Site logo

Włókiennictwo - kierunek studiów

Włókiennictwo na skróty

Gdzie studiować włókiennictwo?

Wszystkie studia na kierunku włókiennictwo w Polsce

List view

Techniczne studia podyplomowe w Polsce

Gdzie zdobywać wiedzę na studiach podyplomowych, kursach, szkoleniach?

Poradniki dla przyszłych studentów włókiennictwa

Opinie studentów, absolwentów i pracodawców

Zobacz inne kierunki techniczne

Szukasz innych studiów technicznych? Sprawdź wszystkie kierunki techniczne.

Czy warto studiować włókiennictwo?

Zastanawiasz się nad studiowaniem kierunku włókiennictwo na uczelni prywatnej lub państwowej? Podpowiadamy, co warto o tym wiedzieć.

Kierunek włókiennictwo w pigułce

Co warto wiedzieć o kierunku włókiennictwo? Jeśli wahasz się, czy studiowanie włókiennictwa ma sens, to poniższe informacje będą dla Ciebie bardzo interesujące. Zanim przystąpisz do rekrutacji na studia włókiennicze – dowiedz się więcej o tym kierunku. Na pewno interesuje Cię program studiowania, co takiego będzie działo się na zajęciach. Tak naprawdę wiele zależy od uczelni, które prowadzą studia w zakresie włókiennictwa. Jednak w każdym przypadku będą one wiązały się z określonym profilem. Jak podaje Słownik języka polskiego, włókiennictwo to dział przemysłu zajmujący się wyrobem włókien sztucznych, produkcją tkanin, dzianin, oraz nici i przędzy. Podczas wykładów, ćwiczeń i laboratoriów poznasz takie obszary kompetencji, wiedzy i umiejętności, jak podstawy dziewiarstwa, konfekcjonowanie tekstyliów, tekstronika, nanotechnologie włókiennicze, podstawy chemiczne obróbki włókna, tworzenie tkanin o określonych właściwościach, wykorzystywanie najnowszych włókien syntetycznych, obrabianie tkanin, tworzenie wzorów przemysłowych, odtwarzanie tkanin historycznych. Studia na tym kierunku przygotowują do podjęcia pracy w przemyśle tekstylnym. Edukacja na tym kierunku pozwoli na opanowanie wiedzy i umiejętności tkackich, przędzalniczych i dziewiarskich. Przejrzyj dokładnie ofertę uczelni, które zachęcają do studiowania włókiennictwa. Zapoznaj się z oferowanymi specjalnościami, szczegółowym programem zajęć, poznaj wykładowców oraz współpracę z potencjalnymi pracodawcami. Ten kierunek może nie tylko stworzyć możliwości budowania kariery, ale i rozwijania pasji oraz poszerzania horyzontów.
Kierunek włókiennictwo - program studiów, praca, zarobki (film)

Zobacz kierunek studiów w wideopigułce. Dowiesz się najważniejszych informacji: o czym są te studia, czego można się na nich nauczyć, przedmioty w planie zajęć, jakie trzeba mieć predyspozycje do kierunku, z czego można pisać pracę dyplomową, gdzie można znaleźć pracę po studiach. Przejrzyj dokładnie ofertę uczelni, które zachęcają do studiowania włókiennictwa. Zapoznaj się z oferowanymi specjalnościami, szczegółowym programem zajęć, poznaj wykładowców oraz współpracę z potencjalnymi pracodawcami. Ten kierunek może nie tylko stworzyć możliwości budowania kariery, ale i rozwijania pasji oraz poszerzania horyzontów.

Podyplomowe na kierunku włókiennictwo

Co warto wiedzieć o podyplomowych studiach włókienniczych? Jeśli myślisz o podyplomówce jako absolwent studiów na kierunku włókiennictwo, to poniższe informacje będą dla Ciebie bardzo interesujące. Takie zdobywanie wiedzy i umiejętności może być bardzo efektywnym sposobem pozyskiwania nowych kompetencji. Po pierwsze – możesz wybrać studia podyplomowe ściśle związane z ukończonym kierunkiem studiów. Studia na tym kierunku przygotowują do podjęcia pracy w przemyśle tekstylnym. Edukacja na tym kierunku pozwoli na opanowanie wiedzy i umiejętności tkackich, przędzalniczych i dziewiarskich. Zatem możesz dzięki edukacji podyplomowej specjalizować się w jakimś obszarze włókiennictwie. Poszukaj programów podyplomówek, np. związanych z pogłębianiem wiedzy i umiejętności wyniesionych ze studiów, takich jak podstawy dziewiarstwa, konfekcjonowanie tekstyliów, tekstronika, nanotechnologie włókiennicze, podstawy chemiczne obróbki włókna, tworzenie tkanin o określonych właściwościach, wykorzystywanie najnowszych włókien syntetycznych, obrabianie tkanin, tworzenie wzorów przemysłowych, odtwarzanie tkanin historycznych. Jednak nie ograniczaj się do myślenia tylko o studiach będących kontynuacją dotychczasowej ścieżki kształcenia, ale także komplementarnych do włókiennictwa. Zastanów się nad innymi podyplomowymi studiami z dziedzin o technice. Może także zainteresują cię różne kierunki skierowane do osób chcących awansować, rozwiać się zawodowo poprzez nowe uprawnienia, miękkie kompetencje, czy łączące specyfikę Twoich doświadczeń ze studiów, praktyk i staży z zarządzaniem projektami, ludźmi albo strukturami operacyjnymi.

