Technologia chemiczna - kierunek studiów

Technologia chemiczna na skróty

Gdzie studiować technologię chemiczną?

Wszystkie studia na kierunku technologia chemiczna w Polsce

 • Niestety, nie znaleźliśmy wpisów pasujących do Twoich kryteriów Reset Filters
 • Techniczne studia podyplomowe w Polsce

  Gdzie zdobywać wiedzę na studiach podyplomowych, kursach, szkoleniach?

  Poradniki dla przyszłych studentów technologia chemiczna

  Opinie studentów, absolwentów i pracodawców

  Zobacz inne kierunki techniczne

  Szukasz innych studiów technicznych? Sprawdź wszystkie kierunki techniczne.

  Czy warto studiować technologię chemiczną?

  Zastanawiasz się nad studiowaniem kierunku technologia chemiczna na uczelni prywatnej lub państwowej? Podpowiadamy, co warto o tym wiedzieć.

  Kierunek technologia chemiczna w pigułce

  Co warto wiedzieć o kierunku technologia chemiczna? Jeśli wahasz się, czy studiowanie technologii chemicznej ma sens, to poniższe informacje będą dla Ciebie bardzo interesujące. Zanim przystąpisz do rekrutacji na studia o technologii chemicznej – dowiedz się więcej o tym kierunku. Na pewno interesuje Cię program studiowania, co takiego będzie działo się na zajęciach. Tak naprawdę wiele zależy od uczelni, które prowadzą studia w zakresie technologii chemicznej. Jednak w każdym przypadku będą one wiązały się z określonym profilem. Mówiąc w skrócie, jest to dziedzina wykorzystująca środki techniczne do przekształcania surowców w produkty, które mogą zostać użyte w przemyśle lub przez konsumentów. Podczas wykładów, ćwiczeń i laboratoriów poznasz takie obszary kompetencji, wiedzy i umiejętności, jak technologia koloidów, metody badań strukturalnych, mieszaniny i kompozyty polimerowe, chemia i technologie super molekularne, technologia związków powierzchniowo czynnych, przeprowadzanie reakcji chemicznych, konstruowanie urządzeń technicznych, kontrolowanie przebiegu reakcji chemicznych, tworzenie dokumentacji, wykonywanie pomiarów. Zadania te realizowane są poprzez stosowanie reakcji chemicznych oraz wykorzystanie przemian fizycznych. Ważnym aspektem tej dziedziny jest projektowanie odpowiednich urządzeń, umożliwiających realizację procesów fizykochemicznych. Przejrzyj dokładnie ofertę uczelni, które zachęcają do studiowania technologii chemicznej. Zapoznaj się z oferowanymi specjalnościami, szczegółowym programem zajęć, poznaj wykładowców oraz współpracę z potencjalnymi pracodawcami. Ten kierunek może nie tylko stworzyć możliwości budowania kariery, ale i rozwijania pasji oraz poszerzania horyzontów.
  Kierunek technologia chemiczna - program studiów, praca, zarobki (film)

  Zobacz kierunek studiów w wideopigułce. Dowiesz się najważniejszych informacji: o czym są te studia, czego można się na nich nauczyć, przedmioty w planie zajęć, jakie trzeba mieć predyspozycje do kierunku, z czego można pisać pracę dyplomową, gdzie można znaleźć pracę po studiach. Przejrzyj dokładnie ofertę uczelni, które zachęcają do studiowania technologii chemicznaj. Zapoznaj się z oferowanymi specjalnościami, szczegółowym programem zajęć, poznaj wykładowców oraz współpracę z potencjalnymi pracodawcami. Ten kierunek może nie tylko stworzyć możliwości budowania kariery, ale i rozwijania pasji oraz poszerzania horyzontów.

  Podyplomowe na kierunku technologia chemiczna

  Co warto wiedzieć o podyplomowych studiach w zakresie technologii chemicznej? Jeśli myślisz o podyplomówce jako absolwent studiów na kierunku technologia chemiczna, to poniższe informacje będą dla Ciebie bardzo interesujące. Takie zdobywanie wiedzy i umiejętności może być bardzo efektywnym sposobem pozyskiwania nowych kompetencji. Po pierwsze – możesz wybrać studia podyplomowe ściśle związane z ukończonym kierunkiem studiów. Zadania te realizowane są poprzez stosowanie reakcji chemicznych oraz wykorzystanie przemian fizycznych. Ważnym aspektem tej dziedziny jest projektowanie odpowiednich urządzeń, umożliwiających realizację procesów fizykochemicznych. Zatem możesz dzięki edukacji podyplomowej specjalizować się w jakimś obszarze technologii chemicznej. Poszukaj programów podyplomówek, np. związanych z pogłębianiem wiedzy i umiejętności wyniesionych ze studiów, takich jak technologia koloidów, metody badań strukturalnych, mieszaniny i kompozyty polimerowe, chemia i technologie super molekularne, technologia związków powierzchniowo czynnych, przeprowadzanie reakcji chemicznych, konstruowanie urządzeń technicznych, kontrolowanie przebiegu reakcji chemicznych, tworzenie dokumentacji, wykonywanie pomiarów. Jednak nie ograniczaj się do myślenia tylko o studiach będących kontynuacją dotychczasowej ścieżki kształcenia, ale także komplementarnych do technologii chemicznej.Zastanów się nad innymi podyplomowymi studiami z dziedzin o technice. Może także zainteresują cię różne kierunki skierowane do osób chcących awansować, rozwiać się zawodowo poprzez nowe uprawnienia, miękkie kompetencje, czy łączące specyfikę Twoich doświadczeń ze studiów, praktyk i staży z zarządzaniem projektami, ludźmi albo strukturami operacyjnymi.

