Czytaj więcej »

  Zawód: Mechanik

  Mechanik to zawód o bardzo długiej tradycji. Rozwój technik komputerowych zmienił charakter tego zawodu. Pojawiło się wiele nowych specjalizacji. Zmieniły się metody projektowania i sposoby obróbki materiałów. Obecnie obserwuje się duże zapotrzebowanie rynku na wykwalifikowaną kadrę techniczną o profilu mechanicznym.

  Czytaj więcej »

  Zawód: mechatronik

  Choć mechatronika istnieje jako dziedzina nauki dopiero kilkadziesiąt lat, jej rozwiązania towarzyszą nam każdego dnia. Jeśli na co dzień prowadzisz auto czy obsługujesz drukarkę, możesz podziękować mechatronikom, którzy opracowują oraz projektują urządzenia wykorzystując nowoczesne techniki sterowania. Jak zostać mechatronikiem, czym zajmuje się osoba na taki stanowisku i na jakie wynagrodzenie może liczyć? Jak zostać mechatronikiem? W Polsce można zdobyć wykształcenie

  Czytaj więcej »

  Możliwości zawodowe po kierunku mechanika i budowa maszyn

  Jak będzie wyglądała Twoja przyszłość po studiach w zakresie mechaniki i budowy maszyn? Na pewno warto brać pod uwagę możliwości rozwoju po ich ukończeniu. Zastanów się, czy charakter pracy dla absolwentów kierunku studiów o technice zgodny jest z Twoimi predyspozycjami, charakterem i upodobaniami. Po tym kierunku studiów możesz brać pod uwagę budowanie swoich ścieżek kariery w firmach i instytucjach publicznych, poprzez pracę w biurze projektowym, pełnienie funkcji inżyniera w fabryce, utrzymywanie sprawności i bezawaryjności parku maszynowego, budowę maszyn eksperymentalnych w laboratorium, rozpoczęcie studiów doktoranckich i pracy nad dysertacją. Możesz też założyć własną działalność gospodarczą. Kompetencje wyniesione ze studiów pomogą w prowadzeniu własnego biznesu. Masz szansę na sukces zarówno w branży bezpośrednio związanej z kierunkiem mechanika i budowa maszyn, jak i w innych sektorach gospodarki. Wykorzystasz wtedy kompetencje miękkie i doświadczenia związane z pracą w kołach naukowych, zdobyte podczas praktyk studenckich oraz w programach stażowych. Oczywiście jakość studiów to nie wszystko. O sukcesie zawodowym po ukończeniu studiów w zakresie mechaniki i budowy maszyn będą decydowały także Twoje predyspozycje do tego kierunku studiów i do pracy po ich ukończeniu, takie jak: precyzja, dokładność, odpowiedzialność, zdolności manualne, talent techniczny, zdolności inżynierskie. Na pewno pomoże w wyborze dalszej drogi zawodowej profilowanie zainteresowań podczas wyboru seminarium dyplomowego oraz tematu pracy dyplomowej. Możesz zagłębiać się w szczegółowe obszary mechaniki i budowy maszyn i tworzyć prace dyplomowe na tematy takie jak: wpływ perforacji na stateczność słupów ze swobodnym usztywnieniem brzegowym, projekt dwuosiowego manipulatora portalowego, projekt HDS do załadunku i rozładunku drewna z samochodu, badania współczynnika sprzężenia ciernego w przenośniku pochyłym.
  Portal Studia.pl wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci pełnego dostępu do jego funkcjonalności i gromadzeniu danych analitycznych. View more
  Akceptuję