Optyka i optometria - kierunek studiów

Optyka i optometria na skróty

Gdzie studiować optykę i optometrię?

Wszystkie studia na kierunku optyka i optometria w Polsce

 • Niestety, nie znaleźliśmy wpisów pasujących do Twoich kryteriów Zresetuj filtry
 • List view

  Techniczne studia podyplomowe w Polsce

  Gdzie zdobywać wiedzę na studiach podyplomowych, kursach, szkoleniach?

  Poradniki dla przyszłych studentów optyki i optometrii

  Opinie studentów, absolwentów i pracodawców

  Kariera po studiach
  Redakcja Studia.pl

  Zawód: Optyk

  Wady wzroku są szerzącą się chorobą cywilizacyjną. Niemal codziennie mamy do czynienia z urządzeniami i zjawiskami, które mają negatywny wpływa na nasze oczy. Oznacza to

  Czytaj więcej »

  Zobacz inne kierunki techniczne

  Szukasz innych studiów technicznych? Sprawdź wszystkie kierunki techniczne.

  Czy warto studiować optykę i optometrię?

  Zastanawiasz się nad studiowaniem kierunku optyka i optometria na uczelni prywatnej lub państwowej? Podpowiadamy, co warto o tym wiedzieć.

  Kierunek optyka i optometriaw pigułce

  Co warto wiedzieć o kierunku optyka i optometria? Jeśli wahasz się, czy studiowanie optyki i optometrii ma sens, to poniższe informacje będą dla Ciebie bardzo interesujące. Zanim przystąpisz do rekrutacji na studia o optyce i optometrii – dowiedz się więcej o tym kierunku. Na pewno interesuje Cię program studiowania, co takiego będzie działo się na zajęciach. Tak naprawdę wiele zależy od uczelni, które prowadzą studia w zakresie optyki i optometrii. Jednak w każdym przypadku będą one wiązały się z określonym profilem. Choć optyka jest działem fizyki, który zajmuje się światłem oraz jego interakcjami z materią, studia na kierunku optyka i optometria mają znacznie bardziej ograniczony profil. Podczas wykładów, ćwiczeń i laboratoriów poznasz takie obszary kompetencji, wiedzy i umiejętności, jak podstawy histologii , estetyka i podstawy wizażu, technologie optyczne i okularowe, zdrowie publiczne, podstawy badania refrakcji, prowadzenie pomiarów optycznych, doradzanie w zakresie doboru szkieł okularowych, wykonywanie pomiarów wad wzroku, prowadzenie konsultacji z lekarzami okulistami, doradzanie klientom w doborze optymalnych opraw. Optometrysta zajmuje się doborem odpowiednich okularów dla osób dotkniętych wadami wzroku. Jest to zawód regulowany i jego wykonywanie wymaga uprawnień, które można zdobyć na studiach. Przejrzyj dokładnie ofertę uczelni, które zachęcają do studiowania optyki i optometrii. Zapoznaj się z oferowanymi specjalnościami, szczegółowym programem zajęć, poznaj wykładowców oraz współpracę z potencjalnymi pracodawcami. Ten kierunek może nie tylko stworzyć możliwości budowania kariery, ale i rozwijania pasji oraz poszerzania horyzontów.
  Kierunek optyka i optometria - program studiów, praca, zarobki (film)

  Zobacz kierunek studiów w wideopigułce. Dowiesz się najważniejszych informacji: o czym są te studia, czego można się na nich nauczyć, przedmioty w planie zajęć, jakie trzeba mieć predyspozycje do kierunku, z czego można pisać pracę dyplomową, gdzie można znaleźć pracę po studiach. Przejrzyj dokładnie ofertę uczelni, które zachęcają do studiowania optyki i optometrii. Zapoznaj się z oferowanymi specjalnościami, szczegółowym programem zajęć, poznaj wykładowców oraz współpracę z potencjalnymi pracodawcami. Ten kierunek może nie tylko stworzyć możliwości budowania kariery, ale i rozwijania pasji oraz poszerzania horyzontów.

  Podyplomowe na kierunku optyka i optometria

  Co warto wiedzieć o podyplomowych studiach w zakresie optyki i optometrii? Jeśli myślisz o podyplomówce jako absolwent studiów na kierunku optyka i optometria, to poniższe informacje będą dla Ciebie bardzo interesujące. Takie zdobywanie wiedzy i umiejętności może być bardzo efektywnym sposobem pozyskiwania nowych kompetencji. Po pierwsze – możesz wybrać studia podyplomowe ściśle związane z ukończonym kierunkiem studiów. Optometrysta zajmuje się doborem odpowiednich okularów dla osób dotkniętych wadami wzroku. Jest to zawód regulowany i jego wykonywanie wymaga uprawnień, które można zdobyć na studiach. Zatem możesz dzięki edukacji podyplomowej specjalizować się w jakimś obszarze optyce i optometrii. Poszukaj programów podyplomówek, np. związanych z pogłębianiem wiedzy i umiejętności wyniesionych ze studiów, takich jak podstawy histologii , estetyka i podstawy wizażu, technologie optyczne i okularowe, zdrowie publiczne, podstawy badania refrakcji, prowadzenie pomiarów optycznych, doradzanie w zakresie doboru szkieł okularowych, wykonywanie pomiarów wad wzroku, prowadzenie konsultacji z lekarzami okulistami, doradzanie klientom w doborze optymalnych opraw. Jednak nie ograniczaj się do myślenia tylko o studiach będących kontynuacją dotychczasowej ścieżki kształcenia, ale także komplementarnych do optyki i optometrii. Zastanów się nad innymi podyplomowymi studiami z dziedzin o technice. Może także zainteresują cię różne kierunki skierowane do osób chcących awansować, rozwiać się zawodowo poprzez nowe uprawnienia, miękkie kompetencje, czy łączące specyfikę Twoich doświadczeń ze studiów, praktyk i staży z zarządzaniem projektami, ludźmi albo strukturami operacyjnymi.

