Site logo

Energetyka i chemia jądrowa - kierunek studiów

Energetyka i chemia jądrowa na skróty

Gdzie studiować energetykę i chemię jądrową?

Wszystkie studia na kierunku energetyka i chemia jądrowa w Polsce

List view

Znajdź energetykę i chemię jądrową w swoim mieście i województwie

Sprawdź, jakie studia energetyki i chemii jądrowej możesz studiować we wszystkich regionach

Opinie o studiach z energetyki i chemii jądrowej

Kierunek energetyka i chemia jądrowa okiem studentów, absolwentów, pracodawców, ekspertów

Co dalej z polską elektrownią jądrową?

Wybór technologii dla pierwszej polskiej elektrowni jądrowej, określenie struktury udziałowej inwestora, przygotowanie finansowania i ustalenie sposobu realizacji projektu – to strategiczne decyzje, których szybkie podjęcie

Czytaj więcej »
Kierunek chemia dla energetyki i chemii jądrowej - program studiów, praca, zarobki (film)

Zobacz kierunek studiów w wideopigułce. Dowiesz się najważniejszych informacji: o czym są te studia, czego można się na nich nauczyć, przedmioty w planie zajęć, jakie trzeba mieć predyspozycje do kierunku, z czego można pisać pracę dyplomową, gdzie można znaleźć pracę po studiach. Przejrzyj dokładnie ofertę uczelni, które zachęcają do studiowania energetyki i chemii jądrowej. Zapoznaj się z oferowanymi specjalnościami, szczegółowym programem zajęć, poznaj wykładowców oraz współpracę z potencjalnymi pracodawcami. Ten kierunek może nie tylko stworzyć możliwości budowania kariery, ale i rozwijania pasji oraz poszerzania horyzontów.

Czy warto studiować energetykę i chemię jądrową?

Zastanawiasz się nad studiowaniem kierunku analityka chemiczna na uczelni prywatnej lub państwowej? Podpowiadamy, co warto o tym wiedzieć.

Kierunek energetyka i chemia jądrowa w pigułce

Co warto wiedzieć o kierunku energetyka i chemia jądrowa? Jeśli wahasz się, czy studiowanie energetyki i chemii jądrowej ma sens, to poniższe informacje będą dla Ciebie bardzo interesujące. Zanim przystąpisz do rekrutacji na studia o energetyce i chemii jądrowej – dowiedz się więcej o tym kierunku. Na pewno interesuje Cię program studiowania, co takiego będzie działo się na zajęciach. Tak naprawdę wiele zależy od uczelni, które prowadzą studia w zakresie energetyki i chemii jądrowej.Jednak w każdym przypadku będą one wiązały się z określonym profilem. Energetyka, choć jest niezwykle złożoną dziedziną, ma prostą definicję. Energetyka jest zatem wiedzą o przetwarzaniu różnych form energii w celu wykorzystania jej w celach użytkowych. Podczas wykładów, ćwiczeń i laboratoriów poznasz takie obszary kompetencji, wiedzy i umiejętności, jak chemia fizyczna, fizyka jądrowa, hydrodynamika, bezpieczeństwo instalacji jądrowych, język angielski, ocena efektywności rozwiązań technicznych, opracowywanie różnych technologii energetycznych, projektowanie rozwiązań w energetyce, stosowanie wiedzy o przemianach jądrowych, wykonywanie obliczeń w zakresie energetyki.Chemia jądrowa obejmuje gałąź wiedzy o przemianach jąder atomowych. W takich przemianach możliwe jest uwolnienie znacznych ilości energii, która niezbędna jest człowiekowi. Przejrzyj dokładnie ofertę uczelni, które zachęcają do studiowania energetyki i chemii jądrowej. Zapoznaj się z oferowanymi specjalnościami, szczegółowym programem zajęć, poznaj wykładowców oraz współpracę z potencjalnymi pracodawcami. Ten kierunek może nie tylko stworzyć możliwości budowania kariery, ale i rozwijania pasji oraz poszerzania horyzontów.

Studia podyplomowe o analityki chemicznej

Gdzie zdobywać wiedzę związaną z analityką chemiczną na studiach podyplomowych, kursach, szkoleniach stacjonarnych i on-line?

Możliwości zawodowe po kierunku energetyka i chemia jądrowa

Jak będzie wyglądała Twoja przyszłość po studiach w zakresie energetyki i chemii jądrowej? Na pewno warto brać pod uwagę możliwości rozwoju po ich ukończeniu. Zastanów się, czy charakter pracy dla absolwentów kierunku studiów o technice zgodny jest z Twoimi predyspozycjami, charakterem i upodobaniami. Po tym kierunku studiów możesz brać pod uwagę budowanie swoich ścieżek kariery w firmach i instytucjach publicznych, poprzez pracę w instytucjach badawczych, pracę w przemyśle energetycznym, rozwój naukowy i otwarcie przewodu doktorskiego, popularyzację wiedzy o energetyce, pełnienie funkcji niezależnego eksperta. Możesz też założyć własną działalność gospodarczą. Kompetencje wyniesione ze studiów pomogą w prowadzeniu własnego biznesu. Masz szansę na sukces zarówno w branży bezpośrednio związanej z kierunkiem energetyka i chemia jądrowa, jak i w innych sektorach gospodarki. Wykorzystasz wtedy kompetencje miękkie i doświadczenia związane z pracą w kołach naukowych, zdobyte podczas praktyk studenckich oraz w programach stażowych. Oczywiście jakość studiów to nie wszystko. O sukcesie zawodowym po ukończeniu studiów w zakresie energetyki i chemii jądrowej będą decydowały także Twoje predyspozycje do tego kierunku studiów i do pracy po ich ukończeniu, takie jak: precyzja, dokładność, skrupulatność, dociekliwość, determinacja, zdecydowanie. Na pewno pomoże w wyborze dalszej drogi zawodowej profilowanie zainteresowań podczas wyboru seminarium dyplomowego oraz tematu pracy dyplomowej. Możesz zagłębiać się w szczegółowe obszary energetyki i chemii jądrowej i tworzyć prace dyplomowe na tematy takie jak: superparamagnetyczne nanocząstki z wbudowanymi jonami Ho+3 badania właściwości magnetycznych i luminescencyjnych, elektrochemia oraz spektroelektrochemia 99Tc w roztworach zasadowych, badania elektrochemii żelaza z wykorzystaniem ex-situ spektroskopii Mössbauera, zastosowanie mioblastów oraz mezenchymalnych komórek macierzystych w regeneracji mięśnia sercowego – badania izotopowe.

Zobacz inne kierunki chemiczna

Szukasz innych studiów związanych z energetyką i chemią jądrową albo z chemią? Sprawdź co jeszcze możesz studiować zamiast chemii budowlanej

Portal Studia.pl wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci pełnego dostępu do jego funkcjonalności i gromadzeniu danych analitycznych. View more
Akceptuję