Fizyka techniczna - kierunek studiów

Fizyka techniczna na skróty

Gdzie studiować fizykę techniczną ?

Wszystkie studia na kierunku fizyka techniczna w Polsce

 • Niestety, nie znaleźliśmy wpisów pasujących do Twoich kryteriów Zresetuj filtry
 • List view

  Techniczne studia podyplomowe w Polsce

  Gdzie zdobywać wiedzę na studiach podyplomowych, kursach, szkoleniach?

  Poradniki dla przyszłych studentów fizyki technicznej

  Opinie studentów, absolwentów i pracodawców

  Waves of water of the river and the sea meet each other during h
  Częstochowa
  Krzysztof Pełka

  Co to jest turbulencja?

  Czy turbulencja to zjawisko występujące tylko w samolotach? Jaki jest mechanizm jej powstawania? Czy można jej uniknąć? Czy ma jakieś pozytywne skutki? Co ma wspólnego

  Czytaj więcej »

  Zobacz inne kierunki techniczne

  Szukasz innych studiów technicznych? Sprawdź wszystkie kierunki techniczne.

  Czy warto studiować fizykę techniczną?

  Zastanawiasz się nad studiowaniem kierunku fizyka techniczna na uczelni prywatnej lub państwowej? Podpowiadamy, co warto o tym wiedzieć.

  Kierunek fizyka techniczna w pigułce

  Co warto wiedzieć o kierunku fizyka techniczna? Jeśli wahasz się, czy studiowanie fizyki technicznej ma sens, to poniższe informacje będą dla Ciebie bardzo interesujące. Zanim przystąpisz do rekrutacji na studia o fizyce technicznej – dowiedz się więcej o tym kierunku. Na pewno interesuje Cię program studiowania, co takiego będzie działo się na zajęciach. Tak naprawdę wiele zależy od uczelni, które prowadzą studia w zakresie fizyki technicznej. Jednak w każdym przypadku będą one wiązały się z określonym profilem. Fizyka jest nauką o właściwościach, oddziaływaniach i przemianach materii oraz energii. Sama w sobie jest nauką, która nie szuka praktycznych zastosowań. Podczas wykładów, ćwiczeń i laboratoriów poznasz takie obszary kompetencji, wiedzy i umiejętności, jak język angielski, mechanika, podstawy elektroniki, fizyka kwantowa, podstawy optyki, tworzenie nowych technologii, utrzymywanie dobrego stanu urządzeń technicznych, wykorzystanie fizyki w dziedzinach inżynieryjnych, modelowanie procesów fizycznych, stosowanie praw fizyki w konstruowaniu urządzeń. Fizyka techniczna to dziedzina wiedzy, która pozwala na zastosowanie odkryć fizycznych w celach technicznych czy inżynieryjnych. Chodzi o rozwiązywanie problemów za pomocą środków technicznych. Przejrzyj dokładnie ofertę uczelni, które zachęcają do studiowania fizyki technicznej. Zapoznaj się z oferowanymi specjalnościami, szczegółowym programem zajęć, poznaj wykładowców oraz współpracę z potencjalnymi pracodawcami. Ten kierunek może nie tylko stworzyć możliwości budowania kariery, ale i rozwijania pasji oraz poszerzania horyzontów.
  Kierunek fizyka techniczna - program studiów, praca, zarobki (film)

  Zobacz kierunek studiów w wideopigułce. Dowiesz się najważniejszych informacji: o czym są te studia, czego można się na nich nauczyć, przedmioty w planie zajęć, jakie trzeba mieć predyspozycje do kierunku, z czego można pisać pracę dyplomową, gdzie można znaleźć pracę po studiach. Przejrzyj dokładnie ofertę uczelni, które zachęcają do studiowania fizyki technicznej. Zapoznaj się z oferowanymi specjalnościami, szczegółowym programem zajęć, poznaj wykładowców oraz współpracę z potencjalnymi pracodawcami. Ten kierunek może nie tylko stworzyć możliwości budowania kariery, ale i rozwijania pasji oraz poszerzania horyzontów.

  Podyplomowe na kierunku fizyka techniczna

  Co warto wiedzieć o podyplomowych studiach w zakresie fizyki technicznej? Jeśli myślisz o podyplomówce jako absolwent studiów na kierunku fizyka techniczna, to poniższe informacje będą dla Ciebie bardzo interesujące. Takie zdobywanie wiedzy i umiejętności może być bardzo efektywnym sposobem pozyskiwania nowych kompetencji. Po pierwsze – możesz wybrać studia podyplomowe ściśle związane z ukończonym kierunkiem studiów. Fizyka techniczna to dziedzina wiedzy, która pozwala na zastosowanie odkryć fizycznych w celach technicznych czy inżynieryjnych. Chodzi o rozwiązywanie problemów za pomocą środków technicznych. Zatem możesz dzięki edukacji podyplomowej specjalizować się w jakimś obszarze fizyce technicznej. Poszukaj programów podyplomówek, np. związanych z pogłębianiem wiedzy i umiejętności wyniesionych ze studiów, takich jak język angielski, mechanika, podstawy elektroniki, fizyka kwantowa, podstawy optyki, tworzenie nowych technologii, utrzymywanie dobrego stanu urządzeń technicznych, wykorzystanie fizyki w dziedzinach inżynieryjnych, modelowanie procesów fizycznych, stosowanie praw fizyki w konstruowaniu urządzeń. Jednak nie ograniczaj się do myślenia tylko o studiach będących kontynuacją dotychczasowej ścieżki kształcenia, ale także komplementarnych do fizyki technicznej. Zastanów się nad innymi podyplomowymi studiami z dziedzin o technice. Może także zainteresują cię różne kierunki skierowane do osób chcących awansować, rozwiać się zawodowo poprzez nowe uprawnienia, miękkie kompetencje, czy łączące specyfikę Twoich doświadczeń ze studiów, praktyk i staży z zarządzaniem projektami, ludźmi albo strukturami operacyjnymi.

