Energetyka - kierunek studiów

Energetyka na skróty

Gdzie studiować energetykę?

Wszystkie studia na kierunku energetyka w Polsce

 • Niestety, nie znaleźliśmy wpisów pasujących do Twoich kryteriów Zresetuj filtry
 • List view

  Techniczne studia podyplomowe w Polsce

  Gdzie zdobywać wiedzę na studiach podyplomowych, kursach, szkoleniach?

  Poradniki dla przyszłych studentów energetyki

  Opinie studentów, absolwentów i pracodawców

  Waves of water of the river and the sea meet each other during h
  Częstochowa
  Krzysztof Pełka

  Co to jest turbulencja?

  Czy turbulencja to zjawisko występujące tylko w samolotach? Jaki jest mechanizm jej powstawania? Czy można jej uniknąć? Czy ma jakieś pozytywne skutki? Co ma wspólnego

  Czytaj więcej »

  Zobacz inne kierunki techniczne

  Szukasz innych studiów technicznych? Sprawdź wszystkie kierunki techniczne.

  Czy warto studiować energetykę?

  Zastanawiasz się nad studiowaniem kierunku energetyka na uczelni prywatnej lub państwowej? Podpowiadamy, co warto o tym wiedzieć.

  Kierunek energetyka w pigułce

  Co warto wiedzieć o kierunku energetyka? Jeśli wahasz się, czy studiowanie energetyki ma sens, to poniższe informacje będą dla Ciebie bardzo interesujące. Zanim przystąpisz do rekrutacji na studia o energetyce – dowiedz się więcej o tym kierunku. Na pewno interesuje Cię program studiowania, co takiego będzie działo się na zajęciach. Tak naprawdę wiele zależy od uczelni, które prowadzą studia w zakresie energetyki. Jednak w każdym przypadku będą one wiązały się z określonym profilem. Mamy wiele źródeł energii, należą do nich: ropa, gaz, węgiel, wiatr oraz energia jądrowa. Energetyka zajmuje się przekształceniami jednych form energii w inne za pomocą środków technicznych. Podczas wykładów, ćwiczeń i laboratoriów poznasz takie obszary kompetencji, wiedzy i umiejętności, jak matematyka, podstawy konstrukcji maszyn, mechanika techniczna, informatyka, podstawy elektroenergetyki, stosowanie wiedzy o metodach wytwarzania energii, opanowanie umiejętności projektowania systemów przetwarzania energii, znajomość techniki przesyłu energii, pozyskiwanie energii ze źródeł odnawialnych, stosowanie prawa w zakresie energetyki. Celem tego przetwarzania jest umożliwienie dostarczania energii odbiorcom w dwóch postaciach: energii elektrycznej oraz energii cieplnej. W ostatnich latach wzrasta zainteresowanie źródłami energii odnawialnej. Przejrzyj dokładnie ofertę uczelni, które zachęcają do studiowania energetyki. Zapoznaj się z oferowanymi specjalnościami, szczegółowym programem zajęć, poznaj wykładowców oraz współpracę z potencjalnymi pracodawcami. Ten kierunek może nie tylko stworzyć możliwości budowania kariery, ale i rozwijania pasji oraz poszerzania horyzontów.
  Kierunek energetyka - program studiów, praca, zarobki (film)

  Zobacz kierunek studiów w wideopigułce. Dowiesz się najważniejszych informacji: o czym są te studia, czego można się na nich nauczyć, przedmioty w planie zajęć, jakie trzeba mieć predyspozycje do kierunku, z czego można pisać pracę dyplomową, gdzie można znaleźć pracę po studiach. Przejrzyj dokładnie ofertę uczelni, które zachęcają do studiowania energetyki. Zapoznaj się z oferowanymi specjalnościami, szczegółowym programem zajęć, poznaj wykładowców oraz współpracę z potencjalnymi pracodawcami. Ten kierunek może nie tylko stworzyć możliwości budowania kariery, ale i rozwijania pasji oraz poszerzania horyzontów.