  Praca po kierunku optyka i optometria

  Zastanawiasz się, jakie perspektywy pracy po skończeniu kierunku optyka i optometria?

  Zawód: Elektryk

  Praca elektryka wiążę się z dużą odpowiedzialnością za bezpieczeństwo ludzi korzystających z sieci energetycznej czy też nadzorowanych przez niego urządzeń. Elektrykiem może zostać każda osoba, która nie boi się prądu, jest bystra i zna zasady fizyki. Osoba ta powinna mieć dobry wzrok i słuch, posiadać zdolność koncentracji i mieć uzdolnenia techniczne, a zwłaszcza matematyczne.

  Czytaj więcej »

  Zawód: Mechanik

  Mechanik to zawód o bardzo długiej tradycji. Rozwój technik komputerowych zmienił charakter tego zawodu. Pojawiło się wiele nowych specjalizacji. Zmieniły się metody projektowania i sposoby obróbki materiałów. Obecnie obserwuje się duże zapotrzebowanie rynku na wykwalifikowaną kadrę techniczną o profilu mechanicznym.

  Czytaj więcej »

  Zawód: mechatronik

  Choć mechatronika istnieje jako dziedzina nauki dopiero kilkadziesiąt lat, jej rozwiązania towarzyszą nam każdego dnia. Jeśli na co dzień prowadzisz auto czy obsługujesz drukarkę, możesz podziękować mechatronikom, którzy opracowują oraz projektują urządzenia wykorzystując nowoczesne techniki sterowania. Jak zostać mechatronikiem, czym zajmuje się osoba na taki stanowisku i na jakie wynagrodzenie może liczyć? Jak zostać mechatronikiem? W Polsce można zdobyć wykształcenie

  Czytaj więcej »

  Możliwości zawodowe po kierunku optyka i optometria

  Jak będzie wyglądała Twoja przyszłość po studiach w zakresie optyki i optometrii? Na pewno warto brać pod uwagę możliwości rozwoju po ich ukończeniu. Zastanów się, czy charakter pracy dla absolwentów kierunku studiów o technice zgodny jest z Twoimi predyspozycjami, charakterem i upodobaniami. Po tym kierunku studiów możesz brać pod uwagę budowanie swoich ścieżek kariery w firmach i instytucjach publicznych, poprzez pracę w salonach optycznych, prowadzenie salonu optycznego, zatrudnienie w dziale handlowym firmy optycznej, otwarcie własnego salonu optycznego, wykonywanie pomiarów wad wzroku w placówkach ochrony zdrowia. Możesz też założyć własną działalność gospodarczą. Kompetencje wyniesione ze studiów pomogą w prowadzeniu własnego biznesu. Masz szansę na sukces zarówno w branży bezpośrednio związanej z kierunkiem optyka i optometria, jak i w innych sektorach gospodarki. Wykorzystasz wtedy kompetencje miękkie i doświadczenia związane z pracą w kołach naukowych, zdobyte podczas praktyk studenckich oraz w programach stażowych. Oczywiście jakość studiów to nie wszystko. O sukcesie zawodowym po ukończeniu studiów w zakresie optyki i optometrii będą decydowały także Twoje predyspozycje do tego kierunku studiów i do pracy po ich ukończeniu, takie jak: precyzja, dokładność, zaangażowanie, życzliwość, poczucie misji, serdeczność. Na pewno pomoże w wyborze dalszej drogi zawodowej profilowanie zainteresowań podczas wyboru seminarium dyplomowego oraz tematu pracy dyplomowej. Możesz zagłębiać się w szczegółowe obszary optyki i optometrii i tworzyć prace dyplomowe na tematy takie jak: zmiany wrażliwości (czułości) siatkówki na bodziec świetlny u chorych na cukrzycę typu I , wpływ monowizji na widzenie stereoskopowe , relacje pomiędzy astygmatyzmem rogówkowym a astygmatyzmem całkowitym, adaptacja pryzmatyczna u dzieci z dysleksją rozwojową.
  Portal Studia.pl wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci pełnego dostępu do jego funkcjonalności i gromadzeniu danych analitycznych. View more
  Akceptuję