  Praca po kierunku technologia chemiczna

  Zastanawiasz się, jakie perspektywy pracy po skończeniu kierunku technologia chemiczna?

  Zawód: Mechanik

  Mechanik to zawód o bardzo długiej tradycji. Rozwój technik komputerowych zmienił charakter tego zawodu. Pojawiło się wiele nowych specjalizacji. Zmieniły się metody projektowania i sposoby obróbki materiałów. Obecnie obserwuje się duże zapotrzebowanie rynku na wykwalifikowaną kadrę techniczną o profilu mechanicznym.

  Czytaj więcej »

  Zawód: Elektryk

  Praca elektryka wiążę się z dużą odpowiedzialnością za bezpieczeństwo ludzi korzystających z sieci energetycznej czy też nadzorowanych przez niego urządzeń. Elektrykiem może zostać każda osoba, która nie boi się prądu, jest bystra i zna zasady fizyki. Osoba ta powinna mieć dobry wzrok i słuch, posiadać zdolność koncentracji i mieć uzdolnenia techniczne, a zwłaszcza matematyczne.

  Czytaj więcej »

  Zawód: mechatronik

  Choć mechatronika istnieje jako dziedzina nauki dopiero kilkadziesiąt lat, jej rozwiązania towarzyszą nam każdego dnia. Jeśli na co dzień prowadzisz auto czy obsługujesz drukarkę, możesz podziękować mechatronikom, którzy opracowują oraz projektują urządzenia wykorzystując nowoczesne techniki sterowania. Jak zostać mechatronikiem, czym zajmuje się osoba na taki stanowisku i na jakie wynagrodzenie może liczyć? Jak zostać mechatronikiem? W Polsce można zdobyć wykształcenie

  Czytaj więcej »

  Możliwości zawodowe po kierunku technologia chemiczna

  Jak będzie wyglądała Twoja przyszłość po studiach w zakresie technologii chemicznej? Na pewno warto brać pod uwagę możliwości rozwoju po ich ukończeniu. Zastanów się, czy charakter pracy dla absolwentów kierunku studiów o technice zgodny jest z Twoimi predyspozycjami, charakterem i upodobaniami. Po tym kierunku studiów możesz brać pod uwagę budowanie swoich ścieżek kariery w firmach i instytucjach publicznych, poprzez pracę w przemyśle chemicznym, zatrudnienie w firmach handlowych branży chemicznej, popularyzowanie nauki, karierę akademicką, pracę w laboratoriach badawczych. Możesz też założyć własną działalność gospodarczą. Kompetencje wyniesione ze studiów pomogą w prowadzeniu własnego biznesu. Masz szansę na sukces zarówno w branży bezpośrednio związanej z kierunkiem technologia chemiczna, jak i w innych sektorach gospodarki. Wykorzystasz wtedy kompetencje miękkie i doświadczenia związane z pracą w kołach naukowych, zdobyte podczas praktyk studenckich oraz w programach stażowych. Oczywiście jakość studiów to nie wszystko. O sukcesie zawodowym po ukończeniu studiów w zakresie technologii chemicznej będą decydowały także Twoje predyspozycje do tego kierunku studiów i do pracy po ich ukończeniu, takie jak: dobre zdrowie, świetna pamięć, rzetelność, dokładność, umiejętność pracy laboratoryjnej, systematyczność. Na pewno pomoże w wyborze dalszej drogi zawodowej profilowanie zainteresowań podczas wyboru seminarium dyplomowego oraz tematu pracy dyplomowej. Możesz zagłębiać się w szczegółowe obszary technologii chemicznej i tworzyć prace dyplomowe na tematy takie jak: ocena antygrzybicznych właściwości farb, badanie wpływu parametrów technologicznych na właściwości węgli aktywnych otrzymywanych z surowców naturalnych, badania nad otrzymywaniem i właściwościami grafenu, otrzymywanie proszków nanokrystalicznego żelaza o określonych wielkościach krystalitów.
  Portal Studia.pl wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci pełnego dostępu do jego funkcjonalności i gromadzeniu danych analitycznych. View more
  Akceptuję