  Podyplomowe na kierunku energetyka

  Co warto wiedzieć o podyplomowych studiach w zakresie energetyki? Jeśli myślisz o podyplomówce jako absolwent studiów na kierunku energetyka, to poniższe informacje będą dla Ciebie bardzo interesujące. Takie zdobywanie wiedzy i umiejętności może być bardzo efektywnym sposobem pozyskiwania nowych kompetencji. Po pierwsze – możesz wybrać studia podyplomowe ściśle związane z ukończonym kierunkiem studiów. Celem tego przetwarzania jest umożliwienie dostarczania energii odbiorcom w dwóch postaciach: energii elektrycznej oraz energii cieplnej. W ostatnich latach wzrasta zainteresowanie źródłami energii odnawialnej. Zatem możesz dzięki edukacji podyplomowej specjalizować się w jakimś obszarze energetyce. Poszukaj programów podyplomówek, np. związanych z pogłębianiem wiedzy i umiejętności wyniesionych ze studiów, takich jak matematyka, podstawy konstrukcji maszyn, mechanika techniczna, informatyka, podstawy elektroenergetyki, stosowanie wiedzy o metodach wytwarzania energii, opanowanie umiejętności projektowania systemów przetwarzania energii, znajomość techniki przesyłu energii, pozyskiwanie energii ze źródeł odnawialnych, stosowanie prawa w zakresie energetyki. Jednak nie ograniczaj się do myślenia tylko o studiach będących kontynuacją dotychczasowej ścieżki kształcenia, ale także komplementarnych do energetyki. Zastanów się nad innymi podyplomowymi studiami z dziedzin o technice. Może także zainteresują cię różne kierunki skierowane do osób chcących awansować, rozwiać się zawodowo poprzez nowe uprawnienia, miękkie kompetencje, czy łączące specyfikę Twoich doświadczeń ze studiów, praktyk i staży z zarządzaniem projektami, ludźmi albo strukturami operacyjnymi.

  Praca po kierunku energetyka

  Zastanawiasz się, jakie perspektywy pracy po skończeniu kierunku energetyka?

  Zawód: Elektryk

  Praca elektryka wiążę się z dużą odpowiedzialnością za bezpieczeństwo ludzi korzystających z sieci energetycznej czy też nadzorowanych przez niego urządzeń. Elektrykiem może zostać każda osoba, która nie boi się prądu, jest bystra i zna zasady fizyki. Osoba ta powinna mieć dobry wzrok i słuch, posiadać zdolność koncentracji i mieć uzdolnenia techniczne, a zwłaszcza matematyczne.

  Czytaj więcej »

  Zawód: Mechanik

  Mechanik to zawód o bardzo długiej tradycji. Rozwój technik komputerowych zmienił charakter tego zawodu. Pojawiło się wiele nowych specjalizacji. Zmieniły się metody projektowania i sposoby obróbki materiałów. Obecnie obserwuje się duże zapotrzebowanie rynku na wykwalifikowaną kadrę techniczną o profilu mechanicznym.

  Czytaj więcej »

  Zawód: mechatronik

  Choć mechatronika istnieje jako dziedzina nauki dopiero kilkadziesiąt lat, jej rozwiązania towarzyszą nam każdego dnia. Jeśli na co dzień prowadzisz auto czy obsługujesz drukarkę, możesz podziękować mechatronikom, którzy opracowują oraz projektują urządzenia wykorzystując nowoczesne techniki sterowania. Jak zostać mechatronikiem, czym zajmuje się osoba na taki stanowisku i na jakie wynagrodzenie może liczyć? Jak zostać mechatronikiem? W Polsce można zdobyć wykształcenie

  Czytaj więcej »

  Możliwości zawodowe po kierunku energetyka

  Jak będzie wyglądała Twoja przyszłość po studiach w zakresie energetyki? Na pewno warto brać pod uwagę możliwości rozwoju po ich ukończeniu. Zastanów się, czy charakter pracy dla absolwentów kierunku studiów o technice zgodny jest z Twoimi predyspozycjami, charakterem i upodobaniami. Po tym kierunku studiów możesz brać pod uwagę budowanie swoich ścieżek kariery w firmach i instytucjach publicznych, poprzez pracę w elektrociepłowni, pracę w elektrowni, pełnienie funkcji administracyjnych w urzędach, prowadzenie firmy konsultingowej, rozwój naukowy i pracę w laboratorium badawczym. Możesz też założyć własną działalność gospodarczą. Kompetencje wyniesione ze studiów pomogą w prowadzeniu własnego biznesu. Masz szansę na sukces zarówno w branży bezpośrednio związanej z kierunkiem energetyka, jak i w innych sektorach gospodarki. Wykorzystasz wtedy kompetencje miękkie i doświadczenia związane z pracą w kołach naukowych, zdobyte podczas praktyk studenckich oraz w programach stażowych. Oczywiście jakość studiów to nie wszystko. O sukcesie zawodowym po ukończeniu studiów w zakresie energetyki będą decydowały także Twoje predyspozycje do tego kierunku studiów i do pracy po ich ukończeniu, takie jak: koncentracja, świetna pamięć, przywiązanie do szczegółów, wnikliwość, precyzja i dokładność, techniczny umysł. Na pewno pomoże w wyborze dalszej drogi zawodowej profilowanie zainteresowań podczas wyboru seminarium dyplomowego oraz tematu pracy dyplomowej. Możesz zagłębiać się w szczegółowe obszary energetyki i tworzyć prace dyplomowe na tematy takie jak: diagnostyka sieci kablowych wysokiego napięcia, mikroturbiny gazowe dla kogeneracji rozproszonej, magazynowanie energii elektrycznej, system certyfikatów dla odnawialnych źródeł energii.
  Portal Studia.pl wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci pełnego dostępu do jego funkcjonalności i gromadzeniu danych analitycznych. View more
  Akceptuję