  Praca po kierunku fizyka techniczna

  Zastanawiasz się, jakie perspektywy pracy po skończeniu kierunku fizyka techniczna?

  Zawód: Elektryk

  Praca elektryka wiążę się z dużą odpowiedzialnością za bezpieczeństwo ludzi korzystających z sieci energetycznej czy też nadzorowanych przez niego urządzeń. Elektrykiem może zostać każda osoba, która nie boi się prądu, jest bystra i zna zasady fizyki. Osoba ta powinna mieć dobry wzrok i słuch, posiadać zdolność koncentracji i mieć uzdolnenia techniczne, a zwłaszcza matematyczne.

  Czytaj więcej »

  Zawód: Mechanik

  Mechanik to zawód o bardzo długiej tradycji. Rozwój technik komputerowych zmienił charakter tego zawodu. Pojawiło się wiele nowych specjalizacji. Zmieniły się metody projektowania i sposoby obróbki materiałów. Obecnie obserwuje się duże zapotrzebowanie rynku na wykwalifikowaną kadrę techniczną o profilu mechanicznym.

  Czytaj więcej »

  Zawód: mechatronik

  Choć mechatronika istnieje jako dziedzina nauki dopiero kilkadziesiąt lat, jej rozwiązania towarzyszą nam każdego dnia. Jeśli na co dzień prowadzisz auto czy obsługujesz drukarkę, możesz podziękować mechatronikom, którzy opracowują oraz projektują urządzenia wykorzystując nowoczesne techniki sterowania. Jak zostać mechatronikiem, czym zajmuje się osoba na taki stanowisku i na jakie wynagrodzenie może liczyć? Jak zostać mechatronikiem? W Polsce można zdobyć wykształcenie

  Czytaj więcej »

  Możliwości zawodowe po kierunku fizyka techniczna

  Jak będzie wyglądała Twoja przyszłość po studiach w zakresie fizyki technicznej? Na pewno warto brać pod uwagę możliwości rozwoju po ich ukończeniu. Zastanów się, czy charakter pracy dla absolwentów kierunku studiów o technice zgodny jest z Twoimi predyspozycjami, charakterem i upodobaniami. Po tym kierunku studiów możesz brać pod uwagę budowanie swoich ścieżek kariery w firmach i instytucjach publicznych, poprzez pracę w laboratoriach badawczych i rozwojowych, pracę przy utrzymaniu linii produkcyjnej, projektowanie maszyn i urządzeń, pracę nad doktoratem i rozwój naukowy, pracę w laboratoriach naukowych. Możesz też założyć własną działalność gospodarczą. Kompetencje wyniesione ze studiów pomogą w prowadzeniu własnego biznesu. Masz szansę na sukces zarówno w branży bezpośrednio związanej z kierunkiem fizyka techniczna, jak i w innych sektorach gospodarki. Wykorzystasz wtedy kompetencje miękkie i doświadczenia związane z pracą w kołach naukowych, zdobyte podczas praktyk studenckich oraz w programach stażowych. Oczywiście jakość studiów to nie wszystko. O sukcesie zawodowym po ukończeniu studiów w zakresie fizyki technicznej będą decydowały także Twoje predyspozycje do tego kierunku studiów i do pracy po ich ukończeniu, takie jak: precyzja, ścisły umysł, talent techniczny, determinacja, racjonalne myślenie, odpowiedzialność. Na pewno pomoże w wyborze dalszej drogi zawodowej profilowanie zainteresowań podczas wyboru seminarium dyplomowego oraz tematu pracy dyplomowej. Możesz zagłębiać się w szczegółowe obszary fizyki technicznej i tworzyć prace dyplomowe na tematy takie jak: symulacje numeryczne wybranych procesów kwantowych, badanie szybkości zdzierania cienkich warstw za pomocą działa jonowego, wykorzystanie silnika krokowego do manipulacji podzespołami stanowiska próżniowego, efekt Dopplera i zjawisko Czerenkowa w materiałach o ujemnym współczynniku załamania.
  Portal Studia.pl wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci pełnego dostępu do jego funkcjonalności i gromadzeniu danych analitycznych. View more
  Akceptuję