Site logo

Studia na kierunku Inżynieria pojazdów elektrycznych i hybrydowych

Cenisz nieszablonowość? Lubisz wyprzedzać przyszłość? Masz pomysły i chcesz się realizować w ciekawym zawodzie? Zacznij studia na Inżynierii pojazdów elektrycznych i hybrydowych. To nowatorski kierunek dla osób kreatywnych. Celem studiów jest wykształcenie specjalistów zajmujących się wymyślaniem, konstruowaniem i testowaniem pojazdów nowej generacji, zasilanych silnikami ekologicznymi, które nie zanieczyszczają środowiska naturalnego. Maturzyści chętni do podjęcia studiów na tym kierunku muszą wykazać się doskonałą wiedzą i umiejętnościami z zakresu matematyki i fizyki.

W trakcie studiów:

Zagadnienia z tych dziedzin wiedzy dominują w programie studiów na Inżynierii pojazdów elektrycznych i hybrydowych. Dodatkowym atutem będzie zapewne doskonała obsługa komputera, a zwłaszcza programów graficznych, nastawionych na projektowanie oraz języka obcego w stopniu umożliwiającym swobodną komunikację. Na studentów czeka bardzo intensywny program nauczania. Oprócz przedmiotów, które znanych ze szkoły średniej (matematyka, fizyka, chemia, wf), zetkną się z przedmiotami bardziej specjalistycznymi, takimi jak choćby elektrotechnika, meteorologia i zmianność, wytrzymałość materiałów oraz wiele innych.

Opanowanie wszystkich zagadnień pozwoli nabyć niezbędne umiejętności w konstruowaniu niezwykłych pojazdów napędzanych jednostkami o dużej mocy, trwałych i przede wszystkim ekologicznych. To bardzo duża sztuka w świecie zdominowanym przez pojazdy napędzane silnikami nieekonomicznymi i w dużym stopniu zanieczyszczającymi otoczenie. Studenci kierunku inżynieria pojazdów elektrycznych i hybrydowych będą z pewnością bardzo konkurencyjni na rynku pracy.

Wiele firm zajmujacych się wdrażaniem nowoczesnych technologii opartych na wydajnych silnikach przyszłości z pewnością sięgnie po absolwentów tego kierunku studiów. Doskonała znajomość przedmiotów ścisłych oraz zaawansowanej terminologii technicznej w języku obcym zapewni przyszłym inżynierom świetlaną przyszłość.

Porównaj ofertę uczelni

Myślisz o studiach na kierunku inżynieria pojazdów elektrycznych i hybrydowych? Sprawdź ofertę uczelni

Po studiach na kierunku inżynierii pojazdów elektrycznych i hybrydowych:

Przed absolwentami Inżynierii pojazdów elektrycznych i hybrydowych otwierają się duże perspektywy. Wielu z nich znajdzie zatrudnienie w firmach zajmujących się produkcją rozmaitych pojazdów (samochodów osobowych, ciężarowych, autobusów czy nawet tramwajów). Na pewno osobom po tym kierunku studiów łatwo będzie pracować w laboratoriach wielkich koncernów samochodowych i testować nowe silniki do wprowadzanych na rynek marek. Wiedza i umiejętności nabyte w czasie studiów pomogą w pracy dla instytucji badawczych, specjalizujących się w testowaniu nowoczesnych technologii.

Koniec artykułu. Może sprawdzisz inne treści?

Sprawdź inne artykuły, które mogą Cię zainteresować

Zawód: Asystent biurowy

Bycie asystentem biurowym to duża odpowiedzialność, ale i wielka satysfakcja, pod warunkiem, że radość sprawia Ci układanie harmonogramów i nieustanne trzymanie ręki na pulsie. Krzątanina

Czytaj więcej »
Portal Studia.pl wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci pełnego dostępu do jego funkcjonalności i gromadzeniu danych analitycznych. View more
Akceptuję