Infobrokering i zarządzanie informacją na Akademii Ignatianum w Krakowie to ścieżka kształcenia na licencjackim kierunku zarzaądzanie i nowe technologie w sferze publicznej. Skupiają się na zastosowaniu narzędzi informatycznych oraz kompetencji eksperckich do wyszukiwania, selekcjonowania, przetwarzania i katalogowania informacji oraz przetwarzania jej w celach politycznych, zarządczych i administracyjnych. Studia te prowadzone są prowadzone bezpłatnie w trybie stacjonarnym przez Instytut Nauk o Polityce i Administracji krakowskiej uczelni.
Kierunek pomyślany jest dla osób, które w przyszłości chcą pracować w administracji publicznej. Stawia dużo większy nacisk na wykorzystanie nowoczesnych narzędzi informatycznych (np. nośniki danych, systemy komunikacji) w urzędach i instytucjach publicznych, niż tradycyjnie pojmowana administracja.
W programie studiów przewidziano wiele przedmiotów związanych z nowoczesnymi technologiami, prawem, ekonomią, zarządzaniem, co daje absolwentom solidne podstawy do podjęcia pracy w administracji gospodarczej lub samorządowej. Największym atutem kierunku jest rozbudowany blok praktyk zawodowych – 375 godzin,
Umiejętności nabyte przez studentów zarządzania i nowych technologii w sferze publicznej będą miały charakter zarówno twardy, jak i miękki. Kreatywność znajdzie upust w najnowszym oprogramowaniu, praca w zespole przyczyni się do tworzenia projektów, a wielogodzinne praktyki w wiodących organizacjach publicznych pozwolą z sukcesem wejść na rynek pracy.
Absolwent studiów infobrokering i zarządzanie informacją może podjąć pracę między innymi w: