Metalurgia - kierunek studiów

Metalurgia na skróty

Gdzie studiować metalurgię?

Wszystkie studia na kierunku metalurgia w Polsce

 • Niestety, nie znaleźliśmy wpisów pasujących do Twoich kryteriów Zresetuj filtry
 • List view

  Techniczne studia podyplomowe w Polsce

  Gdzie zdobywać wiedzę na studiach podyplomowych, kursach, szkoleniach?

  Poradniki dla przyszłych studentów metalurgii

  Opinie studentów, absolwentów i pracodawców

  Zobacz inne kierunki techniczne

  Szukasz innych studiów technicznych? Sprawdź wszystkie kierunki techniczne.

  Czy warto studiować metalurgię?

  Zastanawiasz się nad studiowaniem kierunku metalurgia na uczelni prywatnej lub państwowej? Podpowiadamy, co warto o tym wiedzieć.

  Kierunek metalurgia w pigułce

  Co warto wiedzieć o kierunku metalurgia? Jeśli wahasz się, czy studiowanie metalurgii ma sens, to poniższe informacje będą dla Ciebie bardzo interesujące. Zanim przystąpisz do rekrutacji na studia o metalurgii – dowiedz się więcej o tym kierunku. Na pewno interesuje Cię program studiowania, co takiego będzie działo się na zajęciach. Tak naprawdę wiele zależy od uczelni, które prowadzą studia w zakresie metalurgii. Jednak w każdym przypadku będą one wiązały się z określonym profilem. Metale to pierwiastki charakteryzujące się obecnością w sieci krystalicznej elektronów swobodnych. Mają one nieco inne właściwości niż reszta pierwiastków. Podczas wykładów, ćwiczeń i laboratoriów poznasz takie obszary kompetencji, wiedzy i umiejętności, jak materiały inżynierskie, maszynoznawstwo ogólne, tworzywa na formy odlewnicze, krystalografia, ochrona środowiska, prowadzenie badań zawartości metali w różnych rudach, prowadzenie badań właściwości fizycznych różnych stopów, projektowanie procesów w przemyśle metalurgicznym, posługiwanie się przepisami prawa w zakresie jakości metali, dobieranie metali o określonych właściwościach do danych zastosowań. Metalurgia to dziedzina wiedzy obejmująca całą drogę pozyskiwania i przetwarzania metali – od wydobycia, poprzez obróbkę rudy, aż do uzyskiwania gotowych produktów. Przejrzyj dokładnie ofertę uczelni, które zachęcają do studiowania metalurgii. Zapoznaj się z oferowanymi specjalnościami, szczegółowym programem zajęć, poznaj wykładowców oraz współpracę z potencjalnymi pracodawcami. Ten kierunek może nie tylko stworzyć możliwości budowania kariery, ale i rozwijania pasji oraz poszerzania horyzontów.
  Kierunek metalurgia - program studiów, praca, zarobki (film)

  Zobacz kierunek studiów w wideopigułce. Dowiesz się najważniejszych informacji: o czym są te studia, czego można się na nich nauczyć, przedmioty w planie zajęć, jakie trzeba mieć predyspozycje do kierunku, z czego można pisać pracę dyplomową, gdzie można znaleźć pracę po studiach. Przejrzyj dokładnie ofertę uczelni, które zachęcają do studiowania metalurgii. Zapoznaj się z oferowanymi specjalnościami, szczegółowym programem zajęć, poznaj wykładowców oraz współpracę z potencjalnymi pracodawcami. Ten kierunek może nie tylko stworzyć możliwości budowania kariery, ale i rozwijania pasji oraz poszerzania horyzontów.

  Podyplomowe na kierunku metalurgia

  Co warto wiedzieć o podyplomowych studiach metalurgicznych? Jeśli myślisz o podyplomówce jako absolwent studiów na kierunku metalurgia, to poniższe informacje będą dla Ciebie bardzo interesujące. Takie zdobywanie wiedzy i umiejętności może być bardzo efektywnym sposobem pozyskiwania nowych kompetencji. Po pierwsze – możesz wybrać studia podyplomowe ściśle związane z ukończonym kierunkiem studiów. Metalurgia to dziedzina wiedzy obejmująca całą drogę pozyskiwania i przetwarzania metali – od wydobycia, poprzez obróbkę rudy, aż do uzyskiwania gotowych produktów. Zatem możesz dzięki edukacji podyplomowej specjalizować się w jakimś obszarze metalurgii. Poszukaj programów podyplomówek, np. związanych z pogłębianiem wiedzy i umiejętności wyniesionych ze studiów, takich jak materiały inżynierskie, maszynoznawstwo ogólne, tworzywa na formy odlewnicze, krystalografia, ochrona środowiska, prowadzenie badań zawartości metali w różnych rudach, prowadzenie badań właściwości fizycznych różnych stopów, projektowanie procesów w przemyśle metalurgicznym, posługiwanie się przepisami prawa w zakresie jakości metali, dobieranie metali o określonych właściwościach do danych zastosowań. Jednak nie ograniczaj się do myślenia tylko o studiach będących kontynuacją dotychczasowej ścieżki kształcenia, ale także komplementarnych do metalurgii. Zastanów się nad innymi podyplomowymi studiami z dziedzin o technice. Może także zainteresują cię różne kierunki skierowane do osób chcących awansować, rozwiać się zawodowo poprzez nowe uprawnienia, miękkie kompetencje, czy łączące specyfikę Twoich doświadczeń ze studiów, praktyk i staży z zarządzaniem projektami, ludźmi albo strukturami operacyjnymi.

  Praca po kierunku metalurgia

  Zastanawiasz się, jakie perspektywy pracy po skończeniu kierunku metalurgia?

  Zawód: Elektryk

  Praca elektryka wiążę się z dużą odpowiedzialnością za bezpieczeństwo ludzi korzystających z sieci energetycznej czy też nadzorowanych przez niego urządzeń. Elektrykiem może zostać każda osoba, która nie boi się prądu, jest bystra i zna zasady fizyki. Osoba ta powinna mieć dobry wzrok i słuch, posiadać zdolność koncentracji i mieć uzdolnenia techniczne, a zwłaszcza matematyczne.

  Czytaj więcej »

  Zawód: Mechanik

  Mechanik to zawód o bardzo długiej tradycji. Rozwój technik komputerowych zmienił charakter tego zawodu. Pojawiło się wiele nowych specjalizacji. Zmieniły się metody projektowania i sposoby obróbki materiałów. Obecnie obserwuje się duże zapotrzebowanie rynku na wykwalifikowaną kadrę techniczną o profilu mechanicznym.

  Czytaj więcej »

  Zawód: mechatronik

  Choć mechatronika istnieje jako dziedzina nauki dopiero kilkadziesiąt lat, jej rozwiązania towarzyszą nam każdego dnia. Jeśli na co dzień prowadzisz auto czy obsługujesz drukarkę, możesz podziękować mechatronikom, którzy opracowują oraz projektują urządzenia wykorzystując nowoczesne techniki sterowania. Jak zostać mechatronikiem, czym zajmuje się osoba na taki stanowisku i na jakie wynagrodzenie może liczyć? Jak zostać mechatronikiem? W Polsce można zdobyć wykształcenie

  Czytaj więcej »

  Możliwości zawodowe po kierunku metalurgia

  Jak będzie wyglądała Twoja przyszłość po studiach metalurgicznych? Na pewno warto brać pod uwagę możliwości rozwoju po ich ukończeniu. Zastanów się, czy charakter pracy dla absolwentów kierunku studiów o technice zgodny jest z Twoimi predyspozycjami, charakterem i upodobaniami. Po tym kierunku studiów możesz brać pod uwagę budowanie swoich ścieżek kariery w firmach i instytucjach publicznych, poprzez pracę w przemyśle metalurgicznym, zatrudnienie w przemyśle wydobywczym, pracę jako niezależny ekspert i konsultant, pracę w hutach i odlewniach, karierę naukową i pracę na uczelni. Możesz też założyć własną działalność gospodarczą. Kompetencje wyniesione ze studiów pomogą w prowadzeniu własnego biznesu. Masz szansę na sukces zarówno w branży bezpośrednio związanej z kierunkiem metalurgia, jak i w innych sektorach gospodarki. Wykorzystasz wtedy kompetencje miękkie i doświadczenia związane z pracą w kołach naukowych, zdobyte podczas praktyk studenckich oraz w programach stażowych. Oczywiście jakość studiów to nie wszystko. O sukcesie zawodowym po ukończeniu studiów metalurgicznych będą decydowały także Twoje predyspozycje do tego kierunku studiów i do pracy po ich ukończeniu, takie jak: odpowiedzialność, ostrożność, samoorganizacja, dociekliwość, wnikliwość, zaangażowanie. Na pewno pomoże w wyborze dalszej drogi zawodowej profilowanie zainteresowań podczas wyboru seminarium dyplomowego oraz tematu pracy dyplomowej. Możesz zagłębiać się w szczegółowe obszary metalurgii i tworzyć prace dyplomowe na tematy takie jak: porównanie efektywności metod otrzymywania magnezu, wyznaczenie lepkości żużla zawiesinowego, bilans metali krytycznych w technologii pieca zawiesinowego , ocena możliwości zagospodarowania cynkonośnych surowców wtórnych.
  Portal Studia.pl wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci pełnego dostępu do jego funkcjonalności i gromadzeniu danych analitycznych. View more
  Akceptuję