Praca po kierunku włókiennictwo

Zastanawiasz się, jakie perspektywy pracy po skończeniu kierunku włókiennictwo?

Kierunek włókiennictwo w pytaniach i odpowiedziach

Myślisz o studiach włókienniczych, ale zastanawiasz się, czy warto je wybrać, co można po nich robić, jak wygląda tok studiowania, jakie uczelnie je prowadzą? I najważniejsze: czy tak naprawdę to studia dla Ciebie, czy masz odpowiednie predyspozycje? Ten tekst odpowie na najważniejsze pytania o kierunku włókiennictwo. O czym są studia na kierunku włókiennictwo? Jak podaje Słownik języka polskiego, włókiennictwo to

Czytaj więcej »

Studia na kierunku włókiennictwo. Program, zasady rekrutacji i możliwości pracy.

Studia pozwalają zdobyć zaawansowaną wiedzę z zakresu włókiennictwa, ze szczególnym uwzględnieniem nauki o włóknie, obróbki włókna, technologii wytwarzania i konfekcjonowania tekstyliów, metod badania własności tekstyliów, metrologii włókienniczej oraz maszyn włókienniczych. Jest to kierunek techniczny, po którym absolwenci znajdują pracę w przemyślę włókienniczym, a także jednostkach zajmujących się badaniem jakości oraz strefie produkcji. Idealnym kandydatem będzie osoba, która nie ma najmniejszych

Czytaj więcej »

Możliwości zawodowe po kierunku włókiennictwo

Jak będzie wyglądała Twoja przyszłość po studiach włókienniczych? Na pewno warto brać pod uwagę możliwości rozwoju po ich ukończeniu. Zastanów się, czy charakter pracy dla absolwentów kierunku studiów o technice zgodny jest z Twoimi predyspozycjami, charakterem i upodobaniami. Po tym kierunku studiów możesz brać pod uwagę budowanie swoich ścieżek kariery w firmach i instytucjach publicznych, poprzez pracę w przemyśle lekkim, pracę w laboratoriach badawczo-rozwojowych, zatrudnienie w branży włókienniczej, pełnienie funkcji inżyniera produkcji, projektowanie wzorów na tkaniny. Możesz też założyć własną działalność gospodarczą. Kompetencje wyniesione ze studiów pomogą w prowadzeniu własnego biznesu. Masz szansę na sukces zarówno w branży bezpośrednio związanej z kierunkiem włókiennictwo, jak i w innych sektorach gospodarki. Wykorzystasz wtedy kompetencje miękkie i doświadczenia związane z pracą w kołach naukowych, zdobyte podczas praktyk studenckich oraz w programach stażowych. Oczywiście jakość studiów to nie wszystko. O sukcesie zawodowym po ukończeniu studiów włókienniczych będą decydowały także Twoje predyspozycje do tego kierunku studiów i do pracy po ich ukończeniu, takie jak: zainteresowanie dziedziną, kreatywność, talent artystyczny, precyzja, zainteresowanie technologiami, umiejętności manualne. Na pewno pomoże w wyborze dalszej drogi zawodowej profilowanie zainteresowań podczas wyboru seminarium dyplomowego oraz tematu pracy dyplomowej. Możesz zagłębiać się w szczegółowe obszary włókiennictwa i tworzyć prace dyplomowe na tematy takie jak: możliwości realizacji haftu technicznego, modelowanie właściwości elektroprzewodzących tkanin, badanie własności mechanicznych haftu technicznego, analiza właściwości ciepło-ochronnych odzieżowych wkładów termoizolacyjnych.
Portal Studia.pl wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci pełnego dostępu do jego funkcjonalności i gromadzeniu danych analitycznych. View more
Akceptuję